Aperio

Diskuse

Porodnice Praha 5 - Motol

Příspěvků: 39


Doporucuji vsemi 10!Helena 29.08.2018 12:58

V Motole jsem rodila 23.8.2018. Prijela jsem noc pred tim, kvuli odtekajici plodove vode. Prijem probehl hladce, mile porodni asistentky vyplnily anamnezu a protoze jsem nemela kontrakce, daly me na noc na “hekarnu”. Tam bohuzel nemuze partner, protoze pokoj je pro 4 rodicky, takze toho poslali domu. Druhy den odpoledne mi po domluve dali pul tablety na vyvolani porodu. Pote me vzali na porodni box (stale bez kontrakci), provedli klystyr (opet po domluve) a zavolali partnera. Bylo super, ze kontrakce mi zacaly az na sale, takze partner tam byl v podstate celou dobu porodu se mnou. Porodni asistentka chodila pravidelne kontrolovat ozvy miminka, ale jinak nas nicim nerusili. Na monitor me davali 1 za hodinu. Od prvni kontrakce pak mala byla venku za 2 hodiny, tesne pred porodem se tam v mziku objevili doktori a nechali me v klidu tlacit, nikdo na me nespechal. Po porodu mi malou dali hned na bricho a manzel prestrihl pupecnik. Zaverecne siti kvuli nastrihu bolelo, ale jinak musim rict, ze porod byl diky personalu krasnym zazitkem! Na sale nas pak nechali jeste 3 hodiny, z toho 2 hodiny s malou, protoze zrovna meli frmol.:) Oddeleni sestinedeli pak taky super, veskery personal moc mily, krome vizit a casu na jidlo nam nechali zcela volny rezim kojeni, atd.. Jidlo taky fajn. Motol doporucuji vsemi 10!

Odpovědět


Spokojenost s porodem, šestinedělí pokulháváHanka 09.01.2018 16:46

V Motole jsem rodila před 2. měsíci... Měla jsem dlouhé porodní bolesti a pomalu jsem se otvírala, proto jsem nejprve pobyla 12h na čekatelském pokoji a až pak jsem se dostala na porodní pokoj. Ani jednomu z míst nemám co vytknout, personál profesionální, příjemný, soukromí na porodním pokoji dostatek. Snad jen počítat s tím, že to je velká nemocnice a když jsem začala rodit já měli co dělat - bylo zná,t že jsou hodně vytíženi, ale nikde se to v mém porodu neprojevilo, snad jedině v tom, že mě z porodního pokoje místo po standartních 2h převezli už po 1h na oddělení šestinedělí.
Tam to bylo o něčem jiném, jako prvorodička jsem spoustu věcí nevěděla a personál mi buď informace neposkytl, nebo jen letmo částečně a když už nastal problém tak každá ze sester říkala něco jiného... Kdybych už jedno dítě doma měla, měla už zkušenosti, tak bych s šestinedělím zas až takový problém neměla. Neříkám, že to tam bylo kdoví jak skvělé, ale když bere člověk jisté lidi, jejich názory a chování s rezervou myslím že se to tam jinak dá celkem v klidu ustát...

Odpovědět


SpokojenostMarkéta 05.09.2017 22:43

Rodila jsem v listopadu 2016 a nemohu si na nic stěžovat, přijela jsem již s rozjetým porodem, hned se mne ujala moc milá porodní asistentka a byla mi obrovskou oporou po celou dobu porodu, musela odbíhat k jiným porodům, ale zvládala to skvěle. Celou dobu jsem se jí mohla držet za ruku, byla moc milá, dodávala mi sílu, i když už jsem nemohla...na samotný závěr porodu prišla doktorka a ta byla také skvělá. Cením si dodávání odvahy, chválení a podpory, nemohu si na svůj porod stěžovat.Na závěr mi asistentka nabídla,že mi vyfotí miminko, byla skvělá.

Odpovědět


Pohodový porodTereza 05.09.2017 11:01

Rodila jsem v noci z 5 na 6.12.2013. Svůj porod považuji za jeden z nejkrásnějších prožitků v mém životě a musím podotknout, že byla i sranda. Předesílám, že jsem nechodila na žádné předporodní kurzy, moc nebádala a přistupovala k porodu stylem "porodí každá". Personál byl ze mne trochu na větvi, jelikož jsem přijela z kanceláře "sockou", dle rady paní doktorky jsem je upozornila třeba na to, že mi mají dát ATB (pozitivní streptokok), po pár minutách přítomnosti zeleného tatínka jsem ho radši vyhodila ze sálu (vypadal, že to s ním šlehne) a tak nějak se přirozeně snažila, aby to bylo příjemné jak pro mne tak pro personál. Vyplatilo se, bylo to "hrc, prc" a malá byla venku. Následně se mi neodloučila placenta (byla příliš vrostlá), takže mne čekal operativní zákrok. Paní doktorka mne zbytečně nestresovala, vysvětlila mi postup jakým zákrok provede a následně mne uspali. Co to je za riziko jsem zjistila až na kontrole při šestinedělí (zde si tvrdě stojím za tím, že je výhoda nevědět vše, protože jsem se zbytečně nestresovala). Po probrání z narkózy proběhlo opět pár srandiček a pak hurá na pokoj šestinedělí, který už taková sláva nebyl. Zde jsem k tomu opět přistupovala s jistou lehkostí ve smyslu, že nepříjemné sestry jsem ignorovala (i když nakonec se i ta jedna fúrie ukázala jako fajn, jen jí prostě musel člověk pochopit) a ty fajn jsem bez ostychu zahrnula dotazy (pokud jsem potřebovala něco vysvětlit). Čili za mne, úplně normální porodnice, není se čeho bát.........na blbce prostě můžete narazit všude, tzn. i v jakékoliv jiné porodnici.

