Aperio

Diskuse > Porodnice Nový Jičín

nedoporučuji-zastaralé pojetí poroduKami 24.02.2012 14:07

Zdravím všechny maminky,
s personálem jsem byla až na výjimky spokojená. Co se mi nelíbilo, bylo celkové jakoby staré pojetí porodu, kdy se s námi nikdo moc nebavil a nezajímal se o možnostech, které upřednostňujeme. Nějaký porodní plán či dotazník o porodu tady ještě nedorazil.. To samé platí o epidurálu - o něm nepadlo ani slovo, jako by jej neznali. Kdybych několikrát neprosila o něco proti bolesti, tak jsem asi rodila úplně naostro. I tak jsem dostala injekci s analgetikem až cca půl hodinky před koncem porodu. A to nebyl můj porod nijak zvlášť rychlý ani komplikovaný, dokonce mě ještě chtěli původně poslat domů, že je brzy :-D
Líbil se mi porodní sál, kde bylo soukromí a sprcha, kterou jsem využila. Nelíbily se mi záchody až přes chodbu, kam jsem si v pokročilejší fázi porodu už netroufala dojít.. Taky poloha při porodu-jen klasická v pololeže s připoutanými nohami na koze.. mno :/
Ale hlavní věci, které se mi na porodnici nelíbily jsou - mimi po porodu odvezli a přivezli až druhý den ráno (rodila jsem v 19hod) - takže přes noc uměle přikrmovali! Proč?!
Další věc - přiložení k prsu nebylo do půl hodiny jak všude slibují, ale až po skoro hodině a půl!!! Mimi bylo už tak unavené, že se mi prostě nepřisálo :-( Takže kojení se mi nerozběhlo, až druhý den jsem se to snažila dohnat, bylo to bolestivé, ale nakonec se MI to podařilo a teď plně kojím :-) (Píšu záměrně MI, protože pomoc s kojením se mi od nikoho nedostalo, bylo to čistě na mě.). Když mi mimi první noc hodně plakalo, protože mělo hlad (mlíko se mi ještě moc netvořilo) - tak reakce sestřiček byla-dokrmovat glukózou! Naštěstí jsem si u nich vybojovala kojení! :-) Přitom na nástěnkách na chodbách jim všude visí, že toto je až krajní řešení. No prostě novojičínská porodnice je anti-baby friendly..! Spíš bych řekla "pohodlí personálu-friendly".
Dále se mi nelíbilo to, že ke každému vyšetření mimi odváželi pryč a já nemohla s ním. To samé každodenní koupání - prostě miminka odvezli pryč.
Před porodem jsem si hodně četla o možnostech v porodnicích a tohle jsem myslela, že už snad nikde není!! Takže můj názor je personál ok, vybavení taky ok, ale to hlavní - pojetí porodu a celkový přístup je tady ještě hodně mimo. Podruhé bych zde již nešla. Kdo se jen trochu zajímá o možnosti porodnic, pojetí porodu, přirozenosti při porodu a plné kojení, tak v Novém Jičíně prostě spokojený být nemůže..

Zpět na diskusi k článku

Zpět na stránku Porodnice Nový Jičín