Aperio

Diskuse

Porodnice Příbram

Příspěvků: 19


NE!!Kathara 15.10.2018 11:56

Dobrý den,

jako citlivá duše bych se s vámi ráda podělila o svůj traumatický zážitek z Příbramské nemocnice.

Byl krásný slunečný den, 10 hodin dopoledne, chystala jsem se na svou poslední zkoušku do Prahy. Praskla mi plodová voda. Byl to šok, protože termín jsem měla až za 17 dní, ale cítila jsem se výborně. Byla jsem šťastná, zavolala manželovi, ať v klidu vyrazí z Prahy z práce pro mne, že vyrazíme do porodnice. Manžel byl za 20 minut pro mě a jelo se. Cesta byla nádherná. Dělali jsme si legraci a já sice cítila strach, ale užívala si to. Moc jsem se těšila. Celé těhotenství bylo nádherné, tak jsem byla přesvědčená, že to zvládneme i nyní.

Příchod do porodnice byl stále super, ještě jsme byli velmi pozitivně naladěni. Při příjmu ale bohužel mé nadšení nesdíleli. Paní doktorka byla chladná a první vyšetření se rovnalo jejími obřími prsty pozdějším porodním bolestem. Její výsměšná slova : ,,Vy se stále smějete, tak to ještě nerodíte" mě dostala. Odvětila jsem, že se hodlám smát až do konce. Porodní plán jsem měla připraven - při přečtení asi třetího bodu, kdy chtěla diskutovat a z jejího výrazu bylo jasné, co si o mne a mém přístupu myslí, jsem porodní plán sbalila, že to nemá cenu a že to zvládnu i bez něj. (Byla jsem v plné síle a netušila co mě čeká.) Dnes bych na porodním plánu trvala zuby nehty.. ale nechtěla jsem dělat scény a byla tak poslušná holčička. Dohadovat se s někým, kdo vám nerozumí a ani se o to nesnaží je náročné i normálně, natož když zrovna rodíte.

Poté jsem byla přesunuta na takzvanou ,,hekárnu". Ano, materiální zázemí a vybavení se musí Příbramské nemocnici nechat, to je na jedničku. Ovšem lidské teplo jsem našla jen stěží.

Dostala jsem přidělenou první porodní asiatentku - mladou dívku, která byla jedinou pozitivní vzpomínkou na onen zážitek. Byla milá, laskavá, hodná, hladila mě. Když mě musela vyšetřit, byla citlivá, o všem mě informovala a moje tělo se jí otevřelo, takže vyšetření od ní nebolelo ani trochu. Moc jí děkuji a škoda, že se mnou nezůstala celých mých 28 hodin.

Zaujala jsem postoj, že s touto paní doktorkou neporodím a hodlám čekat na další směnu. Že svoje dítě nevystavím jejím hrozným rukám. A tak jsme čekali. V noci kdy jsem byla stále otevřená jen na 2cm, mi paní doktorka přišla nabízet injeknci ,,provokovačku". Moc jsem se jí bála a nechtěla jsem jí. Tam už asi i paní doktorka začala nesnášet mě. Přemlouvala mě. Řekla mi, že buď to porod zklidní a já se vyspím nebo ho rozběhne a já porodím. Nabídla mi příbalový leták, který jsem tedy okamžitě chtěla. Když uviděla mé nadšení pro něj, vytasila se s tím, že se tam dočtu o hrozící zástavě srdce a dalších vedlejších účincích. Takže jsem leták už číst nepotřebovala a byla vyděšená ještě víc. Po několika hodinách, kdy se blížily ranní hodiny a já doufala ve výměnu směny, jsem selhala poprvé. Nechala jsem si onu provokovačku píchnout, bylo mi po ní zle. Klepala jsem se. (Nemuselo to být z ní, začala jsem být velmi nervózní a bolesti sílily.)

Nastalo ráno, výměna porodních asistentek. Má druhá asistentka již tak citlivá nebyla. Byla drsnějšího rázu.
Po 24 hodinách jsem zažádala o epidural. Křičela jsem bolestí už i při jeho aplikaci. Bolest trochu polevila asi na hodinu. Po hodině se bolesti vrátily v snad ještě větší síle a další dávky epiduralu již nezabraly. Nastala výměna paní doktorky za mladší a sice milejší.. ale bohužel mě ,,dostala" v zuboženém a hysterickém stavu. Ta původní si ještě stihla rýpnout : ,,No vidíte, už se nesmějete".

