Aperio

Diskuse

Porodnice Jičín

Příspěvků: 15


MUDR.KATEŘINA BRYCHOVÁ,BY MĚLA PRACOVAT V KRAVÍNĚ A NE V PORODNICIDASA 07.07.2015 14:48

Před 14lety jsem rodila cisařským řezem v Jičíně a byla jsem velice spokojená. I dnes nemohu a neřeknu nic proti panu primáři Voltrovi a panu doktoru Krykorkovi. Dodnes také vzpomínám na porodní asistentku Kateřinu Kazdovou a Markétu Šrajerou...jsou mooooc bezvadné.Takže vzpomínka velice dobrá.
Ale....předčasně mi praskla plodová voda,a volala jsem panu dr.Krykorkovi.Bohužel nesloužil což byla veliká škoda. Za to sloužila velice unavená,nesympatická pro mě zcela určitě ne doktorka pí Brychová. Její arogantní chování,jednání,nepatří mezi nastávající maminky,ale mezi krávy do kravína,nebo do fabriky a stát u stroje pěkbě 16hodin v kuse.
Když jsem přijela do porodnice,službu měla porodní asistentka,která neměla ani cedulku se svým jménem!!!!!!! Byla také velice unavebá a ještě snad naštvaná,že si dovoluji přijet,asi zřejmně spinkala,nebo si s pi.Brychovou dávala jávičku. Pí. Brychová a sestra byly tak moc arogantní až nepříjemný,a to su v dnešní době nesmí dovolit. Jednou mají noční službu,tak se podle toho mají chovat!!! Na mé otázky,které jsem měla,mě v podstatě odpovězeno nebylo a ještě jsem dostala vynadáno,že je půl čtvrté..co mi je po tom,že bylo půl čtvrté??? Jrdnou mají službu,tak se podle toho dámy budou chovat,a ne být unavený ze své práce. Chtěla hsem se optat na vše co se děje a porodní asistentka si mi dovolila říct,ať jsem ticho,že je kráska unavená,což mě osobně vůbec nezajímalo,ona byla v práci.
Jednáni te ,,paní doktorky,,bylo přímo děsné a vyšetření bolestivé a hrubé. S mým manželem jednala jako nějaký dlaždič a vyloženě z nás udělala pitomce že nemám připravenou tašku do porodnice na začátku 7měsíce. Vadilo ji,že jsme ani neměli v té rychlosti lístek na 90kč. Když jsem se ji optala,co bude tedy dál,stejně tak,jako můj manžel,tak tato ,,doktorka,, a sestra dávaly oči nahoru,přitom měly dámy vše vysvětlit a ne být unavené. Pokud někdo pivažujete tuto doktorku za dobrou,nikomu to neberu,ale já osobně bych si od ní nenechala vzít ani krev. Hrubě a bolestivě mě vyšetřila,když mi dělala ultrazvuk,nic mi neřekla,pač dáma byla rozespalá..a její sestřička také. Byla jsem bez informací a ještě jsem probudila pí.Brychovou. Chudáček,asi spinkala a já se rozhodla jít rodit a por.asistentka v půl 4ráno,byla unavená. Asi také spinkala,jenže neměla dáma cedulku. A už od pohledu byla tak nesympatická stejne tak,jako madam Brychová. Nechápu,jak může mít titul Mudr. Pí.Brychové bych doporučila,aby si přečetla knížku Zásady slušného chování a střídala se ve čtení s tou bloňďatou sestrou...která si mi dovolila říct,ať jsem ticho,že je půl 4;!!!!!!!!!!!!! Byla jsem sanitou převezena do Hradce Králové...do Fakultní nemocnice. Brychová mi řekla,že jedu na sál. Já se jí chtěla optat ,,kam na sál,měla hsem namysli,jakou nemocnici,, a ona mi dama odpověla stylem ,,kam asi by jste chtěla jet,že by na chirurgii???? Tak vážená ,,mudr.Brychová,,od Vás bych si nenechala píchbout ani tetanovku. Vaše jednání se mi absolutně nelíbilo,jste hrubá,arogantní a kazíte pověst Jičinské porodnici. Nechápu jak hste mohla získat titul Mudr. Pro mě nejste doktorka,ale jste tam jen do počtu a měla by jste vrátit diplom,pokud vůbec nějaký máte. Jste povinná informovat pacientky o jejich stavu,a vše říct a ne v pul 4chrápat,když máte službu a sestra se kterou jste sloužila si nemá xo dovolit říct,ať je pacientka ticho,že je půl 4!!!!!!!!!!!!!!! My se Vás tak budeme ptát,jdy náme jít rodit,abychom Vás náhodou nevzbudily. Kazíte pověst jičinský porodnici

