Aperio

Diskuse > Porodnice Praha 4 - Krč, Thomayerova nemocnice

Velká spokojenostevahamplova 25.10.2012 15:17

V Krči jsem rodila 08/10/2012.Do porodnice jsem byla přijmuta už 07/10/2012 v 11.00 hodin, protože mi odtekla plodová voda a kontrakce nikde.Sestra na příjmu milá a ochotná, doktor přišel cca do 10min., vyšetření bez výhrad - ukázal mi mimi na UTZV, vysvětli jak to dál bude probíhat a z důvodu pozitivního streptokoka jsem byla víc pod kotrolou.Sestra z příjmu mě předala na odd. šestinedělí, kde mi bylo vše vysvětleno /co kde je toalety, sprchy, jídelna , na koho se obrátit, kdo a kde z personálu je - pro maminky a miminka/.Pokoj jsem měla standardní, byli jsme tam 2.každé 2hodiny mi natáčeli monitor, měřili tlak a teplotu.Stále jsem neměla kontrakce.Po 18hod. jsem dostala prášek na vyvolání a po 20hod. přišli první kontrakce.Stále do toho monitor, měření tlaku a teploty.Cca ve 22hod. jsem přešla z šestinedělí na porodní sál - do přípravny, kde byla porodní asistentka, která opět vše vysvětlila a nabídla sprchu, míč ... v tu dobu už přijel přítel a byl semnou.Cca po 30min. jsem přešla na porodní sál, kde jsem byla až do porodu na monitoru.Díky tomu jsem viděla, jak se mi stupňují a přichází kontrakce.Pomalu se mi otvírali porodní cesty, souhlasila jsem s nějakým urychlovákem a zároveň i s injekcí proti bolesti / měla jsem díky vyvolání velmi bolestivé kontakce, ale mimčo ne a ne se posunout /.Porodní asistentka mě velmi podporovala, chválila, dodávala sílu a motivovala a díky tomu jsme to zvládli ! Doktor přišel cca na posledních 10min. :-) Terezka přišla na svět ráno v 05,19 hod. Cca za 20min. mi jí přinesli a přiložili k nakojení.Po šití jsem byla převezená na pokoj, cca za 4hod. jsem si dala sprchu a Terezku mi přivezli na pokoj cca kolem 13hod. a byla semnou až do propuštění z porodnice.V tu samou dobu přišla sestra, která mi vysvětlila a ukázala přebalování, koupání, kojení.Dál mi předala "příručku", kde bylo vše o šestinedělí, kojení, stravě.
Druhý den přišla jiná sestra, která vysvětlovala co a jak je potřeba dělat v šestinedělí + vše co řekla bylo na letáku, který mi zůstal.Třetí den přišla jiná sestra, která informovala o možných dotací od státu v době MD.
Na jídlo si nemůžu stěžovat, bylo ho dost a bylo vyvážené.K pití je neomezené množství čaje /ovocný nebo černý/.

Doporučení: ptejte se na vše, co Vás zajímá nebo trápí.
Pokud budete očekávat, že na to někdo přijde, mýlíte se.Personál je tam pro Vás, ale bez toho, aniž by věděli, co potřebujete, Vám nikdo neporadí/nepomůže - né že by nechtěli, jen to od Vás nebudou vědět a můžete to vnímat velmi negativně.Např. kojení je jen na Vás a Vaší motivaci a trpělivosti.Ze začátku, cca 3-4dny to není ono, ale chce to vydržet a nestresovat.

Závěrem: byla jsem víc jak spokojená.Od příjmu až po propuštění včetně informací a péče.
Určitě Krč doporučuji a budu-li mít ještě někdy druhé mimčo, neváhám a půjdu tam.
Skutečně si vážím práce všech na celém odd. a oceňuji trpělivost a ochotu.

Zpět na diskusi k článku

Zpět na stránku Porodnice Praha 4 - Krč, Thomayerova nemocnice