V těchto posledních krizových čtyřech hodinách jsem začala prosit o císařský řez nebo o smrt. Císařský řez mi udělat nechtěli, že už je to škoda, když už jsem se konečně trochu pootevřela a miminko mělo celou dobu krásný monitor. Bila jsem bolestí hlavou o zeď, ale za to nikdo nemůže. Byla to moje bolest a s tou jsem srovnána.

Když se schylovalo k závěru, musela jsem si lehnout na tu otřesnou tvrdou porodní postel. Byla jsem hysteričtější a hysteričtější a oni zlejší a tvrdší. Prosila jsem o změnu polohy, že si kleknu, nebo sednu na porodní stoličku. Změna polohy mi byla striktně zakázána. Bez upozornění mě rozstřihali. Bez upozornění mi porodní asistentka začala skákat po břiše - nikdy jsem nezažila nic horšího... moje ruka jí začala bít po zádech. Nevěděla jsem, co to dělá a proč to dělá. Takže moje dítě vytlačila násilím z mého břicha ven.

Dítě bylo klidné (jako celé těhotenství). Odebrali mi ho. Slyšela jsem sestru, jak mu říká : ,,Dělej, zařvi" a klepe s ním. Miminko teda zaplakalo, ale bylo zcela v pořádku, nebylo to nutné. Dali mi ho na hrudník zabaleného, v čepici, takže žádný klasický bonding nemohl proběhnout. Miminko se hned přicuclo. Po pár minutách mi ho odnesli na oddělení šestinedělí. Byla jsem bez něj ještě přes hodinu na porodním sále. Trvalo to tak dvě hodiny, než mi ho přivezli ukázat umyteho a oblečeného. Nic z toho jsem nechtěla. Ale nikdo se neptal. Nechtěla jsem vitamin K do paticky. Nechtěla jsem nic. Po chvíli mi ho odvezli a nedali celou noc. Nemohla jsem spát. Měla jsem prázdné břicho a nebyla s ním. Ráno mi ho přivezli a už jsme byli spolu.

O kojení jsem hodně hledala na internetu, protože jinak bych kojit asi nezačala. Rady sester byly nedostatečné. Apelovali na mě, ať hlavně kojím maximálně 5 minut. A ať stále střídám prsa. Před každým kojením jsem musela miminko zvážit, zapsat váhu. Nakojit a zase zvážit a zapsat, změřit mu teplotu. Vše jsem dělala a bylo to na palici. Chtěla jsem jen ležet a být. Být se svým synem, který může být přicucnutý k prsu třeba 24 hodin.

Koupání - sestřička, v dobré víře, mi šla ukázat, jak se umývá miminko. Nalila půl litru šampónu do umyvadla a v té pěně myla. Malý strašně křičel. Voněl pak na dva kilometry úžasnou chemií.

Me dve kamaradky, ktere rodily par dni prede mnou, maji totozny zazitek i s jinym personalem.

Odpovědět


DoporučujiEla 01.10.2018 11:57

V porodnici Příbram jsem rodila dvakrát, v letech 2016 a 2018 a vyplatilo se mi dojíždět sem z Prahy, a to i do poradny.

Přístup lékařů, sester i porodních asistentek byl vždy profesionální a milý, v porodnici jsem se cítila bezpečně, hlavně po druhém porodu, kdy jsem už tzv. věděla, co čeho jdu.

