Aperio

Diskuse > Porodnice Praha 4 - Krč, Thomayerova nemocnice

Velká spokojenostIlona 30.09.2017 22:25

Porod proběhl v dubnu roku 2017. Před porodem jsem chodila do porodnice do těhotenské poradny. Veškerý personál byl velmi milý a ochotný. V den D jsem se setkala s jedinou nepříjemnou sestrou. Porod začal v noci a chápu, že se jí ve 3:30 hod nechtělo pracovat, ale miminko si určuje kdy půjde ven a ne maminka. Vzhledem k tomu, že jsem měla zakalenou plodovou vodu, musela jsem být hospitalizována. Porod ale postupoval rychle, takže jsem už za 2 hodiny pelášila na sál. Zde byla úžasná porodní asistentka a paní doktorka. Moc milé a příjemné obě dvě, cítila jsem se dobře. Manžel byl celou dobu se mnou. Předala jsem svůj porodní plán, v ničem nebyl problém. Měla jsem uvedeno, že nechci nástřih, oxitocin a po porodu, aby miminku dali perorálně vitamin K. Oxitocin mi museli během porodu bohužel dát, slábly kontrakce, ale naštěstí to pomohlo. Jsem bez nástřihu (pravidelně jsem cvičila s aniballem).Během porodu mi paní doktorka masírovala hráz, aby mě právě nemusela nastřihávat. Na oddělení šestinedělí bylo vše fajn. Na žádný personál si nemůžu stěžovat. Jako ano, nechtělo se mi pořád něco zapisovat do tabulek ohledně miminka, ale nic strašného se nedělo. Já chápu i ten personál, že to není jejich výmysl. Věděla jsem, že to je jen na 3 dny a pak budeme spokojený doma.

Co se mi nelíbilo, tak přístup vedoucího porodních sálů. Já ho moc nevnímala, ale manžel z něj byl v šoku. Přišel se podívat a pobízel doktorku, ať to se mnou už neprodlužuje. Nevim co se mu nelíbilo, porodila jsem za 5 hodin a to je na prvorodičku moc pěkný. A nebyl ani nadšený z toho, že nejsem nastřihlá. Paní doktorka mu řekla, že jsem si to nepřála.
Druhá věc, co mi přišlo nevhodné, bylo to, že během porodu, kdy jsem měla kontrakce už po 2 min a šlo se do finále, přišla za náma nějaká pani a ptala se nás na darování pupečníkové krve. Já nebyla schopna nic odpovídat, musel manžel, ale nikdo předtím se mě na nic takového neptal a osobně bych neměla problém darovat, kord když by to mělo pomoct nějakému jinému miminku nebo na výzkum.

Pokud budu ještě někdy těhotná, Thomayerka je moje jasná volba :-)

Zpět na diskusi k článku

Zpět na stránku Porodnice Praha 4 - Krč, Thomayerova nemocnice