Aperio

Diskuse

Porodnice Domažlice

Příspěvků: 6


Radši rodit doma..andy 11.07.2017 11:01

Vyčkávací přístup-haha, nejlépe v den termínu strašit vyvoláváním (jinak dojde k úmrtí v děloze), při porodu šup šup, píchnout vodu, oxycotin, když odmítnete, ohrozíte své dítě a narodí se postižené, ne-li dokonce mrtvé. Jste přeci jenom hloupá ženská, která nic neví. Při kontrakci si do vás sáhnou aspoň tři různé osoby...Do vany už si taky v Domažlicích nelehnete, je vybouraná..Porodní stolička je jenom na okrasu, rodit vás na ní nenechají..2.doba porodní- přijde pan doktor, který ačkoli při příjmu řekl, že si můžete vybrat na tlačení polohu, jaká vám bude vyhovovat, vás položí na záda a chytněte si nohy, jinak to nejde...Vypne rádio, rozsvítí světla a mezi nohy vám čučí dalších 7 lidí, mimo jiné sestry, které asi zrovna nemají nic na práci..samozřejmě se vás nikdo neptá a vy nemáte sílu se dohadovat..honem tlačte na placentu, panu doktorovi už skončila služba a vidí se doma, tudíž po něm nemůžete chtít, aby vám umrtvil intimní partie na šití..a pak se musíte hádat, abyste mohli se svým dítětem být spolu od první noci, ačkoli v porodnici funguje převážně rooming-in..a kojení nejde a nejde, některé sestry jsou super, jiné vám vezmou i ten nepatrný zbytek sebevědomí...škoda, že se nedá rodit pouze s porodní asistentkou, ty byly skvělé, nabízely možnosti a úlevové polohy,byly empatické..tím nechci házet špínu na doktory, vím, že dokážou vyřešit těžké komplikace a zachránit životy a za to je třeba si jich vážit, bohužel dokážou také svým přístupem mnohé přivodit, přinejmenším trauma ženě a dítěti...90 %porodů probíhá bez komplikací, lékař by měl být přítomen maximálně ve vedlejší místosti a ne z každého porodu dělat vysoce rizikovou záležitost, která by bez něj dopadla tragicky...díky této zkušenosti už rodit nikdy nechci, možná doma s asistentkou..a řekla bych, že Domažlice jsou ještě jedna z těch vlídnějších porodnic, české porodnictví je v současné době katastrofa..bohužel, většině žen toto připadá normální..

Odpovědět


Re: Re: už nikdy*** 17.08.2014 15:54

Hano, nechápu tu ironii. Pokud jste aspon trochu inteligentní, tak musíte tušit, že každý porod a poporodní stav je individuální. Jak můžete porovnávat dvě různé situace? Já jsem kupříkladu rodila téměř 22 hodin, z toho 8 hodin na oxytocinu s parádníma kontrakcema v délce 4 minuty s minutou oddechu a končilo to akutním císařem, během kterého jsem nabyla vědomí a řvala jak zvíře. Nikdo mi nevysvětlil, z jakého důvodu. Ale druhý den mi ta starší černovlasá sestra s copem ( tuším, že je ze Stráže u Domažlic) vpleskla, že jsem líná a ani to dítě nedokážu nakojit.Další den jsem se dozvěděla, že jsem bordelář ( sotva jsem dolezla na záchod a nemohla jsem se ohnout pro věci, které mi spadly na zem). Podotýkám, že mi trvalo 3 dny, než jsem začala chodit samostatně a dva měsíce jsem chodila shrbená jako stará babička. Přístup některých sester je příšerný v této porodnici. A lékaři? Pokud nemáte problém, paráda. Jakmile je něco jinak, děj se vůle boží. Zajímavé je, že v propouštěcí zprávě jsem měla napsáno plánovaný CS.
Jo kdybych rodila klasicky, pár hodin kontrakcí, pár zatlačení a je to venku, taky bych chtěla mimino k sobě. Ale když člověk neví,co bolestí a vyčerpáním dělat, je nejhorší poslouchat takové bláboly, že každá máma přece chce po porodu mimino hned k sobě. Ne vždy je to možné. A nezáleží na tom, co člověk chce. Trocha empatie by některým lidem neuškodila.