Odpovědět


poděkovánídada 13.06.2015 19:03

KAŽDÝ Z NÁS MÁ JINÝ NÁZOR. JÁ BYLA V PORODNICI PŘED 14LETY A BYLA JSEM NAPROSTO SPOKOJENÁ. NYNÍ JSEM V JINÉM STAVU,A DOST MI POMÁHÁ PAN DOKTOR A ZÁROVEŇ ZÁSTUPCE PRIMÁŘE PETR KRYKORKA. JE MÁLO DOKTORŮ,JAKO JE ON,ABY ŘEŠILY DANOU SITUACI...ANÍŽ BY MUSELI. A DÍKY PANU ZÁSTUPCI JSEM SE DOSTALA Z NERVOVÉ SITUACE,KTEROU ON SE MNOU ŘEŠIL A VLASTNĚ MI MOC POMOHL A VÍM,ŽE NEJSEM ZCELA URČITĚ JEDINÁ LOMU POMÁHÁ. ALE JÁ MU ZA HODNĚ VDĚČÍM A BUDU VDĚČIT CELÝ ŽIVOT,JELIKOŽ BEZ JEHO POMOCI BYCH SE UTRÁPILA,A PROTO TÍMTO MU MOC DĚKUJI A VÍM ŽE VŠE BUDE TAK,JAK ŘÍKAL A VĚŘÍM MU.
CO SE TÝKÁ PANA PRIMÁŘE. BYL TENKRÁT U MÉHO CÍSAŘSKÉHO ŘEZU SPOLU A PANEM DOKTOREM HEPEM
NEZAŽILA JSEM HO JAKO HULVÁTA,ALE VELICE MILÉGO A OCHOTNÉHO PANA PRIMÁŘE. BYLA JSEM V JEHO ORDINACI A CHOVAL SE OPĚT MILE A VELICE SLUŠNĚ,A JÁ SE HO BÁLA,JAK ZDE PÍŠETE,JAKÝ JE. VÍM,ŽE VŠE BUDE BEZ PROBLÉMŮ. A POKUD OBČAS VYLETÍ??! NO JSME LIDÉ A NE STROJE. KAŽDÝ DEN NENÍ POSVÍCENÍ,A I ON NEMUSEL MÍT DEN. ALE NIKDO NEMŮŽE VĚDĚT,CO HO ZROVNA TRÁPILO,MOHLO TO BÝT COKOLIV. JE TO TAKÈ ČLOVĚK,KTERÝ JISTĚ MÁ TRABLE.
TÍMTI CHCI ŘÍCT A ZÁROVEŇ PODĚKOVAT PANU DR
KRYKORKOVI,VÁŽNĚ MI HODNĚ POMÁHÁTE A VÍM,ŽE VŠE BUDE,JAK JSTE ŘÍKAK

Odpovědět


podekovanijisova 10.06.2015 15:21

Moc chci poděkovat panu doktorovi Krykorkovi,ktery mi ted v otenstvi pomáha.

Odpovědět


Jicin NE!Hana 12.05.2015 19:43

Dobry den. I ja se dele jak po roce od porodu vyjadrim v k praktikam personalu v Jicinske porodnici...mohu srovnavat pred dvanacti lety jsem rodila na Jizni Morave a to byla krasa. V popisu teto Jic.porodnice je spousta lzi a nepravd. Porodnice se navenek hlasa jako baby friendly,ale opak je pravdou. Toto oznaceni si v zadnem pripade nezaslouzi. O prirozene porody se zajimam dost intenzivne a do par mesicu me ceka treti porod. V Jicine to rozhodne nebude a nikomu nedoporucuji. Po prijezdu Rz se se mnou nikdo nebavil,zaklad slusnosti je pozdravit a predstavit se. Moje porodni prani predem sepsane a dolozene ve vice kopiich nebylo vubec precteno...natoz zohledneno. O vsem jsem byla schopna hivorit a sve predstavy jsem jim sdelila. Bez zajmu. Volba polohy my byla vylozene zakazana v druhe dobe porodni. S adrenalinem z prevozu se porod v jednu chvili prirozene zpomalil...pres muj vysloveny nesouhlas mi byl pichnut umely oxitocin. O dotepani pupecniku vubec nebyla rec ani nabidnuti otci prestrizeni pupecni snury.Dite bylo odstrizeno okamzite nez mi ho stihli polozit na bricho.Odmitli mi udelat vysetreni miminka na tele a odnesli ho.Nastesti otec mohl jit s nim. TAKZE bonding nepovolili. Prinesli mi zavazany uzlicek. Samoprisati samozrejme timto nemohlo probehnout. Zadny klid na luzku s miminkem a partnerem.Nahnali me do sprchy az tam se me ujala prijemna PA se kterou uz se dalo hovorit. Vetsina personalu na novorozeneckem byla v pohode...jen pres podepsany rooming in mi prvni den malo zbalili pry na chvili a ta se protahla na nekolik hodin...vic uz jsem si miminko vzit nenechala a vse absolvovala s ni... no a o ambulantnim porodu ktery byl v te dobe jiz mesic legislativne uznan se se mnou primar odmitl bavit
...cituji...Co je to ambulantni porod?Skoda mluvit. JE velice smutne ze po dvanacti letech od prvniho porodu jsem mela pocit,ze by se melo neco posouvat k lepsimu.Bohuzel jsem se jakoby propadla v case do dob totality. Platilo ze porod neni nic meho a prirozeneho a v zadnem pripade nehodlam mlcet a nadale nechat porodnicky personal bez zhodnoceni,kdy jejich pristup je pouze medicinsky a ne lidsky a respektujici. Preji vsem aby lepe hledali zarizeni i lidi,ktere je doprovodi v nejkrasnejsim okamziku zrozeni noveho zivota.