Odpovědět


Za mne ne Michaela 24.08.2017 14:32

Ahoj všem ženám hledající porodnici,
ráda bych se podělila o svou zkušenost s nemocnicí v Motole, třeba bude někomu, se stejnými přáními a očekáváními, ku prospěchu.

Moje zkušenost byla hodně negativní, ale ovlivněna mnoha faktory, které se dle mne musí brát v potaz.
Můj názor proto prosím berte jako mé prožití, rozhodně nechci nikoho odrazovat či nějak kritizovat personál, který snad jen dělal, co jim lékařská věda dává v možnost.

https://www.modrykonik.cz/blog/mblumtritt/article/muj-ukradeny-porod-9sbmdv/

Odpovědět


Re: Za mne ne Simona 15.01.2018 22:40

No nevím,kroužím tady nemocnicemi.Najde se protivný doktor a najde se i protivná sestra.Četla sem tvůj příběh a mám z toho dojem takové typické hysterky, která je naštvaná, že se vše netočilo okolo ní.A teda doufám, že až půjdu rodit já tak předemnou nebude pacientka tvého kalibru.Jednu věc si z toho tvého příběhu beru a to tu věc, že musím být na pokoji raději sama než riskovat někoho podobného.

Odpovědět


Překvapivě přirozený porodNatálka 24.05.2016 23:23

Rodila jsem v červnu 2014. Předporodní prohlídky jsou na dlouho, klidně na tři čtyři hodiny čekání, i když samotné vyšetření je rychlovka. Přečetla jsem před porodem spoustu knížek:-) Jen bych určitě příště odmítala vnitřní vyšetření, které provádí rutinně každých 14 dní.

Samotný porod -- protože bydlíme na Petřinách, vyrazili jsme do porodnice pěšky, čímž se porod pěkně nastartoval, dorazila jsem na 8 cm otevřená. Vstupní prohlídka, sepisování různých dotazníků a podepisování trochu otrava, ale lékařka i PA byly celkem milé. Porodní pokoj je příjemně vybavený. PA se mě zeptala, zda od nich něco nepotřebuji, např. epidurální anestezii, a když jsem odpověděla, že ne, nechala mě s manželem na porodním pokoji s tím, že máme kdykoli zavolat. Celý zbytek 1. doby porodní jsem strávila ve sprše a zpívala si (mimo kontrakce), bylo to krásné. Zavolala jsem PA až když jsem cítila nutkání tlačit, doktorka přišla ve chvíli, kdy se už prořezávala hlavička. Na všechny zákroky se ptaly a vysvětlovaly, kromě nástřihu hráze, ale to už jsem byla natolik mimo, že bych asi stejně nebyla schopná rozhodnout se.

Na porod ráda vzpomínám, myslím si, že byl v rámci možností přirozený, přestože se odehrával v obrovské porodnici.

Po porodu mi syna dali hned do náručí, po prohlídce potom přiložili k prsu, na přisání nám nedali moc času, oblékli ho a dali do vyhřívaného lůžka vedle mojí postele. Bylo mi hrozně líto, že ho nedržím, ale z nějakého nepochopitelného důvodu (asi že jsem byla v cizím prostředí a jsem celkem stydlivý člověk) jsem si neřekla, že ho chci mít u sebe. Myslím si, že kdybych si řekla, že chci chovat syna v náručí, nebyl by s tím problém.

První dvě hodiny po porodu jsme strávili se synem a manželem na porodním pokoji, potom mě odvezli na nějaké gynekologické odd. a syna na novorozenecké, protože na odd. šestinedělí nebylo volné místo na rooming-in.

První noc jsem proplakala, protože jsem se synem nebyla, chodila jsem přikládat k prsu (kojení se rozjíždělo docela pomalu), seděli jsme (šíleně to po tom porodu bolelo) v takovém kamrlíku mezi oddělením a sesternou, ale nějak jsem nás zabalila do bubliny, držela jsem syna v náručí a potichu mu zpívala, houpala...

Další den dopoledne už jsem se nastěhovala na rooming-in na dvoulůžkový pokoj. Kojení se moc nedařilo -- věděla jsem, že mám kolostra dost, ale chybělo mi jakákoli rodičovská sebedůvěra. Dětské sestry se chovaly příšerně, místo nějakého vysvětlování nám strčily do rukou stříkačku s umělým mlékem a když jsem jim tvrdila, že mám mléko, ale prostě to se synem ještě "neumíme", odbyly mě s tím, že přece nechci, aby syn umřel hlady, dokud se to "naučíme".

Byla jsem vyplašená, zdeptaná prvorodička, těžce jsem nesla, že si neumím prosadit svou:být se synem, když já chci, sehnat někoho, kdo mi poradí s kojením, kojit si kdy chci (když jsem syna v noci nebudila po třech hodinách, ale kojila podle toho, jak vstával, řekly mi, že kojím jak indiánská babička že dítě stejně nepřibírá).

