Aperio

Diskuse

Porodnice Klatovy

Příspěvků: 13


NedoporučujiEstra 03.04.2015 14:36

Rodila jsem před rokem. Bohužel skoro vůbec nerespektovali můj porodní plán, i když se tím chlubí na webu nemocnice, jela se rutina. MUDr. Haasová u porodu velmi arogantní a nepříjemná. Rozhodně jsem neměla nepřetržitý kontakt s miminkem ani kontrolu nad porodním procesem. Přes jasně uvedené přání v porodním plánu proveden zbytečný nástřih, s nímž běhám po doktorech dosud. Díky jinak nekomplikovanému porodu v Klatovech se mi tak dost snížila kvalita života, o psychickém traumatu ani nemluvím.

Odpovědět


Klatovskou porodnici doporučuji!Lady85 26.01.2015 13:24

Rodila jsem v Klatovech v září 2014 a byla jsem naprosto spokojená. Byl to můj první porod, vyvolávaný kvůli přenášení a trval 10 hodin. V porodnici jsem strávila 6 dní, takže jsem měla možnost poznat několik doktorů i sestřiček. Všichni byli vždycky moc milí. Při porodu mě dokonce paní doktorka několikrát pohladila, což bylo úžasný a hodně mi to psychicky pomohlo. Porodnice je nová a velice pohodlná. Byla jsem nadšená z porodního boxu, kde jsme byli s manželem celou dobu sami - moc jsem si přála, abych nemusela nikam přecházet a abych měla soukromí. Během těch deseti hodin se mi vystřídala směna, ale porodní asistenky i lékaři byli úžasní (vzpomínám si na jména MUDr. Gerberová, MUDr.Straka). Na oddělení šestinedělí byly všechny sestřičky vždy velice ochotné, naučily mě přebalovat, koupat - líbilo se mi, že měly hodně času se mi věnovat, což třeba ve FN Lochotín nezažijete (dle zkušeností mých kamarádek). Měla jsem nadstandarní pokoj, kde je navíc balkon. Návštěvní hodiny nejsou omezené (jen když byla vizita, tak pár minut předtím přišla sestřička a požádala mojí návštěvu, aby na chvilku šla do jídelny). Na jídlo si také nemohu stěžovat, jen na mě moc velké porce, jinak vždy chutné.

Odpovědět


Doporučuji!!!Marta 07.02.2012 15:49

Rodila jsem v říjnu 2011 císařským řezem a byla jsem moc spokojená , není nic na co bych si mohla stěžovat. Moc se mi líbilo, že mi při operaci nechali brýle a tak jsem se koukala jak miminko ošetřují a pak mi ho přinesli nahé ukázat abych si ho mohla pohladit. Po operaci jsem byla na normálním pokoji napojená na kontrolní přístroje. Sestřička mi podala mobil a časopis, tak jsem nemusela celých 24hodin koukat do zdi jako v Plzni.
Přítel čekal před sálem, slyšel jak se miminko narodilo a pak jel se sestřičkou ve výtahu a pak se koukal jak miminko váží a měří. Když jsem přijela ze sálu, tak za mnou na chvíli šel na pokoj.
Miminko mi po operaci nosili kdykoliv jsem si řekla. Druhý den mi ho už nechali na pokoji celou noc. Všichni lékaři i sestřičky byli moc fajn. Návštěvy jsou od 14.30 do 16.30. Ale mého otce za mnou bez problémů pustili v 10hodin dopoledne.
Se žloutenkou už to asi dělají jinak- přímo na oddělení je takové svítící lehátko, které se dá miminku do postýlky a mimčo je s vámi na pokoji, nikam ho nenosí.

Odpovědět


Zelená porodům domaJ. 02.02.2012 22:30

Před časem jsem měla výměnu názorů s asistentkou Smolíkovou na téma ambulantní porod. Řekla, že klatovská nemocnice jej neumožňuje. Dali by si na mě pozor a nevydali by mi mé oblečení.
Doporučuji k přečtení článek, jehož autorem je lékař:

http://www.azrodina.cz/4381-ambulantni-porod-v-praxi

Nemocnice Klatovy je tedy tím odstrašujícím případem, proto zvažte, zda svého potomka přivedete na svět právě zde.

Obvodní soud pro Prahu 5 26. 1. 2012 rozhodl, že žena, která se rozhodne přivést dítě na svět doma, má nárok na porodní asistentku ze spádové nemocnice. Můžete se o tom dočíst i na stránkách Aperia. Paní Smolíková, přišla byste asistovat k porodu doma?

Odpovědět


Přítomnost otce u císařského řezuMarta 12.10.2011 15:38

Četla jsem diskusi na jiných stránkách a tam rodička psala, že v Klatovech měla u císařského řezu přítomného partnera. Chtěla bych se zeptat, jestli to je možné a pokud ano, tak kolik se za přítonost platí a jak to probíhá. Dají mu miminko potom pochovat? A můžu mít po vyndání miminka brýle? Mám velmi silné dioptrie a bez nich nic nevidím :-) . Děkuji za odpovědi a těším se do klatovské porodnice.

