Aperio

Diskuse > Porodnice Brno - Milosrdných bratří

Doporučuji se na všechno ptátLucie 06.09.2012 13:51

Přidávám čerstvou zkušenost z července, s péčí jsem byla spokojená. Rozhodně je ale důležité se ptát a nebát se kdykoliv ozvat. Taky se mi vyplatilo jít do porodnice na předporodní kurz. Odnesla jsem si odtud formulář, který rodička jinak musí vyplňovat při příjmu. Vzpomínat při porodu na adresu zaměstnavatele bych nechtěla. Stejně jsem byla ráda za napsaný porodní plán. Asistentka si ho přečetla a já jsem nemusela moc mluvit, ale mohla zůstat ponořená v porodním ději. Plán respektovali, změny konzultovali, ale žádné velké zásahy stejně nebyly nutné, dcera se narodila asi 40 minut po našem příjezdu.
Na oddělení šestinedělí jsem byla spokojená, zklamala mě jediná věc. Počítala jsem s odchodem domů čtvrtý den, jak mě informovaly další maminky na pokoji, ale dceru pustili až pátý den. Asi kvůli nižší porodní váze, měla 2,8 kg. Jinak byla zcela zdravá, v Apgar skore samé desítky a ani s kojením jsem neměla potíže, jen dcera pila po malých dávkách. Ležela jsem na normálním pokoji a v noci se tam děti hodně rušily, myslím, že ani z nás matek nikdo dohromady moc nespal. Tomu, kdo nešetří, doporučuju nadstandard.
Na porod i porodnici vzpomínám ráda. I když spokojenost asi není vždy zaručena - pár týdnů předem mnou u Milosrdných rodila dcera přátel a tu kojit nikdo nenaučil, chlapečka nakrmili umělou výživou a bylo. Nevím, jestli to může omluvit, že bylo rodičce 17 let a obecně se neučí moc rychle. Kojení zvládla až doma s pomocí rodiny a kvalitní odsávačky.

Zpět na diskusi k článku

Zpět na stránku Porodnice Brno - Milosrdných bratří