Aperio

Odpověď na příspěvek

Bohužel také špatná zkušenostZklamaná rodička 05.02.2015 02:52

Paní Baránková,

dodala jste mi odvahu zveřejnit svoji nedávnou zkušenost z Hořovic. Píšu sice anonymě, ale vše, co zde uvedu, se stalo. Nemám nejmenší důvod si něco vymýšlet natož někoho poškozovat.

Po mém porodu bych celou situaci shrnula následovně. V Hořovicích velmi záleží na tom, na jakou lékařku narazíte. Pokud budete mít u porodu paní doktorku Pelikánovou, Chudáčkovou, Křenkovou nebo Závorovou, můžete být nesmírně šťastny. Já jsem měla dr. Švamberkovou-Jahelkovou, která ani nepovažovala za vhodné se mi při příjmu představit (stejně se zachovala i porodní asistentka). U většiny lékařů je dnes samozřejmostí, že se Vám představí a někteří Vám dokonce podají i ruku.

Můj porodní plán si výše zmíněná dr. přečetla a beze slova odložila. Po celou dobu porodu pod jejím vedením jsem se nedočkala jediného slova uklidnění. Např. "to zvládnete" nebo "uvidíte, že to dobře dopadne". Prostě takové to lidské povzbuzení, které provodička potřebuje jako sůl. Při bolestivých kontrakcí mě porodní asistentka "uklidňovala", že to bude ještě mnohem horší. Měla pravdu, ale je vhodné takto komunikovat s prvodičkou? Bohužel jsem z chování obou dam měla pocit, že jsem na obtíž a v duchu litovala, že neměli stop stav. Myslím, že s o moc horším přístupem jsem se v jiné porodnici nemohla setkat. Ještě si neodpustím poznamenat, že můj porodní plán ani v bodech, které dodržet mohl, nebyl dodržen. Takže informace, kterou Hořovice uvádí na www.aperio.cz, že porodní plán je pro personál závazný, byla v mém případě zcestná.

Oddělení šestinedělí bylo katastrofální. Tak nepříjemné a neochotné zdravotní sestry jsem snad za celý život nezažila. Především chování jedné krátkovlasé starší štíhlé sestry bylo opravdu na stížnost. Práce ji evidentně nebaví a svým necitlivým přístupem obtěžuje maminky.

Celou situaci zachraňovali sestry a lékaři z novorozeneckého oddělení. U většiny bylo znát, že mají miminka rádi a s maminkami komunikovali velmi přátelsky.

Pro maminky, které nemají s péčí o děti zkušenosti: Do péče o miminka budete zasvěceny během tří minut a v některých případech zastaralým způsobem. Některé úchopy miminek, které Vám sestry ukáží, se u tak malých miminek nemají provádět, protože na to nemají dostatečně vyvinuté zádové svalstvo.

Co se týká kojení, pokud nemáte štěstí na bezproblémový nástup laktace, doporučuji zavolat poradkyni, ať neskončíte zbytečně na příkrmech. Kojení jde u každé ženy, jen to chce trpělivý a citlivý přístup.

Po celou dobu pobytu v této porodnici bylo evidentní, že porodnice praská ve švech. Místo toho, aby zredukovali počet přijatých rodiček, aby těm, které přijmou, se mohli dostatečně věnovat, raději na péči ošidí všechny. Tuto kritiku by si měl vzít k srdci management nemocnice.

Velmi mě mrzí, že zde nemohu zanechat příznivější zkušenost. Přála bych si, aby především oddělení šestinedělí se nad mou recencí zamyslelo a zapracovalo na lidském přístupu. Z vlastní zkušenosti vím, že ženy v šestinedělí jsou velmi citlivé, tudíž kde jinde než na tomto oddělení by měl pracovat laskavý personál?

Antispamový test, opište prosím text:

raptcha.png


Zpět na diskusi k článku

Zpět na stránku Porodnice Hořovice