Aperio

Odpověď na příspěvek

Spokojenost i napotřetíVeronika Lukášová 25.08.2017 16:34

Moje tři děti se všechny narodily v Hořovicích (2007, 2010, 2017), ačkoli není naše spádová, jsme od Rožmitálu pod Třemšínem a tuhle porodnici můžu jen chválit, byla jsem naprosto spokojená u všech tří porodů. Nutno ale dodat, že všechny porody byly spontánní, bez komplikací, rychlé. Vybavení porodních sálů je luxusní, úroveň 4* hotelu, stejně tak pokoje na oddělení šestinedělí, myslím, že většina je po dvou lůžkách. Naprosto zbytečné platit nadstandard (ani nevím, zda to tam jde), všechny pokoje jsou v úrovni nadstandardu - kuchyňka, lednice, TV, vše na přebalování, vlastní sociálka. Potěší drobnosti jako noční osvětlení přebalovacího pultu nebo příjemné neškrobené povlečení, občerstvení na recepci non-stop pro vyhládlé kojící matky... :-) Postele polohovací, pohodlné.
U posledního porodu byly klasické sály plné, tak jsme rodili na nějakém menším, provizorním, ale i ten byl dostačující, měl sprchu, WC, míč...
Porodní asistentka nic nenutila, žádnou medikaci, žádnou polohu, vše nechali na nás, jen opakovaně nabízeli. Nástřih mi dělali jen u prvního porodu. V poslední cca hodině mně ani nenutili být připojená na monitor, dělali ho jen mobilní sondou.
Miminko mi vždy hned dali na břicho, nechali přisát.
Personál ochotný, příjemný, vstřícný, nemůžu si stěžovat, jen pár dětských sester bylo "ostřejších", což hormonálně rozložené maminky může trochu rozhodit, ale nic dramatického, nakonec vždy sestry pomohly, poradily, pochválí vám miminko, mají osobní přístup, přijde mi, že všichni tam jsou profesionálové. A to i přes to, že vytížení porodnice je zřejmě na hranicích únosnosti. Nikdo zbytečně neotravuje, snaží se v rámci nemocničního prostředí zachovat soukromí. Návštěvy tam nikdo neomezuje, na chodbě můžou být téměř kdykoli (od 10 do 20 hod, myslím).
Vemte si vlastní zásobu plenek, dostáváte jen 3 na den. Také máte jen jednu sadu oblečení pro miminko na den, když se ušpiní, není rezervní. Přebalovacích podložek, porodních vložek byl dostatek.
Jediné, co se snad dá vytknout, jsou velmi dlouhé čekací doby v gynekologické ambulanci (poradně) před porodem (většinou kolem 3 hodin) a někdy také na monitoru. A nemocniční jídlo bylo opravdu dost hrozné, doporučuju vlastní zásoby a o 2 patra níže je super kavárna.
Oceňuji i rozumný přístup v případě třetího těhotenství - měla jsem těhotenskou cukrovku - 4x denně inzulín, paní dr. Pavlů v poradně k tomu přistupovala "normálně", uklidňovala ohledně odhadu porodní váhy, netlačila mně do předčasné indukce, ani při samotném porodu do infuzí, které mi předepsal diabetolog, jen mi kontrolovali glykémii a vše bylo v pořádku.
Zkušenost z posledního porodu: v "krušné" chvilce jsem kývla na nabídku inhalace Entonoxu (směsi plynů) - a doporučuju všem maminkám! Výrazná úleva, krásně okysličí celý organismus, když nestíháte prodýchavat kontrakce, uklidní, lehce omámí, ale tak, že vše vnímáte a normálně reagujete, a utlumí bolest. Jako asi každá jsem se s nimi skoro prala, když mi ho chtěli na konci vzít :-) Příplatek 500. Jinak jsme neplatili nic.
Celkově považuji porodnici v Hořovicích na poměry zdravotnictví v ČR za vysoký nadstandard a všem doporučuji!

Antispamový test, opište prosím text:

raptcha.png


Zpět na diskusi k článku

Zpět na stránku Porodnice Hořovice