Nakonec jsme to nějak přežili, odcházeli jsme po domluvě s pediatričkou o trochu dříve než je obvyklé, asi 65 hodin po porodu. Dětské sestry synovi předpovídaly hroznou smrt hladem, protože jsem "stále nebyla rozkojená" a odjížděla jsem domů, aniž bych si půjčila kojenecké váhy. Měla jsem pochopitelně hrozný strach, ale taky jsem tušila, že pokud se někde rozkojím, určitě to nebude v Motole. Ještě než jsme přijeli domů, cítila jsem, jak se prsa plní mlékem.

Zavolala jsem kamarádce, která mi doma pomohla syna vykoupat a poradila s kojením, pak jsme se konečně vyspali, já jsem se trochu uklidnila začala pomalu a opatrně těšit z toho, že se o své dítě umím postarat.

Shrnuto: Zkušenost z porodu je úžasná, nikdo mě do ničeho netlačil, personál byl vstřícný, klidný, přišel a odešel v pravý čas. Taky si uvědomuju, že jsem měla hodně velké štěstí, že Motol není úplně porodnice nastavená na přirozený porod.

Pobyt na oddělení šestinedělí je jeden z mých nejhorších zážitků v životě. Vím, že kdyby na oddělení ležely samé sebevědomé, klidné a připravené maminky, nebo alespoň takové, které si pevně stojí za tím, co chtějí, dětské sestry by se nemohly chovat tak příšerně.

Nakonec myslím, že jsem získala rodičovskou sebedůvěru, že jsme si se synem pevnou a jistou vazbu vybudovali, a že jsme dohnali ty první krušné dny. Ale škoda prvních hodin a dnů, které jsme mohli prožít jinak a krásněji.

Po dvou letech zvažuju, kde budu rodit. Jednou z možností je Motol s tím,že si sepíšu porodní plán/přání, a pokud všechno půjde, jak má, odejdu na revers domů co nejdříve to půjde.

Odpovědět


moc fajn porodMagdaléna 11.04.2016 17:49

Chci Motolskou porodnici opravdu pochválit, protože to celé bylo hrozně fajn. Veškěrý personál byl moc milý a to se stihly u porodu vystřídat minimálně dvě směny. Bylo mi příjemné, že to byly samé ženy, všechny se mnou jednaly moc hezky a mile a nejúžasnější byla porodní asistentka, která mě motivovala takovou horou chvály, že to jsem asi zažila jen jednou za život a budu si v těžkých chvílích připomínat, jak jsem "moc šikovná maminka a jak mi to jde skvěle". ;) I na oddělení šestinedělí to bylo prima. Jen nebyl hned volný pokoj, kde můžete být s miminkem, tak jsem byla jednu noc bez něj, ale samozřejmě je nosí na kojení, můžete se jít za ním podívat, kdy chcete i si ho s postýlkou odvést k sobě a vrátit jen na přebalení. S kojením dobře radí dětské i ty "maminkovské" sestry a vždy, když jsem za někým šla s jakkým koliv problémem či dotazem, dostalo se mi řádné odpovědi a pomoci.Prostě budu ráda vzpomínat a děkuji!

Odpovědět


Re: moc fajn porodVerda 13.04.2016 17:23

Magdaleno, diky. Jsem v Motole zaregistrovana k porodu a jak uz to byva, dostava se mi ted ruznych protichudnych a nekdy az mucednickych informaci, Tvuj prispevek me potesil a uklidnil. Diky. V.

Odpovědět


Porodní boxyAnna 14.11.2015 19:45

Dobrý den,
jen chci upozornit na chybku- porodní boxy ve smyslu jedné místnosti s oddělenými přepážkami už v Motole nejsou. V roce 2013 jsem tam rodila dceru a mají (tuším) šest samostatných pokojů, kde je rodička sama se svým doprovodem, má k dispozici míč, křeslo, vlastní koupelnu se záchodem atd. Také miminko se po porodu nikam neodnáší, každý pokoj je vybavený tak, že všechna měření se dělají přímo na místě a miminko pak zůstává na vyhřívaném lůžku vedle maminky (na dvě hodiny, než se maminka převeze na oddělení šestinedělí).

Odpovědět


cisarsky rez prte 22.06.2015 09:36

Dobrý den mam rodit v Praze Motol císařským řezem, chci se zeptat jestli u toho může byt muj Přítel

Odpovědět


Plánovaný císař - MotolJohana 27.09.2014 15:35

V Motole jsem rodila nedávno plánovanou sekcí. Důvodem byl nepostupující komplikovaný porod před 2-lety a obava o jizvu na děloze po předchozím císaři (akutním). Přístup velmi milý už na poradně, chtěli znát můj názor na případný přirozený porod, společně s pí.doktorkou jsme daly dohromady pro a proti, vyhověla mi, že počkáme co nejdéle, jestli začnu rodit spontánně, a až kdyby to téměř do posledního dne nešlo, přistoupíme k císaři. Což se nakonec stalo. Na výběr spinál nebo celková narkoza, tu jsem si vybrala (protože epidurál při plánované sekci nedávají). Operatérka i anestezioložka mě sice trošku "přemlouvaly", abych šla do spinálu, ale byla jsem rozhodnutá. S celkovou narkozou jsem už měla zkušenost z jedné operace a neměla jsem s ní problém. Akceptovaly můj názor a dál mě nepřesvědčovaly, nebyl zdravotní důvod, proč bych ji nemohla mít. Přítel byl u toto, přímo na operaci se samozřejmě nedíval, to jsme nechtěli ani jeden, ale možnost byla. Dceru okamžitě viděl, byl u mytí, vážení, fotil a celkem dlouho si ji mohl pochovat. Samotná operace trvala asi 40 minut, mimčo bylo venku za 5 minut.