Vždy jsem měla porodní plán, myslím, že nijak alternativní, šlo mi jen o to, aby bylo známo mé přání informovanosti a vyčkání souhlasu u všech zákroků, zásahů a podávaných léků, stejně jako zacházení s novorozencem po porodu. Vyjádřila jsem i postoj k některým zásahům do porodu, formou "chtěla bych se vyhnout", "upřednostnila bych".
Oba plány se však navzájem celkem lišily, první vypracovaný na základě zkušeností a doporučení jiných rodiče, s jejichž názory jsem myslela, že souzním, druhý už ušitý na míru, když již jsem věděla, jaké skutečně moje potřeby jsou. Ale oba byly beze zbytku dodrženy.
Porodní sály byly nyní (r. 2018) perfektně vybaveny, s veškerým zázemím. Oba novorozence jsem u sebe měla podle svého přání, druhé dítě jsem držela i v době šití porodních poranění. Na oddělení šestinedělí byl přístup všech rovněž perfektní. Možná by si některé matky přály tzv. větší podporu kojení, za mnou byla laktační poradkyně po prvním porodu, po druhém už ne, ale to mi ani trochu nevadilo, naopak. Vyhovovalo mi, že nebyl vyvíjen žádný tlak a dítě jsem mohla potřebnou dobu dokrmovat umělou výživou ze stříkačky.
Pokoje běžné (první porod) i nadstandard (druhý porod) jsou dobře zařízeny, zvlášť nově vybudovaná část, ta má i klimatizaci. V nové části, která je přímo nad porodními sály, bylo při otevřeném okně slyšet občas křik rodiček. Na jednu stranu nic, co by si člověk přál slyšet, na druhou alespoň zjistí, že křičet je normální a nemusí mít ze sebe špatný pocit.
Jen strava je nic moc, což ovšem komentovala i část personálu.
Jediné, co mě zarazilo, byla při druhém porodu tendence porodní asistentky placentu vyndat rukou. Požádala jsem však, zda můžeme počkat, a placenta se odloučila sama za pomoci jemného viklání pupečníkem.
Jinak jsem nezažila jediný rutinní zásah. Při prvním porodu jsem potřebovala menší nástřih kvůli velkému plodu (šití velmi bolestivé, ale nepochybně dobře provedené, protože rána se dobře a rychle hojila a nijak mě neomezovala v pohybu či sezení) a jednu dávku oxytocinu, když se v průběhu druhé doby porodní vytratily kontrakce. Při druhém porodu nic takového třeba nebylo a nikdo to tedy ani nenabízel.
Vyšetření byla omezena na nejnižší možnou míru, dokonce se lékařka ptala, zda chci již vyšetřit, že může ještě počkat.
Za mě naprosto perfektní porodnice.

Odpovědět


Urcite neKristyna 08.07.2018 21:53

Velmi neprijemna a arogantni porodni asistentka. Po pichnuti plodovky mi nijak nevysvetlila co vpodstate nastane( ze se zmeni / muze zmenit intenzita i frekvence bolesti), servala me jestli chci porodit do zachodu, nenabidla mi vyber polohy k porodu a kdyz jsem neco potrebovala, musel za ni osobne manzel.. A nakonec nam poprala k moc hezky holcicce ikdyz naseho Krystofa ,,odrodila". Na sestinedeli mi Krystofa sebrali s tim, ze ho mam u sebe a prehrivam ho. Po dvou hodinach si pro nej jdu a lezi mezi ostatnimi plakajicimi detmi. Chci si ho vzit a nemuzu, protoze : u vas mu bude zima, chtela jsem udelat pupecnik, ohlidam ho kdyby ublinkaval.. Uz nikdy vice!! Neni mi 40 let abych se o neho nedokazala nepostarat protoze jsem unavena. Hrozny :(

Odpovědět


spíše anoLenka 18.05.2018 17:17

Porodnici v Příbrami jsem si vybrala, protože mi na předporodních kurzech byly sympatické přednášející porodní asistentky a sestry. Na poradnách před porodem jsem ale pocítila moloch nemocnice a nutnost stát si za svými rozhodnutími. Ačkoli se tváří, že respektují, je-li to možné porodní plány, je nutné si to vždy vykomunikovat. Jinak by mi udělali Hamiltona, napíchli na kanylu pro jistotu dopředu, apod. Vždy se však zeptali, já byla bdělá a tak to proběhlo více méně k mé spokojenosti. Chci tu hlavně poděkovat paní doktorce Králíčkové, které jsem vděčná nejvíc. Za její empatii, naladění, že se mnou komunikovala a respektovala mě. Měla jsem opravdu štěstí, že jsem rodila právě s ní. Děkuji.
Na šestinedělí to bylo zpočátku příjemné, ale pak začal panovat strach, aby mi miminko přibíralo, zda má žloutenku nutnou už na ozařování nebo ne a já už si přála jen jít domů. Tedy smíšené pocity. Co se týče materiálního zázemí, to je skvělé. Pokoj na nadstandartu mohu jen doporučit.

