Aperio

Odpověď na příspěvek

Negativní zkušenost zima 2012/2013lne 05.05.2013 10:36

-na 6-ti ned. sestry nepříjemné,milé mi připadaly 2.Hlavně mladá blondýna(říkaly jsme jí generál protože si hraje na důležitou maximálně)z novorozen.odd.je velmi nepříjemná,a při povídání o miminkách používá výrazy jako "když se vám to dítě pobleje,že jo,nebo posere,jo,teď to má na těch koulích,jo... ",no hnus.
-sestry podle mě bezohledné a líné.Matky se v noci moc nevyspí,když jsou na pokoji 3 děti,znamená to 3x míň spánku,a ráno jsou od 5:30 buzeny hlasitým hulákáním sester na chodbě,třískáním nádobím,apod.Čekala bych trochu ohleduplnosti, když během dne se taky moc spát nedá.Taky super, když vás sestra přijde o půlnoci vzbudit že jde zkontrolovat např. kojení.
-chaos,sestry dává rozporné instrukce,za vyhovění jedné dostanete vynadáno od druhé.OHledně péče o dítě nás protichůdné názory sester akorát stresovaly. Nebo dr. nás varuje že nemáme jíst některé potraviny, které nám dávají z kuchyně (3.den pobytu).
-listina na souhl.s epidurálem dodána dosti pozdě.V Pze,kam jsem chodila do poradny,to byly 3 A4,v hoř.jsem to nečetla.O epi jsem žádala už u příjmu,kde jsem dostala k podpisu různé papíry,ale souhlas s epi jsem(ve stavu kdy jsem si to mohla v klidu přečíst)nedostala.Dostala jsem ho až v době kontrakcípo 2 min.,přestože mi to mohli dát kdykoli předtím(byla jsem v nemocnici 8 hod,než kontrakce začaly).Následek: nikdo to samozřejmě nečte,v těch bolestných stavech skutečně nelze vnímat složitý několikastránkový text. Já to měla nastudované z prahy.
-epi mi nedali.To bylo furt času dost,a pak anesteziolog nemá čas,a pak už je pozdě,nazdar.Anest.nemá čas možná tak pár desítek min.když je u jiných případů,ale rozhodně ne několik hod.(celkem to trvalo 9 hod.)
- při kontrakcích mě nutili ležet na boku,což neuvěřitelně bolelo(u kontrakcí jsem jen hekala,ale v poloze na boku-i mezi kontrakcema-sktuečně křičela),ale oni mě stále nutili.Bylo to tak bolestivé, že jsem si řekla,že tak ležet prostě nebudu i kdybych měla neporodit (tvářili se že bez této pozice neporodím).Porodila jsem, nevím k čemu to mělo být dobré, předpokládám, že jen k urychlení porodu,ale když viděli, v jakém jsem stavu při této pozici, neměli na tom trvat.
-po porodu mě opakovaně drsně dloubali do břicha(aby se odloučila placenta).Bolelo to tak,že jsem je odstrkovala a chytala za ruce,ale často jsem to nestihla.Jediné co mě napadá je urychlení konce, jinak nevím, placenta snad ví že se má odloučit a udělá to sama.
-po porodu za pupeční sňuru rvali placentu.Šnůra se přetrhla.Pak jsem četla,že se to nemá dělat kvůli riziku že kus placenty se odtrhne a zůstane v děloze.Placenta se má normálně porodit, jenže až cca 1 hod.po porodu.Jediné co mě napadá-vyrvat to co nejdřív,aby už měli hotovo a nemuseli čekat.No,a ted mě čeká potrat kusu placenty,který jim tam zůstal,tj.operace v narkoze,prorvat se železnou špachtlí přes uzavřený čípek do dělohy,a zbytek vyškrábat(tzv."vejškrab").Rizika tohoto zákroku jsou mnohá, nejlepší např. propíchnutí dělohy.
-Při příjmu jsem vyplnovala papíry mj. týkající se studentů - nesouhlasila jsem, aby na mě prováděli nějaké úkony.Přesto na sále přes můj nesouhlas byla studentka,která si na mě-prvorodičce! bez epidurálu ! nacvičovala vyšetřování.Každé vyšetření čípku je bolestivé. Takže když tam strčí ruku 1 asistentka,je to až až,ale když jí tam strčí 2 hned za sebou,je to děs.Tím, že vyšetřování byla na 2x,přičemž po 2.vždycky horší protože tam hůř šátrala a hledala,jsem se terpve dovtípila,že ta 2.je studentka.Nerespektování mého nesouhlasu,se mi zdá jako hrubé porušení práv pacienta.

Já jsem na Hořovice slyšela samou chválu,ale byla jsem zklamaná na celé čáře.Jela jsem tam proto,aby porod byl pro nás hezký zážitek (samozřejmě že porod bolí, ale některé bolesti jsem absolvovala bezdůvodně - dloubání do břicha, nucení ležet na boku, vyšetřování studentkou proti mému nesouhlasu, porod bez epidurálu, a ted navíc ten vejškrab) ale nebylo tomu tak,a pobyt na odd.šestinedělí mě pak doslova dorazil.

Antispamový test, opište prosím text:

raptcha.png


Zpět na diskusi k článku

Zpět na stránku Porodnice Hořovice