Aperio

Diskuse > Porodnice Praha 2 - Apolinář

Porod v roce 2013jana85 20.03.2015 10:29

Dobrý den,
v této porodnici jsem rodila na jaře 2013. Byl to můj první porod. Začínala jsem na oddělení rizikového těhotenství, kde to bylo výborné po všech stránkách. Měla jsem vyvolávaný porod, takže nemám zkušenost s příjezdem do porodnice (třeba v noci) a s procedurami na příjmu.
Z porodu i následného pobytu na šestinedělí jsem měla dost rozporuplné pocity. S odstupem času mohu říct, že to bylo hlavně porodními bolestmi - to by ale bolelo všude... :)
Nevybavuju si, že bych tam někde měla problém s někým z personálu, pamatuju si jen pár sestřiček a lékařů, kteří byli naopak velmi příjemní.
Dcerka musela na svět trochu předčasně, ale přesto neměla žádné komplikace, bylo o ni skvěle postaráno.
Problémem pro mne ale byl 3-lůžkový pokoj na šestinedělí, nedalo se tam pořádně vyspat, těch dětí už tam křičelo prostě moc. Navíc tam musela celou noc svítit "bludička", kterou v praxi představovala 40W žárovka... Oddělení šestinedělí celkově působilo dost depresivně, což mi vadilo ještě víc, než to nepohodlí (společné wc a sprchy s občasnou frontou, jídelna na chodbě, tvrdé židle a málo místa na sednutí, málo místa v pokoji apod.). Chtěla jsem samozřejmě na nadstandard, ale bylo plno. A nebyla jsem zdaleka jediná, která chtěla na nadstandard a nedostala se.
Až opraví i ostatní oddělení do stavu, v jakém je odd. rizikového těhotenství, tak to asi bude ta nejlepší porodnice široko daleko, ale za současného stavu asi příště zkusím Motol.

Zpět na diskusi k článku

Zpět na stránku Porodnice Praha 2 - Apolinář