Odpovědět


Rozhodne top pôrodnica, oplatí sa z Prahy vyraziť..Katka V. 20.02.2018 10:38

Ahoj dámy, rada by som sa s Vami podelila o skúsenosti s pôrodnicou Příbram. Kto sa rozhoduje, tak vôbec neváhajte. Je to skutočne top kvalitná pôrodnica s vybavením, čistým zázemím, krásným šestinedelím, výborným personálom. Čo sa týka samotného pôrodu - sál je nadštandardne vybavený, je tam vaňa, židlička, míč, sprcha a tam tiež fitball míč, hneď vedľa pôrodneho lehátka je detská postieľka vyhrievaná pre Vaše miminko. Môžete použiť vaňu, prípadne sprchu na tlmenie bolestí. Personál vás do ničoho nenúti, žiadne urýchľovanie pôrodu. Na všetkom sme sa vždy dohodli. Pôrodný plán som nemala, ale vedela som moc dobre čo chcem. Stačilo povedať a bolo to. Pôrodná sestra milá, usmievavá, doktorka úplne super. Na čo som sa opýtala, to mi ochotne vysvetlili, žiadne zastrašovanie. U všetkého mi ponúkali možnosti, napr. - chcete pupočník dotepať, alebo hneď.. chcete kanavit kvapnúť, pichnúť, alebo budete podávať doma.. v polohe, ktorú som si vybrala, som rodila. Bolo to na boku.. tak mi nastavili lehátko tak, aby mi to bolo príjemné a držalo mi to nohu.. fakt super. Po pôrode okamžitý bonding, dečku mi dali dokonca nahriať, keď videli, že už sa blížim k pôrodu. Po pôrode dve hodiny nikým nerušeného bondingu, potom Vás odvezú na vozíku na oddelenie šestinedelí. Oddelenie šestinedelí: štandardné izby sú po 2 maminkách. Prvú noc pokiaľ si to prajete, tak si miminko nechajú u seba, aby ste si odpočinuli. Ak ho ale chcete, tak Vám ho nechajú. Dokonca im nevadí, že spí s Vami v posteli. Postele medzi dvoma matkami sú oddelené závesom, veľmi nenápadným a nerušivým. Izba má vlastnú sprchu a WC. Takže maximálne súkromie bez nutnosti nadštandardu. Izy sú krásne, čisté, nové. Každé ráno príde pani vyhodiť koše a opýtať sa, či treba prezliecť periny. Na izbe je váha, umývadlo a potreby na kúpanie miminka. Každý deň dostanete pre miminko 5 plienok. Po pôrode dostanete balíček vložiek. Ráno príde doktorka z gynekológie, opýta sa ako Vám je a prípadne skontroluje brucho a delohu a potom príde detský doktor. Takže dve návštevy po 5 minút. Pani z jedálne dovezie nový čaj a buď raňajky do izby, alebo na chodbe sú spoločné priestory na to určené. Na oddelení je cítiť celkový kľud, žiadne prehnané nátlaky na nikoho a podobne.. Personál naprosto skvelý, od pani upratovačiek, cez paní z jedálne, sestričky, doktorov a doktorky. Zvlášť sú sestričky pre Vás a zvlášť pre miminko. Takže majú na vás a vaše otázky či potreby čas a venujú sa Vám. Vždy prišli, predstavili sa s úsmevom a fakt vám boli k dispozícii. Takže za mňa rozhodne najlepšia pôrodnica.. a mám porovnanie s Podolím, kde za nadštandardný poplatok dostanete ukrajinskú ubytovňu so starou posteľou 20 cm nad zemou, čo po pôrode, kde Vás okamžite a dobrovoľne bez otázok nastrihnú, nie je zrovna ideálne.. od rána od 6:30 Vám do izby vtrhne niekoľko upratovačiek, sestričiek, doktorov a každý si len potrebuje odškrtnúť že u Vás bol.. vôbec tam nebol kľud, naopak otrasné staré izby (nadštandard), čaj vám prinesú raz a stačí, u kojenia okomentujú, že to nie je poloha pre vás, že treba to robiť len takto.. všetko vám nadiktujú aby to splnilo ich tabuľky a v rýchlosti na vás skutočne nemajú ani čas ani nervy.. a to ja som nenáročná, ale čisto a kľud je po pôrode dôležitý :-) ale to je na inú recenziu.. proste Přibram určite, dokonca aj z Prahy to stihnete. :-) a okrem iného, poplatok za otca u pôrodu sa tam neplatí, vyžadujú minimum papierov a po príjme do pôrodnice nestrávite dve hodiny papierovaním, ale pár minút a potom už v kľude na pôrodnom sále môžete rodiť..
skúsenosť je z 24.12.2017

Odpovědět


Tři porody-spokojenostpetra3 03.09.2017 21:45

V Příbrami jsem porodila naše tři děti 2010/2013/2016.Vždy jsem byla velmi spokojená.Doporučuji

Odpovědět


PerfektníLucie 15.08.2017 21:03

První porod v Krči hrůza. Druhý porod zde a mile mě to překvapilo. Naprostá spokojenost od ambulancí přes porod až po propuštění. Mohu jen a jen doporučit.