Odpovědět


Re: Přítomnost otce u císařského řezuPorodník 03.11.2011 04:02

Přeji hezký den. Přítomnost otce u porodu je vítaná. Ano, je možné, aby byl v předsálí u císařského řezu. Hned po vybavení miminka z bříška je v této místnosti dítě ošetřováno, takže vše vidí a může si ho pochovat. Cena za přítomnost otce u porodu je stejná jako u přirozeného porodu ...400 Kč. Není problém domluvit s anesteziologem, aby Vám nasadil brýle a mohla jste Vaše děťátko hned a dobře vidět. Budeme se na Vás těšit.

Odpovědět


Re: Zhoršení podmínekDana 30.06.2011 23:57

Ja jsem rodila v klatovske porodnici v 1998, nikdo nemel kvalifikaci na epiduralni anestezii, v prubehu porodu mi lekarka rikala, ze nemam bolesti. Nakonce ze me dite rvali jako z kravy, nastrizeni bez anestezie, udes. Za ty dve hodiny na porodnim sale jsem dite k sobe nedostala, lezelo v postylce, ja na porodnim stole. Take mam dite jen jedno. Kazdy z nas to prozivame jinak, ze ??
Stezujete si, ze prace na porodnim sale neni jednoducha, nemel byste to nahodou prozivat trochu jinak ?? Budte radi, ze vas nikdo nesoudi.

Pane porodniku - pise se byste a ne by jste!!!

Odpovědět


Péče o dítě po SCIveta 01.04.2011 12:48

Asi budu rodit císařským řezem v Klatovech (první byl v Plzni) A zajímalo by mě, kdy poprvé po operaci uvidím dítě a jestli mi ho budou nosit na kojení. Po prvním císařském řezu jsem neměla problém se už druhý den (po pobydu na JIP) o dítě starat. Není mi jasné jak to bude, když je novorozenecké oddělení v jiné budově.

Odpovědět


Re: Péče o dítě po SCKroupová 07.04.2011 03:25

Rodila jsem v Klatovech-také císařským řezem.Ale máte špatné informace-novorozenecké odd.se nachází přímo na porod.odd.Pouze odd.pro nedonošené děti je v jiné budově.Miminko jsem viděla hned na oper.sále a dále pak na odd.dle mého stavu,jak jsem se cítila.Sestřičky si berou miminka v prvních dnech na noc a přes den,jak si přejeme a náš stav dovoluje.Nosí nám je ke kojení.Je ale divné,že nerodíte opět v tak vychvalované nemocnici,jako je Plzeň...Ale ona je ta plzeňská s druhým mimčem přeci jen z ruky......Přeji Vám hodně štěstí a spokojenost v klatovské porodnici.Já jsem byla spokojená.Až budu znovu rodit,tak zase zde.

Odpovědět


Re: Re: Péče o dítě po SCIveta 09.04.2011 20:52

V Plzni jsem rodila kvůli těžké cukrovce. Sama bych radši byla v Klatovech. Ptala jsem se jak to chodí, protože to nevím.

Odpovědět


Re: Péče o dítě po SCPorodník 16.04.2011 00:57

Možnost vidět novorozené děťátko je hned při císařském řezu, pokud by jste byla operována ve svodné anestesii a tedy byla při vědomí. Hned po operaci budete ležet na oddělení šestinedělí, kam Vám pediatr přijde říct informace o miminku. Možnost mít dítě u sebe je okamžitě, když jste schopná se o něj postarat...což je individuální. Může to být už další den po operaci.
Budeme se na Vás v Klatovské porodnici těšit a věříme, že budete s péčí o Vás a miminko spokojena.

Odpovědět


Naprostá spokojenost!Michaela 23.10.2010 00:08

V Klatovské porodnici se nám v září narodil náš krásný syn. Jako prvorodička jsem měla pochopitelně z porodu velký strach a když přišel den D, nejen bolestmi ale i s obavami jsem zazvonila na porodní sál. Po celou dobu se o nás starala moc milá a vstřícná porodní asistentka, i když jsem rodila v pozdních nočních hodinách, po celou dobu se na mě usmívala, všechno mi vysvětlovala a neustále mě povzbuzovala. Samotný porod proběhl velmi rychle a bez komplikací. Velice mě potěšilo, že mi sestřička dala malého ihned po porodu k prsu a zkusila se mnou kojení. I když se malý zezačátku nechtěl chytit, po několika hodinách se nám to podařilo a od té doby kojíme bez problémů. Během celé hospitalizace jsem se na tomto oddělení setkala s velmi milým přístupem od sestřiček, dětských sestřiček a také pana doktora Straky. Ráda bych touto cestou všem poděkovala za krásný zážitek pro mě i mého manžela, pro druhé miminko si moc rádi přijedeme do nové nemocnice, ale za stejným personálem!

Odpovědět


Porodnice skvělá, ale nejde přece jen o rodičku... Kateřina 25.12.2009 01:09

Děkuji, pane doktore! Vaše informace je jeden z dárků k vánocům. Pokud bude v novém objektu "vše v jednom", samosebou ráda vyhledám vaši péči a dost se mi tím i uleví, protože i po půl roce na porodnici a její personál s vděčností vzpomínám!

Odpovědět


Zpět na stránku Porodnice Klatovy

Váš názor, Vaše zkušenost

Antispamový test, opište prosím text:

raptcha.png