Aperio

Diskuse

Porodnice Ostrava - Poruba

Příspěvků: 12


SpokojenostMedvidka 27.08.2017 13:30

Porodní oddělení-vše na jedničku, i přes dočasné přestěhování do náhradních prostor kvůli rekonstrukci. Na porodním sále jsme měli s partnerem soukromí, porodní asistentka chodila jen na občasnou kontrolu. Celý porod pak probíhal jen s ní, její zásluhou jsem dokonce jako prvorodička vyvázla bez jakéhokoliv poranění. Doktorka byla v druhé době porodní přítomna, ale nijak nezasahovala, pouze mě zkontrolovala když bylo po všem. Prostě vše super! Oddělení šestinedělí v náhradních prostorách bohužel špatné, teplá voda tekla až tak po 10 minutách upouštění, takže nějaká hygiena se udržovala celkem obtížně. Nemožnost zaplatit si nadstandard. Ale to se spraví až se oddělení vrátí zpět do původní budovy, což by mělo být v září 2017. Personál na obou odděleních perfektní. Rozhodně doporučuji!

Odpovědět


doporucenimartina 29.04.2015 13:59

Doporucuji všema 10,rodila sem tam dvě deti jedno s VVV a peju jen chválu přístupu a peci a podporu ne jen v kojeni

Odpovědět


PorodGadet 23.11.2014 03:53

Neverim, ze by v dnesni dobe mohl jaky koli pracovnik na porodnim oddeleni si ventilovat svoje osobni problemy na rodickach.Verim, ze je to stejne jako na kazdem zajezde, kde se vzdy najdou lide , kteri jsou vzdy nespokojeni se vsim.Jestli vsak narazim na opravdu pro mne nepochopitelnou situaci, budu ji resi opravdu razantne se vsemi dusledky.Ale nemyslim si, ze by se neco takoveho mohlo prihodit.Mam duveru v Ceske zdravotnictvi a lidi co v nim pracuji.

Odpovědět


cisařDaja 20.10.2012 00:22

moje sestra tam rodila a moc si nestěžovala,až na to že rodila 30 hodin ,chtěla císař a dr.řekl že si nemuže jen tak vymyšlet..tak zkoušeli dál a nakonec stejně musely na cisař..nechal ji tam tak dlouho trápit přitom už mohla dávno porodit cisařem jak ho chtěla...to by mě štvalo,protože ja bych chtěla císařem...tak snad to pujde nějak zařídít

Odpovědět


Doporučujimaja 05.08.2012 10:23

Ve fakultní nemocnici se narodily obě mé děti a porodnice je bez jediné chybičky. Personál milý, vždy sestry ochotné, ve dne v noci se o nás staraly s velkou péči. Na oba porody vzpomínám moc ráda. Porodní asistentky i lékaři jsou lidi na pravém místě s velkými zkušenostmi. Jsou vybaveni na veškeré situace, které mohou nastat. Já mohu porubskou porodnici jen doporučit a nikdy bych neměnila, zdraví mám jen jedno a ve fakultce jsem byla ve výborné péči.

Odpovědět


cisařsky řezjarka berkova 14.06.2012 17:36

Dobry den chtela bych prosimvas vedet jak u vas probiha cisařsky rez a kdo vsechno tam u toho muže byt(myslym např. patrner)dekuji za odpoved Berkova

Odpovědět


PODĚKOVÁNÍJana Sokolová (Cilcová) 26.08.2011 21:33

Je to už 13 měsíců, co se jsem ve FNsP v Porubě porodila holčičky dvojčátka, přirozenou cestou, k tomu mi odvahu dodal MUDr. Ondřej Šimetka, který byl celou dobu u porodu. Maruška hlavičkou, Terezka nožičkama, tatínek u porodu, byl to nádherný zážitek, stále vzpomínám a vyprávím těhotným kamarádkám o úžasném personálu.
Všímavé sestřičky, ochotné, naučily mě kojit obě miminka současně, velice všem za jejich péči ještě jednou děkuji.
Kdyby - šla bych znova tam!

