Aperio

Diskuse

Porodnice Kadaň

Příspěvků: 14


CAPJana 27.09.2018 21:46

V lednu 2018 jsem v Kadani rodila prvorozeného syna. Na předporodním kurzu( konzultace je přesnější) jsme prošly můj porodní plán. Nebylo v něm nic neobvyklého či dokonce výstředního - většinou věci, co jsou pro Kadaňskou porodnici automatické. A stejně jsem nakonec přivezla jen půlku plánu ( tatínek si nevšimnul při tisku, že je dvoustránkový :-D)
Přijeli jsme ve 2:00, dvě hodiny od prasknutí vody. Celou dobu jsem u sebe měla mamku a partnera. Vše probíhalo v pořádku, porodní asistentka byla skvělá. Do 10 hodin mě po 2 hodinách vyšetřovali - což bylo peklo tedy (ležet na zádech bylo hrozně bolestivé). Rodit jsem začala na stoličce v sedě, to nešlo a nakonec jsem malého porodila v sedě na žíněnce opřená o partnera (v 11:00).
Při šití ho měl u sebe tatínek. Šití pro mě bylo horší než samotný porod, divili se i jak jsme se mohla tolik potrhat uvnitř. Z počátku jsem dostala něco na bolest, ale po půl hodině už jsem se klepala bolestí. Doktorka( mladá cizinka) mě šila jak ponožky, byla dost necitlivá. Na poradu přišla starší doktorka, která ji i upozorňovala, že šije hluboko. Když jsem poprosila sestru o něco na bolest dala mi hned něco do kanyly.

Na poporodním jsem hned dostala oběd - rovnou do postele. Jídlo mi moc chutnalo (snídaně a obědy). Večeře se vyfasuje studená u oběda(pečivo s něčím).
Byla tam skvělá sestra, mladá holčina, pomohla mi poprvé dojít na záchod i na něm mi asistovala...
Pokoj standart ( nadstandart se neuvolnil během mého pobytu) byl v poho. Postel pohodlná, teplo, přebalovák, dřez na koupání, váha, jen jsme se hold navzájem budily. A někdy kolem 6 ráno chodily uklízečky, ale člověk stejně moc nespí.
Dětské sestry nebyly špatné, i když trochu více empatie k prvorodičkám by mě možná ušetřilo poporodního splínu. Byla jsem poprvé v nemocnici a pár hodin matkou....nejsem fňukna ani si nevymýšlím, tak mě mrzí řeči typu: "proč vám tady to dítě tak řve??"
Celkově jsem, ale s nemocnicí byla spokojená.
Porod pro mě nebyl traumatickou událostí, jak to občas slýchám. Ráda na něj vzpomínám, proto příště zase Kadaň.

Odpovědět


Porod v CAPuJosefa Kolmanová 13.07.2018 16:41

Rodila jsem v Kadani v dubnu 2018 své druhé dítě. Chtěla jsem přirozený porod v CAPu jen s PA a s doprovodem partnera. Na příjmu byla úžasně milá sestra, jméno si bohužel nepamatuju. Po 1. dobu porodní jsme měli na CAPu úplný klid, PA Krausová za tu dobu přišla snad jednou natočit monitor, 2. dobu porodní pak vedla. Ke konci porodu přišla ještě doktorka Vršková (tu jsem moc nevnímala, pamatuju si jen její komentář po porodu, kdy jsem si dala malou na břicho, že ještě neviděla dítě, které by se samo doplazilo k prsu - aby ne, když mu na to nikdy nedala čas :-P ) a ve dveřích stál PA Lukáš, dále tam byla dětská doktorka a asi i dětská sestra.
Velmi pozitivně hodnotím:
Malou jsem dostala hned na břicho a 2 hodiny ji nikomu nedala, pediatra byla ochotná poslechnout ji u mě na břiše. Bylo plně respektováno, že ji nechceme mýt ani měřit.
PA byla ochotná sešít mi dva drobné stehy na labiích vkleče pode mnou.
Nechali mě porodit placentu na porodní stoličce, vůbec jsem nemusela na kozu.
Negativum:
Dle mého názoru stříhali pupečník moc brzy (Dr. Vršková).
Dětská doktorka - opět si nepamatuju jméno, byla mladší jak já - mě strašila, že když nechám pupeční pahýl odpadnotu samovolně, miminku se udělá hnusná jizva (úplná píčovina).