JIPka bez problému, milé sestry a doktorky, ležela jsem tam 24 hodin, potom šestinedělí II. Tam sestřičky různé, některé ne zrovna příjemné, jiné fajn, lékařky (dětské i gynekologické) všechny milé a pozorné. Protože to byl můj 2.císař, měla jsem zůstat 5-6 dní, ale dcera neměla žloutenku, prospívala, já začala hned kojit a hojila jsem se dobře, pustili mě už 4.den (resp.pátý - operace v pondělí v poledne a propuštění v pátek v poledne) částečně na mou žádost, částečně proto, že měli plno a potřebovali místa.

S Motolem jsem celkově spokojená, jediné, co mi vadilo, byl průvan na pokoji. Jak pořád někdo chodí dovnitř a ven, často nechávají otevřené dveře, pod kterými tak jako tak "tálho". Nešlo zavřít okno a v noci už bylo chladno, nejsem cimprlich, ale trochu jsem nastydla.

Operovala mě MUDr.Mrštinová a tam největší respekt! Příjemná, i když trochu rázná, což mám ale ráda, krásně mi opravila předchozí jizvu (tedy ta se odřezává a vznikne jen jedna a tu mi právě provedla perfektně, daleko lépe než doktor minule), všechno proběhlo rychle a profesionálně. Mám srovnání s Apolinářem, kde jsem taky byla spokojená, ale pokud bych rodila potřetí, vyberu si zase Motol.

Odpovědět


Re: Plánovaný císař - MotolJohana 27.09.2014 15:41

PS : ještě dodatek - reakce na předchozí příspěvek. Nevím, jestli pisatelka nemyslela tím "není možné, aby si po porodu mohl prcka převzít tatínek", že chtěli přímo bonding... nicméně můj přítel si po porodu mimčo hned převzal a celkem dlouho ho s ním nechali, samozřejmě v místnosti, kde se váží, měří atd., společně s personálem. Takže aby si ostatní nemysleli, že otec nemůže hned mimčo vidět a chovat - může a může dokonce i koukat na "porod" císařem, když má na to nervy ;)

Odpovědět


Císař v Motole - za mě dobrýDiana 22.06.2014 01:20

Letos v květnu jsem v této nemocnici porodila své 3. dítě potřetí CS.
Zkušenosti z předporodní péče trochu rozpačité např. organizace UTZ vyšetření naprosto šílený.

Krátký pobyt na odd. rizikového těhotenství, až na jednu echt protivnou zd. sestru (ale ta tam musí ze statistického hlediska prostě být) dobrý.
Samotná operace ve 4.hodiny ráno, přestože to byl můj nejdelší a nejnepříjemnější císař naprosto skvělá - celý operační tým byl úžasný všichni na tak šílednou hodinu milí a usměvaví. MUDr. Teslík se mnou dokonce během operace i vtipkoval, ale jinak, co můžu z laického hlediska posoudit, odvedl velmi dobrou práci.
Trochu mě mrzí, že tam není možné, aby si po porodu mohl prcka převzít tatínek, z toho důvodu jsme také zavrhli "přítomnost" otce u porodu.
Zřejmě kvůli pokračující operaci mi také nenechali mimčo poprvé příložit. Ukázali mi ho a alespoň jsem si ho pohladila rukou. Ke konci mi ale nebylo úplně nejlíp, takže jsem to chtěla už mít rychle za sebou.
Na odd. JIP byli všichni také velmi profesionální a zároveň lidští a odd. šestinedělí I. super. Většina lékařů se mi představila (zdánlivá banalita, pro mě osobně ale důležitá). Nikdo mi nic nevnucoval a cokoliv dávali nebo dělali mě nebo dítěti se mnou probrali a pokud jsem měla dotaz či připomínky, vše mi vysvětlili. Sestřičky byly sympatické a ochotné pomoci a to i přestože tam bylo dost plno a další nával očekávali v době mého odchodu (takže to jde i když je plno). Jediné, co mě otravovalo bylo vážení před a po každém kojení, myslím, že to zbytečně stresuje zvlášť maminky prvorodičky, možná by to šlo zařídit i jinak (např. v Neratovicích vážila pouze zd. sestra ráno)

Co mi přijde tedy dost hrozné,je, jak se v Motole hrozně krade- oblečení na miminka jsme měly přísně na příděl. Co je to za lidi, že si z nemocnice ukradnou dětské oblečení???

