Aperio

Diskuse > Porodnice Brno - Milosrdných bratří

ruská ruletaKT 09.05.2014 20:20

Jako prvorodička jsem v této porodnici rodila v roce 2009 v době kdy praskala ve švech. Hádám, že je možné, že špatný personál na který jsem narazila se naučil chovat nebo už v nemocnici nepracuje.
Nicméně na tu pí.. PA, která mě nezapomenu nikdy. Úvodem se zeptala zda jsem navštěvovala porodní kurz, na zápornou odpověď nahodila kyselý ksicht a během celého porodu byla velmi nesdílná a neochotná což zapřičinilo i pár nedůstojných situací např. zvratky na podlaze ačkoliv manžel včas žádal o nějakou nádobu. Celou estrádu završila, když mi po třetí žádosti o něco/cokoliv na bolest (měla jsem křížové bolesti) oznámila, že mi stejně už nic nepomůže. Miminko na bříško nepoložili.
Jako pozitivum beru, že mě nechali přenášet 10 dní, porod se odehrál noc před plánovaným vyvoláním a že i přes nával jsem byli ponecháni s miminkem i tatínkem vklidu na pokoji zhruba 2 hodiny.Také kojení mi bylo v této době ukázáno.
Vzhledem k tomu, že byla porodnice plná beru jako nutnost moje umístění na první den na gynekologickém oddělení a nebyla jsem sama. Ovšem ochota sester z novorozeneckého nosit děti na kojení byla nulová. Až po přemístění na šestinedělí byli ochotné mi syna po několika urgencích vydat. Pozdnější spuštění mléka pak řešili podáním glukozy na výběr byla láhev nebo stříkačka.
Sestry na šestinedělí nebyly nepříjemné, ale nutnost vážit dítě před i po kojení považovali za důležitou. Rehabilitační na cvičení přišla. Na pokojích po třech nebylo k hnutí, zázemí pro dva pokoje neodvětrávané tmavé a pro neustále používanou desinfekci s nedýchatelným ovzduším.

Zpět na diskusi k článku

Zpět na stránku Porodnice Brno - Milosrdných bratří