Odpovědět


14.4 2009renca 29.01.2014 22:17

tak ja v jicine vse super primar mi hodne pomoh ale musim rict ze vrchni sestra arogantni a sprosta .od bolesti jsem taky nic nedostala a ze jsem prosila chtela jsem i epidural ale bez uspechu .vim ze to bylo treti ale porody tezke tak jsem to chtela skusit ulehcit si to na to mi rekli ze to zvladnu kdyz jsem rodila dvakrat .a to mi prvne slibovali ze mi ji pichnou no nic ve zdravi jsme to prezili sice po dvou dnech ale zvládli .jinak personal perfektni az na tu vrchni .

Odpovědět


Porodnice JičínAdéla 31.10.2013 22:17

Chtěla bych všem v Jičínské porodnici moc poděkovat.Měla jsem dlouhý porod a vzládla jsem ho nejen díky manželovi,ale
hlavně diky sestřičkám .Byly pro mě velikou oporou .Za dva dny co jsem rodila se vystřídaly ,ale všechny sestry byly skvělé.Velké diky patří především Anně Svobodové,bez ni bych to nevzládla.I velké díky patří doktorovi Havlikovi.Všem doporučuji rodit v Jičínské porodnici.

Odpovědět


dobrá zkušenostMarta 08.07.2013 23:03

Rodila jsem v jičínské porodnici v únoru své druhé miminko. Porod byl naplánovaný císařským řezem pro polohu koncem pánevním. Vše probíhalo v pořádku,sestřičky naprosto úžasné,usměvavé a i přes spoustu práce neustále v pohodě. Naprosto příšerný zážitek mám ale s primářem mudr. Voltrem. Tento člověk tam nemá co dělat. Jeho arogance je do nebe volající a kazí pověst celé porodnici. Navíc se ho veškerý personál na oddělení bojí a vůbec se jim nedivím. Je to hulvát nejvyššího kalibru,na sál přišel o půl hodiny později naprosto bez omluvy. Na sále bylo vše připraveno,aneslezioložka velice příjemná,snažila se mi ukrátit to čekání s natřeným holým pupkem. Primář přišel,všechny seřval a když ho anestezioložka upozornila že stále nespím ať si to nechá na jindy začal řvát i na ni. Na vizitách se chová nevhodně,jako by mu dělalo radost všechny ty maminky po porodu ponižovat. Hrozný člověk.
Vše ostatní ale na 1 s hvězdičkou. Perfektní vybavení,krásné čisté prostředí a stále usměvavé sestřičky.

Odpovědět


Re: dobrá zkušenosthana 05.08.2014 13:26

dobry den, plne s vami souhlasim. je to hulvat !