Odpovědět


Cisarsky rez MotolLida 16.02.2014 18:27

Dobry vecer, mate prosim nekdo cerstvejsi zkusenosti s ciraskym rezem v Motole? A popr. ve srovnani s Podlim a Horovicemi? Rozhoduji se kterou porodnici zvolit.
Dekuji.
Lida

Odpovědět


Re: Skvělé, jen tak dálMichaela11 19.09.2013 12:40

Dobrý den,mohla byste mi sdělit více informací ohledně předporodní místnosti a samotného porodního sálu? Pořád slyším, že žádné soukromí není, že se s vámi připravuje více žen najednou, včetně jejich manželů, kteří mohou být samozřejmě přítomni a to samé na porodním sále, který je oddělen jen částečně. Mám z toho docela strach a ne úplně dobrý pocit. Děkuji za odpověď. Michaela

Odpovědět


Re: Re: Skvělé, jen tak dáledit 24.09.2013 15:12

dobrý den , v Motole je po rekonstrukci k dispozici každé rodičce porodní pokoj se sprchou a wc, doprovod může být po celu dobu s vámi. Soukromí opravdu zaručeno je , je to 10 dní co jsem jako zaměstnankyně navštívila kolegyni na sále a p. pokoje jsou opravdu krásné , nové a je jich dost -)))

Odpovědět


Re: Re: Skvělé, jen tak dálPetra 14.10.2013 23:28

Dobrý den, i já jsem rodila v Motole letos v dubnu. Prošla jsem snad všechna oddělení, rizikové, jipku, obě oddělení šestinedělí (jelikož se zrovna malovalo) a nemůžu si na nic stěžovat. Všichni byli velmi hodní a vstřícní. Porod jsem neměla nejjednodušší, rodila jsem dvojčátka. Můj pokus o přirozený porod po 9 hodinách nevyšel a šla jsem na císařský řez. Porodní pokoje jsou zde opravdu nádherné a supermoderní. Porodní asistentky vč. studentek byly opravdu perfektní, lékaři to samé, o epidural jsem si ani říkat nemusela, dali mi ho 2x.
Na jipce byli také super přístup. Na oddělení šestinedělí také super, dětské sestry moc ochotné vše ukázat( je fakt že se malovalo a porodnice byla poloprázdná, takže měli větší klid a dost času). A sestry, které se starají o rodičky jsou také fajn. Především dvě sestry (mám pocit, že jsou to vrchní sestry odd. šestinedělí), které mají opravdu úžasný přístup, chovají se velmi lidsky, hodně pomůžou a dokonce poradí i s kojením a péčí o miminka, dále uklidní a doslova pohladí po duši.
Tímto bych jim ráda poděkovala a kdybych náhodou někdy ještě rodila (což, vzhledem k tomu, že mám dvojčátka holku a kluka, nepředpokládám) tak se určitě obrátím znovu na FN Motol.

Odpovědět


Re: Jak jsme chtěli rodit přirozeněSoňa M. 21.05.2013 13:15

Bohužel jsem z důvodu v těhotenství zjištěné VVV plodu musela rodit v pražském Motole (únor 2011). Měla jsem tu smůlu, že bylo totálně narváno a můj porod se po 14 dnech přenášení a několika předchozím pokusům o indukci rozbíhal dost pomalu. První šok mě čekal už při příjmu na porodnici, kdy po mně sestra během celkem silných pravidelných kontrakcích vyžadovala sepisování osobních informací, které už jsem předtím několikrát hlásila na odd. rizikového těhotenství, kde jsem ležela celý měsíc! Další děs byla přípravna, kde není žádné soukromí (se mnou tam byla další maminka) a například sprchový kout, který by mohl v bolestech ulevit, je tak malý a úzký, že se v něm prakticky nedá zaujmout jiná poloha, než velmi lehký předklon. Ke vší smůle jsem vyfasovala dokonale studenou mladou PA s obřími perlami kolem krku, možná i stroj by se choval lidštěji. Při odchodu z přípravny na porodní box na mě a moje zastávky kvůli silným kontrakcím nebrala žádný ohled a prostě kráčela dál s jasným výrazem, že ji zdržuju. Do porodního boxu mě chodila kontrolovat asi po hodině, pokaždé si mě znechuceně prohlédla (neměla jsem ani emitní misku, do které bych mohla zvracet), podala něco na utření a jen chladně odrecitovala, jak dýchat při kontrakci jako pejsek, aby se mi nedělalo špatně (bohužel mi bylo špatně pořád), případně mi neváhala vysvětlit, že kňouráním při kontrakci si ničím nepomůžu (to už jsem jí měla chuť ty korále na krku vážně přitáhnout). O epidurální anestezii jsem si musela říct aspoň 3x, než tato PA vzala moji žádost na vědomí. S příchodem anesteziologa, epidurálu a hlavně jiné PA v další směně se naštěstí skoro všechno změnilo k lepšímu. Šestinedělí bylo v době přeplněné porodnice taky noční můrou. Pokoj pro tři matky (původně pro matky po císařském řezu) a rozvoz dětí po třech hodinách. Pomoc sestry při kojení spočívala při zatáhnutí za bradavku a zabručení, že to mohlo taky být lepší.. další novopečené maminky se z porodního sálu vůbec na šestinedělí nedostaly a ležely o patro výš na rizikovém odd., kojit chodily na šestinedělí, kde z nedostatku místa seděly venku na chodbě (za zvědavého okukování dalších cizích lidí, kteří chodili na návštěvy) a pokoušely se kojit své děti - tak nějak bych si to představovala v době tvrdého komunismu. Absolutní ztráta lidské důstojnosti. Z porodu v Motole mám dodnes husí kůži a pevně doufám, že moje druhé dítě nebude potřebovat po porodu neodkladnou péči a já budu moci porodit v naší místní "obyčejné" porodnici trochu lidským způsobem..

