Aperio

Diskuse > Porodnice Praha 4 - Krč, Thomayerova nemocnice

KRČ - NEVER MORERadekter 20.05.2011 01:15

v Krči jsme rodili v květnu 2011. byl to náš třetí porod, ale první v Krči. první jsme měli ve Vrchlabí a druhý v Neratovicích. Ukázalo se, že rodit potřetí v Krči není dobrý nápad. Proč? Protože víte, že porod může být úžasný zážitek, toho se ovšem v Krči nedočkáte. Ne že byste byli ochuzeni o zážitky, to vůbec ne, ale věřte mi, že jste si během těhotenství porod takto nepředstavovali.
Pokud chcete prožít porod ve stylu socialistického zdravotnictví, kde bude prioritou dostat z vás dítě co nejrychleji za použití všech možných prostředků(samozřejmě pouze v poloze na zádech - jinak se totiž rodit nedá), směle do Krče. Nezapomeňte se zde potom podělit o zážitky, třeba s Dolzinem :-(
Pokud ovšem chcete prožít porod jako jeden z nejúžasnějších momentů svého života a připadat si jako lidská bytost o kterou mají ostatní zájem a chtějí jí skutečně pomoc, tak to do Krče nemůžete.
Nejsem žádný příznivec domácích porodů, myslím, že je to příliš velké riziko při možných komplikacích které mohou nastat, ale po této zkušenosti trochu víc rozumím ženám, které se pro to rozhodnou. Nicméně si stále myslím, že správné je rodit v porodnicích.

Pokud byste snad neměli dost zážitků z porodu, nezoufejte mnoho dalších si jich odnesete z následujících dnů. Žena měla nadstandart :-) Cenou určitě. Ceny jsou jsou jako ve Špindlu v hlavní sezóně - 2.500 Kč/noc :-) Ovšem i zde na vás dýchne atmosféra minulé doby. Na pokoji je nějak příliš teplo, aha topí topení, tak ho stáhneme, aha není tu žádné kolečko na radiátoru :-) takže regulovat lze pouze otevíráním okna, což ovšem vzhledem k venkovní teplotě v květnu není příliš účinné. Prostě když se topí, tak budou mít všichni rozehřáté radiátory i kdyby nechtěli. O zážitcích s kojením se rozepisovat nebudu, neboť jsem pochopitelně nebyl u všeho, ale užijete si také :-) velmi legrační je například váha na které se má zjišťovat přírůstek po kojení. Další vtipnou kapitolou je stravování, poslední jídlo dne je večeře(původně jsem myslel, že je to svačina - rohlík, sýr, salám) v 16:30 a další jídlo je až druhý den snídaně cca v 7:00, vyloženě ideální časování stravy pro kojící ženy (14 hodin bez jídla), ale nezoufejte na chodbě je automat na sušenky.

takže kdo má odvahu hurá do Krče

Zpět na diskusi k článku

Zpět na stránku Porodnice Praha 4 - Krč, Thomayerova nemocnice