Strava a uklízečka v šest ráno taky nejsou top, ale porod byl super a doporučovala bych zde rodit i ostatním ženám. Za tu cestu (my z Teplic) to stojí. Takže díky, Porodnice Kadaň, že jste :-)

Odpovědět


císařský řezHelena 02.05.2018 10:03

Rodila jsem zde 2x, jednou byl porod vyvolávaný a druhý akutní císařský řez.Byla jsem zde moc spokojena s přístupem lékařů i sestřiček.Vždy vše pečlivě kontrolovali.Po císaři byl manžel okamžitě s dcerou a to až do mého probrání z narkozy. Péče sestřiček úžasná.Doktorka Vršková a primář Padrta jsou naprosto úžasní a jsem jim vděčna za krásné zdravé děti.

Odpovědět


Nerespektovani porodniho planuDana 15.08.2017 20:04

Sespsala jsem si porodni plan a i pres to se PA pokusila mi tlacit na bricho. Jine PA, co jsem je potkala pred porodem, pusobily mile. V dobe porodu bohuzel slouzila asi ne uplne vstricna PA k pranim z PP. Porod je vzdy o konkretnich lidech.

Odpovědět


Re: Nerespektovani porodniho planuBára 12.10.2017 11:37

Bohužel mám podobnou zkušenost. Při monitorech a prohlídce porodnice super dojem, ale pak při porodu vše jinak. Za porodní plán se mi dokonce jedna sestra vysmála... Nucená poloha vleže s nohama nahoře, několikrát pokus tlačit mi na břicho, přestože jsem se ohradila... Holt jsem jako ukřičená hysterka potřebovala nutně jejich skvělou pomoc a postupy. A paradoxně na mě působila mnohem lépe mladá lékařka než PA. Snad příště lépe... Jistě je to hodně o štěstí na personál.

Odpovědět


Vyvolávaný porodIveta 24.02.2016 21:31

Termín porodu minul a já nastoupila na vyvolání porodu do Kadaně. Když jsme našli oddělení a ujistili jsme se že jsme tam správně posadili nás na chodbu kde máme čekat na sestřičku co se nás ujme. Asi po půl hodině dorazila sestra co mě odvedla na vyšetřovací pokoj. Přítel musel asi hodinu čekat na chodbě. Udělali mi monitor a ptali se mě na nejrůznější věci. Potom mě odvedli na normální pokoj s tím že nadstandart dostanu až po porodu pokud bude volný. Další den jsem šla na vyšetření, monitor a kapačku. Kapačka porod nerozjela a tak jsem další den šla pro vyvolávací tabletu s tím, že se pravděpodobně nic dít nebude a zabere až druhá třetí tableta. Zabrala první a začali mi slabé kontrakce v rozmezí 5-10 minut. Kolem oběda mi praskli vodu. Zhruba každou hodinu mi dělali monitor. Při posledním monitoru jsem musela ležet a v těch kontrakcích mi 20 minut přišlo strašně nekonečný. Potom už mě na hekárnu neposlali. Čekala jsem na porodním sále a v těch bolestech jsem ani nevzdechla nad tím že bych třeba mohla dát vědět otci dítěte at dorazí. Ten měl asi nějakou intuici a dorazil právě když mě kolem druhé dávali na lehátko že budu tlačit. Po hodině byla malá venku. Na chvilku mi jí dali a odnesli ji na vyšetření. Posléze mi ji donesli na přisátí a skoro celé dvě hodiny na mě spala. Potom mě odvedli do sprchy a dali mi čisté oblečení. Na pokoji jsem byla asi dvě hodiny a malou už mi přivezli (byla jsem bez komplikací). Sestřičky milé, dětské setřičky většinou až na jednu vyjímku ještě milejší. Líbilo se mi že k miminkům mají krásný přístup. Dětská doktorka taky byla super a moji lékaři mě chválili každé ráno při vizitě - snažila jsem se nedělat hysterku ikdyž to bolelo. Celkově by sice něco mohli dělat jinak, ale byla jsem spokojená jak s přístupem tak s ubytováním a stravou. Vřele doporučuji.

