Aperio

Diskuse > Porodnice Praha 2 - Apolinář

Když víte, do čeho jdete...Ida 22.09.2012 16:28

Já jsem právě týden po porodu doma a musím říct, že jsem u Apolináře zažila samá příjemná překvapení. Ovšem s tím, že jsem tam už jednou v roce 2010 rodila, takže jsem nečekala nic extra ohledně co nejpřirozenějšího běhu věcí. A také musím říct, že jsem měla porod úplně bezproblémový a rychlý a náhodou na sále okolo nikdo nerodil.
Nejvíc mě otravoval pohovor při příjmu, který jsem (nevím proč) absolvovala dvakrát a přitom byla napojená na monitoru, takže jsem nemohla kontrakce moc rozhýbat. Pak jsme se dohodly, že mi udělají klyzma a pak to šlo rychle, chvilku mě nechali ve sprše, kde bylo dobře, ale pak už jsem běžela za porodní asistenkou, že musím tlačit. Stihlo se to jen tak tak, takže na delší domlouvání, že bych chtěla miminko hned na břicho, nebyl čas, ale na přání mi ho tam celkem bez protestů dali, ač jen na chvilku, že je mu zima. Ale dali. Pak ho šli s tátou zvážit a to všechno a po chvíli jsem ho měla zpět a nechali nám ho asi hodinu, neb se čekalo na placentu. Ta bohužel sama ven nešla, takže po té hodince si malého odnesli, protože mě museli uspat a placentu vyndat. To trvalo celkem krátce, ale pak než se člověk úplně "probudí", nají a osprchuje, tak to nakonec byly necelé 3 hodiny, než jsem se dostala na pokoj (nadstandard, obyč pokoje fakt nedoporučuju), kam mi malého hned přinesli (po dotazu, jestli se na to cítím) a od té doby už jsme byli jen spolu. Ještě mi sestřička doporučila, ať si ho vezmu z "vozíčku" k sobě do postele pod peřinu, aby se zahřál - byl trochu studený. Na první noc nabídli, jestli chci mít malého u sebe, nebo se ještě vyspat. Chtěla jsem ho mít u sebe a nikdo nic nenamítal. Pak už jsme si dělali celkem co jsme chtěli, všichni sice radili kojit (a budit) nejméne po 3 hodinách, ale já nebudila (malý spal i 5 hodin a doháněl to častým kojením v bdělém stavu) a nikdo mi na to nic neřekl, laktace se rozběhla výborně a protože i já jsem byla v pořádku, sami od sebe mi nabídli, že by mě pustili domů už třetí den (jinak se pouští až čtvrtý den po porodu).
Myslím si, že jsem měla velké štěstí na personál, ale opravdu jsem za celou dobu zažila jen příjemné zacházení, od příjmu až po propuštění. Zázemí v pokoji bylo fajn, strava sice nic světoborného (taková závodní jídelna), ale servíruje se v hermeticky uzavřených tácech, takže jídlo vydrželo teplé, než se člověk byl schopen k jídlu dostavit.
Koupání mimina (v čisté vodě) proběhlo první den pod dozorem a s instrukcemi, pak už si každý koupal, jak chtěl. Vážení miminek před a po kojení probíhá cca od chvíle, kdy se začne tvořit mlíko, ale chápu, proč se dělá a neviděla bych to jako velký problém - váží se přímo na váze na pokoji, v tom, co má dítě na sobě - jde jen o váhový rozdíl před a po kojení. V noci, když měl malý "třetí kritickou" a pil by pořád, jsem nevážila a nikdo se nad tím nepozastavil.
No, myslím, že je to všechno jenom o lidech, na které zrovna natrefíte. Já jsem si jako bezproblémový pacient užila bezproblémově a příjemně svých pár prvních dnů s miminkem.

Zpět na diskusi k článku

Zpět na stránku Porodnice Praha 2 - Apolinář