Odpovědět


Re: Re: Jak jsme chtěli rodit přirozeněhonza 17.10.2014 18:54

krava namislena motol je naj naj lepsi

Odpovědět


Re: Re: Re: Jak jsme chtěli rodit přirozeněLucie 18.02.2016 11:22

Než začnete někoho urážet,podívejte se laskavě nejdříve na datum,kdy paní příspěvek vložila!Ono ne vždycky to v Motole bylo tak hezký a supermoderní jako ted..A ne každý má bohužel ty naj naj lepší zkušenosti jako vy!!

Odpovědět


Re: Re: Jak jsme chtěli rodit přirozeněmarta 26.11.2014 13:22

Dobry den ja se chci zeptat z jakeho duvodu jste byla na rizokovem oddeleni od zacatku ja se vas chci zeptat budu mit 4 cisar a bojim se ze budu na rizik oddeleni od zacatku

Odpovědět


Skvělé, jen tak dálSegetová 18.02.2013 17:43

V Motole jsem rodila již po druhé. Poprvé červenec 2010. Naprostá spokojenost - měli jsme štěstí, že zrovínka to odpoledne jsme měli porodnici sami pro sebe, takže veškeré vybavení a pozornost personálu nám bylo k dispozici. Druhý porod byl únor 2013. Nově zrekonstruované porodní pokoje jsou bezkonkurenční. Soukromí, vybavení - není co vytknout. Přístup personálu bezvadný. Velkou výhodou je dle mého prvotní ošetření miminka ihned na porodním pokoji - to jsem jako rodička viděla poprvé - takže miminko bylo neustále na dohled i na dosah - po celé dvě hodiny po porodu. Jako další plus uvádím i přístup k poskytnutí epidurální anestezie. Prostě stačí říct a do několika minut je anesteziolog u vás. Na oddělení šestinedělí také naprostá spokojenost. Ženské sestry velice vstřícné a ochotné - opravdu klobouk dolů. Za mě jen a jen doporučuji.

Odpovědět


V Motole se rodí báječně, na šestinedělí vládnou 80. létatippy1977 30.11.2012 18:41

Rodila jsem v Motole minulý týden v zrekonstruovaných prostorech a prostředí i celý personál mohu jen a jen doporučit, všichni byli nesmírně profesionální, lidští a slušní. Miminko po porodu máte stále v blízkosti, partnera také, máte dostatek soukromí už při přípravě (koupelny a sociální zařízení jsou na každém porodním pokoji), doktořk jsou mladí a prima, jen na šestinedělí přijde šok z neumětelismu a prostředí, ale celkově je lepší vydržet šestinedělí za cenu klidného a důstojného porodu

Odpovědět


poděkování a spokojenost s MotolemLucie79 12.10.2012 19:47

Ráda bych touto cestou poděkovala personálu na Gynekologicko-porodnickém oddělení a též na oddělení šestinedělí v Motole, především MUDr.Janě Zunové a jejímu teamu lékařů a sester.
Rodila jsem letos v dubnu a se všemi službami a péčí jsem byla naprosto spokojená.
Každý porod je jiný a originální a i po přečtení několika recenzí na tuto nemocnici jsem odcházela rodit se smíšenými pocity. Většina žen nesouhlasí s tím, když jsou během porodu přítomni medici, nicméně i tito studenti se musí budoucí praxi někde naučit a pak se jedná o fakultní nemocnici... Už v přípravce i během porodu jsem měla studentky a byly naprosto v pohodě, řekla bych že jelikož to pro ně není ještě rutinní tak byly velice vstřícné a lidské. Během porodu u mě asistovaly 4 holky cca v mém věku (33) a já byla s jejich asistencí naprosto spokojená. To samé platí pro team lékařů a sester na oddělení šestinedělí. Nicméně celé je to o lidském přístupu k pacientkám.
Pokud budu znovu rodit tak ráda zvolím opět Motol.

Odpovědět


Re: Císařský porod na MotoleEva 22.08.2012 15:12

Nerodila jsem sice v Motole (chtěla bych u 2.dítěte, proto pročítám diskuse - při prvním bohužel zrovna malovali), ale s přístupem dětských sester mám podobnou zkušenost - a nejen já. Buď pořádně nic nevysvětlí, nebo naopak jsou tak striktní, aby se dodržovaly tabulky a jakási jejich pravidla, že z toho prvorodička - a ještě po císaři - může být dost zmatená a zbytečně nervozní. Stačí ta pravidla podat trochu víc lidsky, když už to je jejich práce ! Mně se rozjela laktace 3.den k večeru, ale co jsem si vyslechla do té doby, to mi opravdu na klidu nepřidalo ! Přitom jsem spolupracovala a neremcala, jako jiné holky. Naštěstí mě pustili 5.den domů, slíbila jsem, že se "budu snažit", hlavně jsem potřebovala být mezi svými a ne aby nás někdo každé 2 hodiny chodil kontrolovat, v noci budit ... jakmile jsme dorazily s dcerou domů, všechno se okamžitě upravilo, mléka bylo (stále je) až moc a hlavně jsem malou brzy naučila nebudit se na kojení co dvě hodiny, jak jsme měly zažité z porodince (stejně často neměla hlad, párkrát si cucla a hned zase spala) a přes noc jí nechávám od narození vlastní režim.
Při 2.mimču už budu chytřejší :-) A pořád mám v plánu Motol, i když tam, kde jsem rodila, si nemůžu na porodní asistentky a lékaře ani slovíčkem stěžovat !