Odpovědět


už nikdylucie 14.01.2012 22:26

měly by se zamyslet nad dětskými sestrami,pokud je ta práce nebaví tak tam nemejí co dělat.rodila jsem celý den,byla jsem unavená a přesto mi malého dali už 2 hodiny po porodu.nemluvě o tom,že zákledem by mělo být ukázat a pomoci s kojením,což v nešem případě bohužel nebylo.rodila jsem v pátek odpoledne a v pondělí ráno jsme šli domů.

Odpovědět


Re: už nikdymamina 4 dětí 24.01.2012 11:24

Naprostý souhlas. Dětské sestry jsou na odstřel. Já rodila v pátek. Na pokoj nás dali okolo 17 hod a teprve až ve 22 hod nám sestra, která přišla na noční přinesla plíny a oblečenía dala základní info; ta byla taky jediná, která se starala že malej nejí (dala nám alespoň glukozu v injekci, celou sobotu jsem je otravovala, že malej nejí, ale furt jsem jenom poslouchala, že je to v pořádku. V neděli odpoledne už jsem to nevydržela a při vizitě řekla dětské doktorce, že chci umělou výživu a že už kojit nebudu a pak se teprve začaly starat. Ale já už byla rozhodnutá a malej pak jedl skoro pořád, než to dohnal. V pondělí nás poštěli domů s téměř porodní váhou. Doma jsme pak ještě zkoušeli kojti za pomoci naší dětské doktorky, ale bohužel už se nepodařilo.
Ale jinak doktorky (až na primáře)a PA na porodnici byly fakt skvělí. Rodila jsem po 4 a tady byl přístup lékařů nejlepší- žádná rutina, vše po domluvě se mnou a později s manželem.

Odpovědět


Re: už nikdyHana 21.02.2013 10:51

Oni vám málého dali "už" dvě hodiny po porodu? To bych tedy byla právem nervózní, co tam s ním dělají. Dítě patří matce a já bych si nemuměla představit, že by je měl po porodu někdo jiný. Ano, i já jsem byla po porodu unavená, ale není nic hezčího, než si dát k sobě do postele miminko (můžete si přece přirazit i postel ke zdi, aby nespadlo - a odpočívat.

Odpovědět


Zážitek a poděkováníLucie 04.10.2010 16:45

Musim souhlasit se všemi příspěvky. Všichni milí - narazila jsem jen na jednu jedinou porod. asistentku, která se chovala odměřeně, jinak byli moc hodné, obětavé a hlavně trpělivé (zažila jsem 4).
Rodila jsem podle porodního plánu, ve všem mi vyhověli. dokonce k pár bodům se vyjádřili jako u nich k samozřejmosti (při 1. porodu na Lochotíně to tak ale nebylo, takže samozřejmost jen zde) - dotepání pupečníku a položení mamince na bříško IHNED. Nástřih hráze nebyl - bylo mi vyhověno. Přítmí a klidné prostředí s hudbou, výřivou vanou. Oxytoxin, kterému jsem se vyhýbala - do porodního plánu uvedla, že bych radši bez něj (u prvního porodu mi udělal špatně) mi u druhého pomohl - měla jsem špatné kontrakce. a podán až po hooodně hodinách po domluvě zaveden - 3 kontrakce a málem jsem porodila vestoje. Sama sebe bych měla plné kecky jak jsem se chovala a oni tak klidní! všechno dokonalé! A po těch spousty náročných hodinách pan doktor zavtipkoval a já se smála!
6nedělí - vše mi bylo ukázáno, s trpělivostí vysvětleno. Útulný pokoj č.6 si dodnes pamatuji, jak mi tam bylo dobře. Pan primář se přišel každý den podívat. I paní uklizečka se s námi rozloučila a popřála dobrý start! Jídlo i čajík v termoskách. Nestíhala jsem vytrávit a nenašlo se nic, co mi tam nechutnalo.
Jen snad k vytknutí - nějakou laktační poradkyni by to tam chtělo a jestli tam nějaká byla, nebyla mi doporučena. Sestra se snažila pomoci, ale za celou dobu kojení bída - poradkyni jsem si dohonila až z domova po telefonu.
Bylo mi tam fajn, že ani domu jsem se nehnala :)

Odpovědět


Zpět na stránku Porodnice Domažlice

Váš názor, Vaše zkušenost

Antispamový test, opište prosím text:

raptcha.png