Odpovědět


doporucuji Kadaň kiki 31.01.2016 23:31

Skvělej porod personál a ochota.mela jde se luxusně .sla bych kvůli peci snad i rodit znova :) vrele doporucuji. Rodila jsem 9.9.2015

Odpovědět


nádherný porod na CAP s dulouKateřina Pitáková 31.03.2015 14:08

Krásný den,
bála jsem se, kterou porodnici vybrat, aby respektovala při nekomplikovaném porodu má porodní přání a zbytečně rutinně nezasahovala..nakonec to vyhrála kadaňská porodnice, která má CAP centrum, kde jsem v lednu tohoto roku přirozeně porodila svou dceru Valerii, za asistence duly a přítele. Personál téměř nezasahoval, pan PA byl úžasný. Mohu doporučit, pokud víte, co chcete.

Odpovědět


dotaz na lekaremisa 10.01.2015 18:49

Dobry den mam jeden dotaz,jak to je v kadanske nemocnici z dvojcatkama?nechavaji doktori maminu i prcky v kadanske nem. Nebo posilaji jinam.prossim o odpoved dekuji

Odpovědět


Moje zkušenostLibuše 14.10.2014 11:03

Bohužel mám špatné zkušenosti. Přijela jsem s velkými křížovými bolestmi. Táhli mě v kontrakci chodbou, u příjmu mě upoutali na monitoring a odešli. Já jsem se tam v bolestech škubala a chtěla jsem se jim z lehátka vyskočit, manžel mě tam násilím držel. I přes to že jsme byli na kurzu a přinesli všechny papíry i okopírované občanky a nás ptali několikrát na adresu. Nevnímala jsem, soustředila jsem se na to, abych přežila a oni se mě ptali na to, kdy jsem nastoupila na mateřskou. Monitoring nechtěli zkrátit a doktor mi jen řekl, že porod bolí. Vyhodili ze dveří moji soukromou porodní asistentku. Zakazovali mi křičet a říkali, že jsem hysterka. Porodní asistentka si stěžovala na její bolení ruky. Při příjmu jsem říkala, že mám unavenou dělohu, ale oni mě nechali dlouho tlačit na slabé kontrakce. Při tlačení jsem podle porodní asistentky neměla ani pípnout. Nakonec jsem Vojtíška vytlačila silou vůle na slabé kontrakce s oxytocinem a bohužel jsem musela být na porodním lehátku, které porod stěžuje - ignoruje se Newtonův gravitační zákon a také jsem seděla na kosti křížové, která ukrutně bolela. Ještě několik týdnů po porodu jsem jí měla naraženou. Chtěla jsem mít dítě u sebe, dali mi ho na bříško a pak ho odnesli na vážení s tím, že mi ho hned přinesou, ale dlouho ho nenesli. Slyšela jsem ho plakat a je mi to moc líto, že jsem jim ho dala. Měl samé 10 - naprosto zdraví, nebyl důvod ho i mě stresovat tím, že ho odnesou. Po porodu jsem krvácela a ani mě neinformovali o mém zdravotním stavu. Týden po porodu mě vezli sanitkou do Motole na krvácení, kde mi čistili dělohu. zůstali tam kusy placenty. Nedovolili mi mít dítě u sebe a tím se nám narušilo kojení. Měla jsem málo mléka. Naštěstí se to znova rozjelo, ale byl to velký stres pro mě a i pro dítě.