Odpovědět


bezvadná porodnicePetra 25.05.2013 21:15

V Jičíně jsem rodila plánovaným císařským řezem (miminko bylo otočené zadečkem dolů). Rodila jsem 5 dni před plánovaným nástupem, sestřička byla moc hodná, anesteziolog mi vše vysvětlil a na operačním sále si se mnou povídali a sestřička mně držela i za ruku. Ten večer jsem byla již třetí neplánovaný císařský řez, takže JIP byla plná, ležela jsem na běžném pokoji hned vedle sesterny, sestřička mně chodila kontrolovat snad každých 10 minut, byla moc milá, stále se ptala jestli něco nepotřebuju, jestli nechci další inijekci proti bolesti. Další den jsem musela vstát a jít se ospchovat, sestřička mně celou dobu chválila a povzbuzovala, takže jsme vše zvládly, s kojením jsem měla trošku problém, ale vždy byl personál ochotný pomoci a sestřičky se chodily několikrát dívat jak nám to jde ... také dětské doktorky byly moc hodné a každý den mi znovu a znovu vysvětlovaly, že bude vše v pořádku a že se vše srovná. Kamarádka říkala, že po návratu domů mi budou ochotné sestřičky a paní doktorky chybět a byla to pravda, už nebyl nikdo kdo by okamžitě poradil, pochválil a pomohl. Byla jsem 100% spokojená a jinam bych rodit nešla. Když rodit tak v Jičíně :-D

Odpovědět


Porodnice jak má být.Mirka70 08.01.2013 23:22

Měla jsem vysoký tlak a tak jsem byla hospitalizovaná v porodnici Jičín. Dostala jsem plno léků, na křeče, na tlak a na žíly křečové. Nevím to přesně, ale myslím si že jsem nastoupila 1.11.2012. Jelikož můj tlak neustupoval a pořád kolísal, tak od pondělí 5.11.2012 začali zkoušet zátěžový test. Trochu se potom rozeběhli bolesti, ale pak zase rychle odešli. 6.11.2012 zátěžový test znova, ale to už mi bylo řečeno, že dneska porodím, ten tlak spodní byl dost vysoký a je to nebezpečný pro matku i dítě, tak proto. Po testu jsem dostala vyvolávací tabletu. Bolesti začali, ale dalo se to vydržet, aby to bylo jisté a já opravdu porodila, tak mi doktorka napíchla vodu a to bylo přesně 11.00hod. Pak to teprve začlo bolesti velmi silné a v 11.47hod byla dcera na světě. Chtěla bych moc pochválit obě porodní asistentky, které mi byli oporou a i doktorka mladoučká, která teprve v této porodnici pracovala1 měsíc. Měla jsem z toho obavy, neměla žádné zkušenosti, ale musím říct že se snažila a zvládla to. Nade mnou stáli 3 strážní andělé. V celé porodnici byl personál ochotný a vstřícný. A to jsem rodila po 18 letech své 4 dítko.

Odpovědět


zkušenosti s JičínemKlára 17.10.2011 13:34

Já jsem byla s Jičínem celkově spokojená, až na dvě věci, které mě tam neuvěřitelně štvaly.Za prvé to byl přístup pana primáře, který je asi zřejmě dobrý odborník, ale jinak jsem ho zažila jako hulváta, když tam sprostě hulákal na personál(nikoliv ale o nějakých důležitých věcech, ale o věcech mimo porodnici).Projevil se jako sprosťák nejhrubšího zrna, což je škoda, že dělá takovouhle vizitku jinak bezvadné péči v porodnici a druhá věc, která mi přišla jako nevhodná bylo chování uklízečky, která ráno rozrazila dveře na pokoji, vůbec nepozdravila, dokonce, když jsme ji s druhou maminkou pozdravily, tak nám neodpověděla, jenom neustále nadávala, že ona jako romka tady dře za málo peněz a běda, když jsme hned nevystartovaly na snídani, což pokud jsme kojily, opravdu nešlo, tak nás hned vyhazovala z pokoje, že ona musí uklidit.Neustále jí padal smeták na zem, což naše děti vždy pořádně vylekalo.Přišlo nám, že to byl ,,trest" za to, že jsme v předepsaný čas nevypadly z pokoje.Jinak ale péče v Jičínské porodnici suprová.

Odpovědět


porod v JičíněJana 17.10.2011 13:24

Já jsem rodila v Jičíně v září 2011 a byla jsem moc spokojená.Zažila jsem několik služeb, protože porod byl opravdu dlouhý, což se jako prvorodička nemůžu divit:-)Měla jsem štěstí na samé hodné porodní asistentky, byly moc milé,snažily se povzbudit, nechávaly nám soukromí, vždy jako myšky ,,pouze" chodily kontrolovat.Na šestinedělí péče taky bezvadná a dětské sestřičky byly velmi ochotné pomoci, i když měly práce nad hlavu.Jasně, že se během pobytu občas našlo něco, co člověku nesedlo, ale celkově jsem byla spokojená.

