Aperio

Diskuse > Porodnice Hořovice

Porod koncem pánevním? Přirozenost v Hořovicích podporují...Andrea 27.05.2010 15:02

V červnu 2008 jsem v Hořovicích porodila spontáně/přirozeně - koncem pánevním!
Diagnoza byla od 32.týdne těhotenství - miminko se neotáčí a tzn. jestli se neotočí hlavičkou dolů, pak porod koncem pánevním - a teď otázka, císařem či přirozeně...
Bydlím v Písku, ale po otázce v nemocnici na porodnici, zda mě nechají jako prvorodičku rodit koncem pánevním - odpověď byla NE! Ptala jsem se v Praze - odpověď byla: Nedoporučujeme/neprovádíme.
A v Hořovicích? Tam to naopak podporují. Takže o tom kde budu rodit bylo jasno. Lékařky/lékaři, porodní asistentky, sestřičky před, během, po porodu i na oddělení šestinedělí - prostě výborní!
Porodila jsem spontáně syna koncem pánevním bez epidurálu, úplně zdravého (ač mě od toho všichni zrazovali, že je to velké riziko!). Nakonec já sama se před 30-ti lety také narodila koncem pánevním a přirozeně, nikoli císařem.

I statistiky říkají opak, jen 25% porodů, kdy je plod koncem pánevním (KP), je porod přirozený, 75% KP je císařem. Otázkou je, zda rodičky vůbec chtějí rodit přirozeně...?

U nás vše dopadlo výborně, a trochu mám husí kůži z reakcí maminek, když si stěžují, že chtějí hned po porodu domů a není jim to umožněno či nedoporučeno... jen si představte, že se něco nepěkného přihodí, a pak se stane, že se rodiče soudí s nemocnicí o zanedbání péče... Popravdě, já jsem byla ráda, že jsem měla pár dnů v nemocnici jen pro sebe a miminko, nevařila jsem, neuklízela - prostě jen jsem nasávala pocit být maminkou.

Hořovice vřele doporučuji a ráda se tam vrátím.

Zpět na diskusi k článku

Zpět na stránku Porodnice Hořovice