Odpovědět


Moc děkujiBarbora Nováková 23.01.2012 12:28

Ráda bych touto cestou velmi poděkovala veškerému personálu na porodním sále, odd. rizikového těhotenství a zejména na odd. novorozeneckého JIRP a JIP. Sama jsem neonatologická sestra, ale s takhle profesionálním a zárověň laskavým, ochotným a vůbec úžasným přístupem jsem se nikdy nesetkala. Zároveň se touto cestou omlouvám por. asistentkám za ne úplně statečné chování u porodu. Ale milé kolegyně porod po dvou Prostinech mě opravdu dostal :-)))
Jsem moc ráda, že jsem se zcela náhodně dostala do vaší péče a že i moje dcera Stázička je teď ve vašich rukách!!!!!!

Odpovědět


Císařský porod na MotoleKlára 03.10.2011 11:17

Svého syna jsem porodila v Motole císařským řezem. Nemohu si vynachválit přístup všech lékařů, personálu JIP a rehabilitačních sester. Velkým kladem je i zázemí(prostorné pokoje po dvou, možnost roomingu, možnost výběru ze dvou jídel apod.). Naopak velkým zklamáním a šokem byl přístup většiny dětských sester. Jako prvorodičce mne pořádně nevysvětlily, jak kojit a starat se o dítě, dopředu mne neinformovaly, že mému synovi podaly umělé mléko (divila jsem se, proč nechce sát), byly celkově velmi neochotné. Takto bych mohla pokračovat dále. Domů jsem odcházela s tím, že syn váhově neprospívá a mám ho dokrmovat umělým mlékem. Přitom po návratu z porodnice stačila půl hodinka konzultace s porodní asistentkou, která mi poradila techniky kojení a dala užitečné rady v péči o miminko, a vše bylo v naprostém pořádku. Z mého pohledu, pokud podruhé Motol, tak jedině s porodní asistentkou.

Odpovědět


spokojenostAlexandra 28.12.2010 12:59

Rodila jsem v Motole v zari 2010 a s veskerou peci a personalem jsem byla moc spokojena. Porod byl bez komplikaci, ale i tak pristup personalu velmi profesionalni. Pokud se rozhodneme pro dalsi miminko, urcite zvolime opet Motol.

Odpovědět


výborná péčeeva 24.03.2010 14:43

Tak jako kazda maminka jsem vahala do ktere porodnice jit. Procetla jsem snad vsechny podobne diskuse, ktere se na internetu vyskytuji. A tak ted pisu sama, abych snad ulevila nektere podobne obavajici se mamince.
Poprve jsem dala na doporuceni me kamaradky jit do Motola s vedomim toho ze oddeleni sestinedeli nic moc. To byl rok 2007. Ale slo mi hlavne o zdravi miminka a tak jsem si vyber oduvodnila vybavenim nemocnice, profesionalitou lekaru a dostupnosti nasledne pece v pripade jakehokoliv rizika. A vysledek? Splnilo to me ocekavani, byla jsem spokojena. Mohla bych vytknout snad oddeleni sestinedeli jejich "tvrdy" pristup, cekala bych vetsi profesionalitu (i kdyz muzu mit pochopeni, ze toho detske a zenske sestry maji take hodne pri tolika porodech). Ubehly 2 roky a ja se musela znovu rozhodovat. Protoze jsme se prestehovaly, Motol jsme mely na dojezd jiz dal, premyslela jsem nad mistni nemocnici. Nakonec znovu zvitezil pocit bezpeci, ktery jsem mela v Motole a tak jsme se vydali tam. Tentokrate velka spokojenost (i pres komplikovany porod)co se tyce pristupu personalu a to i na oddeleni sestinedeli. Moc se zlepsili a tak bych jim touto cestou chtela jeste jednou podekovat. A doporucuji!!

Odpovědět


Sestričky na novorodeneckom nie až tak okDaniela Krnacova 14.03.2010 14:48

Aby som bola úplne objektívna. Zabudla som spomenúť, že sestričky na novorodeneckom neboli až také super. Špeciálne jedna bola veľmi znudená svojou prácou a dávala to poriadne najavo :-( ... ale v porovnaní s ostatnými pozitívami je to zanedbateľné.

Odpovědět


Porod v 01/2010 spokojenostDaniela Krnacova 14.03.2010 14:39

Rodila som v Motole na začiatku ledna 2010. Kontroly pred pôrodom boli ok. Napriek tomu, že v čakárni vždy plno, nikdy som veľmi dlho nečakala, lekári veľmi príjemní, starostliví, tiež pri pôrode... Najpríjemnejšie a najochotnejšie ale boli sestričky na oddělení šestinedělí. Naozaj ochotné a milé. Plus poteší dobré vybavenie izby. Spomínané varenie čajov bolo super... Každopádne by som v Motole rodila znova.

