Aperio

Diskuse > Porodnice Brno - Milosrdných bratří

MUDr Nagy hlavní porodník u MilosrdnýchLenka 31.08.2010 13:22

toto jsou zážitky maminek s tmto panem doktorem
Mám s ním špatnou zkušenost. Tak špatnou, že nevybledla ani po víc než pěti letech a hodně zle mi ovlivnila život. Jinak musím potvrdit předchozí názor: pan doktor je fosilie socialistického zdravotnictví z dob husákovského babyboomu. Na to, že jako pacient máte nějaká práva, třeba právo na informovaný souhlas, nebo právo na to, aby bylo respektováno vaše soukromí a stud, můžete rovnou zapomenout. Technicky (zdráhám se říct odborně, protože odbornost je podle mého vnímání trochu širší kategorie) asi špatný nebude, ale lidsky je to katastrofa. Dost smutné u člověka, který si říká křesťan.

Přijeli jsme do porodnice v noci na sobotu s odteklou částí plodové vody. V neděli odpoledne po 36 hodinách, kdy už má být dítě normálně venku i za cenu císařského řezu jsme chtěli vědět, co nás čeká, proč tak pan doktor nepostupuje. Doslova nás vyhodil z ordinace s tím, že nemá co by nám řekl.
Nakonec jsme se rozhodli změnit porodnici, což díky tomu, že manželka neměla kontrakce a díky tomu, že v Jihlavě byl podstatně příjemnější pan doktor, bylo možné. Když manželka podepisovala reverz, ještě ji MUDr. Nagy terorizoval útoky, že jestli si je vědomá toho, že převozem může dítě zabít. Neskutečný přístup.

Rodila jsem v prosinci v porodnici na Polní, i já mám špatné zkušenosti s dr.Nagym, jeho arogantní polovičaté odpovědi mě jako vystrašenou prvorodičku rozhodně neuklidnily. Jeho oznámení, že mě musí hospitalizovat mi bylo ledově sděleno, takže jsem z ordinace odcházela s pláčem a myslela jsem si jaká jsem hysterka!! V této porodnici bych už nikdy nerodila, protože po porodu mě šili i vevnitř a nechali mi tam dva operační tampony, které samovolně ze mě po 14 dnech vyšly, když jsem do porodnice volala co mám dělat, ještě ze mě udělali trubku, že prý jestli to nejsou očisty (jako ty tampony), když jsem dojela do porodnice, musela jsem se 14 denním miminkem čekat hodinu než se pan doktor, který měl službu naobědvá, pak teprve mě vyšetřil, napsal nějaké čípky na lepší hojení a jako vrchol toho všeho místo omluvy (i když to nebyl můj porodník, který tam ty tampony zapoměl) mě poslal na pokladnu zaplatit 90,- kč za ošetření na pohotovosti. Takže výborný přístup. Dnes mě mrzí, že jsem to nehhala dál, ale měla jsem dost starostí s miminkem, takže to píšu aspoň sem.

tak já jsem u pana doktora taky byla na "obrat" při poloze konecem pánevním. byla jsem tehdy přes šesti lety zřejmě druhá, na které to zkoušel, protože po neúspěchu překvapeně poznamenal, že "podle knížky to vypadá jednoduše a že poprvé se mu to podařilo asi náhodou". Myslím, že takový zákrok by si měl lékař zkusit pod vedením kolegy, který s ním má zkušenosti, ne ho testovat na pacientkách.
setkání s ním byla dost nepříjemná - i proto, že vyšetřovna bývala plná dalších lidí, v jednom případě včetně rodící pacientky. na mé upozornění, že mi taková "stafáž" vadí, reagoval dost stroze a od té doby se o mě přestal zajímat, takže jsem tam coby riziková rodička (na nemocenské od 7. tt, plod v poloze KP) chodila dál, aniž jsem tušila, na koho ve vyšetřovně narazím, a aniž se mnou kdo probral, jaký postup bude dál. Prostě to víc než měsíc nechávali "vyhnít", ačkoliv měření ulrazvukem jasně ukazovala, že malá bude ke čtyřem kilům. Po císaři (nakonec to skončilo sekcí) do mě nacpali kapačku s oxytocinem rychlostí odpovídající vyvolávání porodu, ne na stažení dělohy. Břicho se mi zvedalo tak, že nadskakovala deka a měla jsem bolesti, které nikoho nezajímaly. Maminka na pokoji přivolala Nagyho, ten se na mě podíval od dveří, mávl rukou a odešel. .

Taky moc pěkná byla debata "pana doktora" za dveřmi mého pokoje. Proč nevstávám po operaci za dvanáct hodin, když všechny vstávají za dvanáct. Debatu, kterou utnula sestra slovy "anesteziolog řekl čtyřiadvacet". Nevím nevím, doktora, který mě bude léčit "tak jako všechny", aniž se zajímal o důvody postupu v tom konkrétním případě, rozhodně nemohu doporučit.

O takových maličkostech, jako že do nadstandardu nacpali známou, manželku lékaře, přestože jsem byla "v pořadí" já, je skoro zbytečné se zmiňovat.
Víc mi vadilo úsečné, nepříjemné chování, odpírání informací či vyložené lži pana doktora.
Stejnou akci - plánovaný porod císařem - jsem absolvovala nedávno jinde, tak mám srovnání. Ve slušné nemocnici je "císař" vlastně docela příjemný zážitek. Když jsem popisovala tamnímu anesteziologovi praktiky u Milošů, řekl sprosté slovo. Nagyho rozhodně nemohu doporučit.

Zpět na diskusi k článku

Zpět na stránku Porodnice Brno - Milosrdných bratří