Aperio

Diskuse > Porodnice Brno - Milosrdných bratří

Mohu jen chválitMartina 19.07.2012 19:11

Chtěla bych přispět aktuální zkušeností z této porodnice. Před dvěma měsíci se mi tam narodila holčička. Porod samotný proběhl velmi rychle, trval tři hodiny. Byla jsem domluvená s dulou a také díky ní jsem prožila celkem přirozený porod v nemocnici. Abych to vzala ve zkratce – můj partner seděl na velkém křesle a podpíral mě v zádech, já před ním ve dřepu na porodní stoličce porodila naše první dítě. Odmítla jsem nástřih hráze. PA mi začala hráz natahovat svými prsty, ale to bolelo víc než celý porod, tak jsem jí řekla, aby toho nechala. Pak už byla venku hlavička, celé dítě vzápětí a hned potom placenta.
PA rychle přestřihla pupečník. Dula mi říkala, že plodová voda byla zkalená, že se podívají, jestli je s dítětem všechno v pořádku. Naší malou kontrolovala doktorka na pultě dva metry od nás. Vše bylo v pořádku. Přelezla jsem na porodní postel a oni mi ji vrátili nahou na mé břicho, přehodili přes ní náš červený ručník a dula jí dala čepičku a ponožky. Dula mi pomáhala s prvním přiložením k prsu. Asi hodinu mi ji tak nechali. Pak ji zabalili do zavinovačky a vzal ji do rukou šťastný otec. Natrhla jsem se a měla hodně šití, protože dcera na svět přišla velmi rychle, ale den po porodu jsem mohla normálně sedět a nepotřebovala k tomu nafukovací kolo jako maminky s nástřihem hráze. Tři týdny po porodu jsem vyjela na kole a na svá porodní poranění si ani nevzpomněla.
Z celé porodnice jsem měla výborný dojem. Nechali mě porodit, jak jsem chtěla a jak jsem to cítila. Nikdo se mnou o ničem nediskutoval. Jak personál viděl dulu, byli připraveni na alternativní porod. Nejlépe na mě zapůsobilo dětské oddělení – sestřičky I paní primářka všechno ochotně vysvětlovaly. Jedna sestřička se mi věnovala půl hodiny a ukazovala, jak dítě koupat, jiné sestřičky se opakovaně zajímaly o to, jak jde kojení. Nemohu říci, že by se za celou dobu pobytu na mě někdo špatně podíval nebo byl nepříjemný.
Dula byla výborná. Byla to taková moje důvěrnice. Znala můj porodní plán a podle něj také jednala. Navíc dělala vše pro to, aby do porodu maximálně zapojila i mého partnera, aby jeho přítomnost měla větší smysl než obligátní držení za ruku.

Zpět na diskusi k článku

Zpět na stránku Porodnice Brno - Milosrdných bratří