Odpovědět


Porodnice JicinIva 14.09.2011 20:09

Nevim zda porodnici doporucit ci ne.V Jicinske porodnici jsem rodila pred rokem cervenec 2010,kdyz jsem mela vybrat porodnici jeli jsme se podivat do Jicina hezke a nove prostredi musim uznat vyplnili papiry ,aby az prijedem jsme uz nemuseli.v 10:15 vecer mi praskla a odtekla castecne predni voda zacaly okamzite kontrace a velmi brzo po sobe ca 5 minut jeli jsme hned do porodnice.Na prijmu vyplnovani papiru (co mi gynekolog rekl ze nebudem uz muset) dali me na pasy pul hodiny mereni a dohadovani jestli mi odtekla voda nebo ne pak potvrdili konecne ze ano otevrena na 3 cm .Tam jsem se jiz drzela v krecich po natoceni pasu jsme sli na sal soukromy i s manzelem nabidli piti a skakani na mici mela jsem kontakce po 2 a pul minute pravidelne a silne proste des ptala jsem se na epidural rekli ze ne pak na neco proti bolesti,bylo mi receno ze to nepotrebuji ze bolesti nemam (rodila jsem po 12 letech druhe dite)stale mi chodili delat pasy a kryster provedla sestra ktera byla za sklem a hlidala mne a jeste jednu rodicku.Do sprchy jsem nesla motala se mi hlava bala jsem se ze spadnu a na mic jsem se nemohla posadit velke bolesti .....rekla at chodim ,ze se to urychli ja zkousela ,ale bylo to silene kazde 2 minuty me prepadly kontakce na pul minuty kolem jedne jsem byla uz vysilena .nerekli me na kolik jsem otevrena jen na prijmu kdy me vysetrila doktorka pak uz ne byla u me mlada dvaceti leta asistenka silene chytra ale bezdetna :-D a vedela vse nejlepe prosila jsem stale neco na bolest a to mi dala az po druhe hodine stale jecela at prodejchavam a netlacim ze je dite vysoko ja uz fakt nemohla v 12 jsem se ji ptala jak meri pasy jak ma byt silna ta bolest ona rekla na porod tak 90 ja mela uz pres sto a nic stale prodychavat ......konecne po druhe hodine me dala neco do zily na bolest ,ale motala se mi hlava moc to nepomohlo strasila me ze pak uz mi nic dat nemuze ,kdyz kolem pul ctvrte uz jsem myslela ze umru kontace kazdou necelou minutu tak z ni vylezlo ze mi dala jen polovicni davku(dle mne setri na lekach silene )ve 4 uz jsem zacala tlacit i kdyz jsem to mela zakazane a na 2x zatlaceni mala cela vylezla ven prisla doktorka s haldou lidi k porodu na 5 minut a zas sla spat .Rekla bych des ....jinak dite mi dali po porodu na minutu na dve maximalne snuru nam nenabidli ustrihnout .pak na pokoji jsem lezela jeste 2 hodiny nez dojde kapacka a malou jsem se pak sla dozadovat bylo mi receno az zitra .......Nespala jsem uz dceru mi dali kolem 11 dopoledne a uz neodvezli jen na koupani atd persobal po porodu dobry i sestricky na deti hodne ale kdyz zena rodi nikdo se ji neprestavi nevenuje a na nic nezepta nedaji nic proti bolesti dokud 3 hodiny nekdo neskemra prijde mi divne a nelidske .......kdyz jsem na pokoji mluvila s pani vedel ani ji nic nedali a chovali se obdobne (vyslovne jsem si neprala zaci u porodu a napsala to do formularu nad cim se pozastavovali a divili)Je to preci ma vec! Iva

Odpovědět


Totální hlad při porodu?Eva 02.05.2010 12:28

Inko, tak to já jsem se preventivně nadlábla sladkostmi na cestě do porodnice v noci, abych měla sílu, nevěděla jsem, jak dlouho bude porod trvat. Za 3 hodinky bylo dítko na světě. Mohla bych jíst a měla chuť i půl hodiny před porodem.

Odpovědět


Vždy záleží na personáluSlavka Novakova 18.02.2010 13:56

Zuzko,

v jicinske nemocnici jsem rodila v kvetnu 2008 sveho druheho syna a nebyt zkusena kojici mama a clenka laktacni ligy, tak nevim, jak bych dopadla - ale - syna stale kojim a vse je OK. Kontakt na laktacni poradkyne najdes i na Aperiu - kdybys potrebovala, klidne mi napis, nebo i zavolej 605 430 491.

Preju ti zdrave miminko!
Slavka

Odpovědět


Zpět na stránku Porodnice Jičín

Váš názor, Vaše zkušenost

Antispamový test, opište prosím text:

raptcha.png