Odpovědět


"přirozený porod a nezasahování do něj" - NEML 26.08.2014 11:06

Po dlouhém vybírání, kde budu rodit jsem si vybrala Kadaň, protože Vrchlabí bylo zavřené.. jela jsem tam s důvěrou, že to je tak dobrá porodnice... s tím, že budu moct rodit přirozeně a nebude se mi do porodu zasahovat.. omyl byl pravdou a to už při příchodu... všude mi říkali, abych porodní bolesti nedržela v sobě a pouštěla je ven, že je to tak lepší... při příchodu mě seřvala porodní asistentka at tu nevyvádím.. bohužel jsem submisivní a nejsem schopna se nátlaku bránit.. a manžel, který po zkušenostech z porodu jeho ex.. když se u toho porodu ozval, tak to bylo ještě horší, tak nic neříkal.. (příště k porodu pouze s dulou nebo vlastní asistentkou)
několik hodin jsem ztrávila ve vaně.. pak mi dala klystýr - neměla jsem nic proti.. a pak když mě vyšetřovala, tak mi cíleně protrhla PLODOVOU VODU AČ BYLO V MÉM PORODNÍM PLÁNU, ŽE SI TO NEPŘEJI! pak mě dala na monitor a ejhle malá začala mít problémy - do té doby byl monitor v pořádku, než protrhla vodu..
z přirozeného porodu jsem měla kulové.. a ještě k tomu jak malou dohnala rodit dřív, než ona byla připravená, tak ke konci porodu to už vzdávala a byla lehce přidušená u porodu... díky tomuhle porodu s ní ted musím chodit k fyzioterapeutce a dělat vojtovu metodu, aby měla správný vývoj...

každopádně i něco pozitivního... na šestinedělí vše super a i na jipce - kde malá strávila den..

ale já ze strachu, že bych dostala opět tuhle asistentku, která si člověka zaškatulkuje a kašle na jeho přání bych už nikdy nezvolila..

PS: ještě jedna jobovka na konec.. v plánu jsem též měla že si nepřeji utlumovací prostředky, ale frajerka mi je celou dobu cpala... já je odmítala... a porodila jsem bez nich...

přeji hodně štěstí při výběru porodnice..

Odpovědět


Re: Bohužel, všude je něcoJana Kopejtková 08.06.2011 21:43

Tak toto se rozhodně změnilo! Klepají všichni, prádlo odnáší jedna sestřička někdy dopoledne a mně osobně byly dětské sestřičky příjemnější než PA.

Odpovědět


Re: rodil tu někdo do vody??Jana Kopejtková 08.06.2011 21:40

Rodila jsem v Kadani v únoru 2011 a přála jsem si rodit na CAPu do vody. PA mě na kurzu upozornila, že přání a realita jsou dvě různé věci a že naprostá většina žen, které chtějí rodit do vody, si nakonec toto přání rozmyslí a škemrá o porod na sále. Na kurzu jsem se tomu smála a cítila jsem se jako velká hrdinka, na kterou tam určitě jednou budou vzpomínat - "to je ta co to dotáhla do konce a rodila do vody". Velký prd. Před druhou dobou porodní jsem měla napuštěnou vanu a i já jsem nakonec škemrala o sál. Jako prvorodička jsem to prostě těžce neodhadla, v těch bolestech jsem nemohla ani chodit, natož lézt do vany. Proto jsem to odmítla, i když mi PA dávala dost šancí do té vany opravdu vlézt. Nakonec jsem si i sama uvědomila, proč řešim takové "hlouposti". V té chvíli jde opravdu už jen o to to miminko porodit a je vám úplně jedno kde, hlavně to mít už za sebou. Příště chci znovu Kadaň a ten CAP už ani zkoušet nebudu. I když by to bylo jistě fajn porodit "jinak", ale víc fajn bude mít opravdu co nejrychleji po porodu. Nehledě na to, že kdyby se něco zkomplikovalo, když zrovna ležíte ve vodě, tak ztraatíte spoustu času tím, než z vany vylezete a dobelháte se na sál, kde se dá zakročit. Tohle mě třeba před porodem vůbec nenapadlo. Ani nemohlo, tu zkušenost jsem prostě neměla.

Odpovědět


přípravakivik 20.05.2011 14:15

Chtěla bych se zeptat?Co všechno si mám vzít do porodnice v Kadaňi...Předem díky.Kivik

Odpovědět


Zpět na stránku Porodnice Kadaň

Váš názor, Vaše zkušenost

Antispamový test, opište prosím text:

raptcha.png