Odpovědět


císařský řezŠárka G. 08.11.2010 17:12

Chtěla bych poopravit informaci o přítomnosti doprovodu u císařského řezu. Byla jsem v této porodnici nedávno na exkurzi a podle sdělení porodní asistentky, která nás provázela, není přítomnost doprovodu v tomto případě možná. Doprovod může pouze nahlížet z chodby přes prosklené dveře.

Odpovědět


krásný přirozený porod a personálVendula 22.01.2011 15:09

Strávila jsem v průběhu těhotenství v této porodnici 14 dnů a na základě této zkušenosti mohu jen chválit. Personál je velmi všímavý, s rodičkami i rodinou vše trpělive konzultuje a vysvětluje. Nakonec jsem rodila zcela přirozeně bez jakýchkoliv léků či zásahů, s manželem, bez nástřihu hráze a dítě jsem měla okamžitě na břiše. Podobnou zkušenost měla většina maminek na šestinedělí, panovala tam spokojenost. Vzpomínám na to velmi ráda. Je tam pohodový kolektiv lékařů, por.as.jsou tam taky výborné, občas ale přetížené. děkuji

Odpovědět


Re: císařský řezIgor Michalec 25.10.2011 10:48

Dobrý den,
po domluvě s operatérem umožňujeme přítomnost na operačním sále, za nepřesnou informaci se omlouvám.
MUDr. Igor Michalec
primář porodnice FN Ostrava

Odpovědět


spokojenostJana 06.10.2010 00:33

Dobrý den, rodila jsem císařským řezem kvůli nepostupujícímu porodu zde v Porubě v červenci roku 2009. Chtěla bych poděkovat zejména panu doktorovi přednostovi Ondřeji Šimetkovi. Po celou dobu hospitalizace jsem byla maximálně spokojená s personálem porodnice. Až na světlé vyjímky s laktačními sestrami, z nichž některé byly velmi drsné a nekompromisní. Ale to je možná také důvod, proč stále kojím svého skoro 15 měsíčního syna. Ještě jednou bych ráda poděkovala všem, co se na mém porodu podíleli. Jana

Odpovědět


ad pobyt na JipKateřina Vítová 15.04.2010 17:04

I s touto částí péče musí klientka souhlasit.Není tedy pravdou ,že po operaci musí JIP následovat bez dalšího.Pokud operace proběhla bez komplikací nemusí být JIP nutným a vzhledem k odloučení od miminka ani nejlepším řešením...
k tomu odmítntí JIPU : Obecné pravidlo článku 5 Úmluvy o biomedicíně stanoví že jakýkoli zákrok v oblasti péče o zdraví je možno provést pouze za podmínky, že k němu dotčená osoba poskytla svobodný a informovaný souhlas. „Zákrokem“ se rozumí jakýkoliv zásah do tělesné integrity v oblasti péče o zdraví, tedy jakýkoliv úkon na pacientovi, včetně preventivní péče, stanovení diagnózy, léčby, rehabilitace či výzkumu. ...Platí to i pro pobyt na JIP -tedy právně způsobilá rodička má právo odmítnout jakoukoli péči o sebe samu v podstatě vždy.
Dále .§ 23 zák. 20/1966 Sb. o Péči o zdraví lidu :

Vyšetřovací a léčebné výkony se provádějí se souhlasem nemocného, nebo lze-li tento souhlas předpokládat. Odmítá-li nemocný přes náležité vysvětlení potřebnou péči, vyžádá si ošetřující lékař o tom písemné prohlášení (revers).
Tedy pokud jste odmítala pobyt na Jip,měla jste být přeložena na běžný pokoj .obvykle v těchto případech porodnice žádají podepsání negativního reversu.Postup po operaci prostě je Jip je nesprávný .Zdravotník který Vás takto chybně informoval pochybyl,patrně díky neznalosti zákona.Upozorněte na toto vedení porodnice.

Odpovědět


Zpět na stránku Porodnice Ostrava - Poruba

Váš názor, Vaše zkušenost

Antispamový test, opište prosím text:

raptcha.png