Odpovědět


SpokojenostBlanka Dolezalova 11.03.2010 21:56

Rodila jsem v Motole na konci cervna 2009. Tuto porodnici jenom doporucuji. Od zacatku, kdyz jsem chodila do poradny, pres rizikove oddeleni, porod a oddeleni sestinedeli jsem byla moc spokojena. Jedine, co bych si dovolila vytknout je, ze mi malou dali po porodu pochovat jenom chvilinku a pak sla hned do inkubatoru. Myslim si ale, ze kdybych si rekla, nechaji mi ji dyl. Kazdopadne sve druhe dite budu rodit take tam. Blanka

Odpovědět


Výborná porodnice - bez obavJana 01.03.2010 22:49

Ahoj všem, které jste se rozhodly rodit v Motole. Rodila jsem tu obě své holčičky, v r.2004 a loni v únoru 2009, a byla jsem moc spokojená. Před prvním porodem jsem se šíleně bála - ale pak jsem měla tolik síly a odvahy, že jsem na sebe byla pyšná. Dopomohli mi k tomu všichni kolem, včetně mého manžela, který mne držel nejprve za ruku - a pak jsem ho úplně vypustila a soustředila se na sebe a na miminko. Položili mi je obě na břicho a první jsem měla i u prsu a ačkoliv to byl jen okamžik, bylo to krásné a nezapomenutelné. Lékaři byli velice milí a profesionální, přestože měli evidentně spoustu práce, zejména při mém druhém porodu byly snad všechny boxy plné a rodilo se o stošest. Přesto byli stále ochotní vysvětlit mi některé věci (byla jsem zvědavá maminka), ukázat placentu a usmívat se při tom. A ten úsměv, to je k nezaplacení!
I na odd. šestinedělí to bylo moc fajn. Sestřičky vyškolené, milé, ochotné a hodné. Navíc kdo chcete mít jistotu, mají zde JIPku pro miminka a snad všechny lékaře, kdyby snad nastal nějaký problém. Tak hodně štěstí!

Odpovědět


Predporodni kurzyLid 27.02.2010 09:43

K tem predporodni kurzum - 22.2 jsem se byla v Motole zaregistrovat a na nastence meli napsano ze kurzy poradaji (i mimo POMAD) a ze je behem kurzu mozne si prohlednout saly atd. Je potreba se tam objednat alespon 1 tyden predem.

Odpovědět


Predporodni kurzyLid 27.02.2010 09:55

Objednat se da na el.: 224 434 272 (objednání pouze v pracovní dny mezi 14.00-15.00 hod.) A kurz je bezplatny! A jinak ted nabizeji i non-stop telefonickou laktacni poradnu. Nadstandart ted stoji 1000kc na den, jeste pred 2 mesici mi rikali ze 700kc. Epidural se pry neplati!

Odpovědět


Predporodni kurzyP.L. 02.03.2010 14:35

Nevím kdo má jaké zkušenosti s POMADem, ale zkoušela jsem je kontaktovat a nepodařilo se mi...

Odpovědět


Jak jsme chtěli rodit přirozeněvaněčková 27.12.2009 08:17

Já jsem určitě neměla takové požadavky na přirozený porod, spíše jsem důvěřovala personálu Motola. Protože jako redaktorka jsem se dostala k reportáži o porodu, neodmítala jsem ani klystýr. Motol mě strašně zklamal - umístili mě na pokoje po třech, původně určené asi pro ženy po císaři, ale byl nával a sestry říkaly, že mají na starost snad padesát miminek. Nezažila jsem v Motole, co je mít miminko u sebe na pokoji, nikdo mi neukázal vážení nebo mytí ve vaničce, když jsem chtěla vědět, kolik mimi přibírá, řeklo se mi, ať se přijdu zeptat, ale nikdy jsem nikoho nechytla. Můj syn měl velkou hlavičku, byla jsem zřejmě víc šitá a spoléhala, že dobře a že při kontrolách by nějaký problém odhalili. Sestry se neshodly akorát na tom, jestli mám problém s konečníkem, tak to nakonec neřešily, že se uvidí. Bez problémů nás pustili na 200 km dlouhou cestu domů a já skončila se zimnicí a horečkou u mé doktorky, která okamžitě nasadila antibiotika a léky, včetně těch na konečník. Zároveň jsme hned druhý den po propuštění museli s malým k nám na šestinedělí, kde se zhrozili z jeho žloutenky a málem si nás tam nechali. Prakticky až tam mě správně rozkojili. Když jsem známým z řad lékařů a sester vyprávěla konkrétní věci, které jsem v Motole zažila, řekli, že přesně proto se dnes rozmáhá trend porodů doma, a je to jen díky Praze, kde mají rodičky takové zážitky. Já bych doma nikdy rodit nechtěla, ale podruhé už bych do Prahy nešla, neriskovala bych, že bude nával a nebude se vůbec nic stíhat. Maličký měl v těle útvar, kvůli kterému jsme v Praze rodit museli. Dodnes nevím, co to mohlo být, přestože dětský doktor slíbil, že za mnou specialistu který syna vyšetřil pošle, nikdo nepřišel, tak spoléháme, že je náš syn zdravý a má "jen" hydronefrózu, ačkoli ten útvar s ní vůbec nesouvisel. Bylo i pár ochotných sester, ale já byla v takovém stavu, že ty neochotné a zlé mě opravdu hodně "rozhodily" a jako prvorodička jsem vůbec netušila, kde je zakopaný pes. Štěstí bylo, že jsem absolvovala předporodní tělocviky a alespoň při porodu jsem navzdory velké hlavičce věděla, co dělat a měla jsem z porodu dobrý pocit.

Odpovědět


Re: Jak jsme chtěli rodit přirozeněSIMONA 02.09.2012 14:05

A to jsem chtěla v Motole rodit ,tak ne ,dík za info .

Odpovědět


Zpět na stránku Porodnice Praha 5 - Motol

Váš názor, Vaše zkušenost

Antispamový test, opište prosím text:

raptcha.png