Odpovědět


Skvělý přístup a komunikace.Janitta 13.01.2016 09:30

Porodnici Příbram jsem si vybrala pro svůj první porod (ač jsem z Prahy) po pečlivém zvažování a prostudování doporučení. Chtěla jsem rodit přirozeně, bez medikace a zbytečných, jinde "standardních" zásahů do průběhu porodu. Taky mě přesvědčily reference na vstřícný a lidský přístup personálu.
Konzultovala jsem předem svůj porodní plán s MUDr. Holbou a vše mi bylo odsouhlaseno jako bez problémů proveditelné (v Podolí např. měli problém s dotepáním pupečníku a několika dalšími body). S přítelkyní jsem si byla porodnici prohlédnout v rámci besedy s vrchní sestrou, jinak jsem do poradny chodila v Podolí.
Cvičila jsem v těhotenství jógu, trénovala s Aniballem a masírovala hráz. Porod nakonec proběhl jinak než jsem si představovala, ale přesto (nebo právě proto), jsem za své rozhodnutí pro Příbram ráda. Ve 41+2 na kontrole v Podolí mě vystrašili, že se miminku nedaří podle UZ dobře a musíme ihned vyvolávat. Nedokázali mi ale vysvětlit proč a na kontrolním velkém UZ se ukázalo, že průtoky i vše ostatní je zcela v pořádku. Přesto trvali na vyvolání, podepsala jsem tedy reverz a další den jela do Příbrami. Zde jsme se dohodli na preindukci, nicméně v přátelském prostředí, s vysvětlením a respektující komunikací, nikoliv strašením, že riskuji život miminka, pokud ihned neudělám, co chtějí.
Na prostorném a příjemném porodním sále jsem strávila celý den i se svou partnerkou, měly jsme zde soukromí, porodní asistentka mě chodila průběžně kontrolovat. Bohužel se porod ani po 2 tabletkách nerozběhl a tak mě přeložili na noc na gynekologii (kvůli místu). Chvíli po přesunu mi začaly kontrakce po 10 min. a po půlnoci jsem tak byla zpět na sále, se stahy á 8 min., ale otevřená jen na prst. Protože porod nepostupoval dost rychle a monitory byly dlouhodobě horší, postupně mi byly nabízeny různé metody urychlení porodu (dirupce vaku blan, Buscopan, Oxytocin), na které jsem vždy po několika hodinách nepostupujícího porodu nakonec přistoupila, neboť mi byly dostatečně vysvětleny. Tlumení bolesti jsem odmítala a kontrakce si tak „poctivě“ protrpěla (obzvlášť ty po umělém oxytocinu byly vydatné). Vše ale probíhalo formou diskuse a odkazem na to, že znají můj porodní plán, nevnímala jsem žádný nátlak, ale snahu pomoct. I personál střídající se ve službě si informace předával, každý nový lékař i asistentka se mi představili, komunikace byla perfektní.
Jediné, co mi vadilo bylo, že musím být stále připojená na monitor a nemůžu tak využít úlevy při kontrakcích v přirozených polohách nebo ve sprše na míči (bolesti se tak zvládaly mnohem lépe). Mohla jsme aspoň sedět nebo dřepět na kuličkovém vaku a trošku měnit polohu na něm. PA mi i doporučila vhodnou polohu, způsob prodýchávání kontrakcí a občas mi „vybojovala“ 10 minut odpojení z monitoru na sprchu.
Abych to zkrátila, po 17 hodinách nepostupujícího porodu, kdy se otevírání zastavilo někde na 5 cm a monitory nebyly moc dobré, byl po dohodě porod ukončen císařským řezem. Doktorka měla podezření na temenní polohu plodu, protože malá vůbec nesestupovala – netlačila na branku. Byla jsem už hodně vyčerpaná a nechtěla dál riskovat zdraví miminka. Operace proběhla ve spinální anestezii, všechno mi bylo vysvětleno před i v průběhu, bylo vidět, že celý tým je profesionální a sehraný, vše bylo rychlé a komunikace probíhala opět skvěle. Malou mi hned ukázali a po vyšetření přinesli na přisátí, potom ji předali na bonding partnerce, než mě zašijí. Ukázalo se, že malá byla opravdu v temenní poloze, která se sice rodit dá, bývá to ale hodně dlouhé a dítě se hodně „poničí“, často porod končí kleštěmi nebo vexem. Následoval převoz na šestinedělí, holčičku mi předali hned před sálem a měla jsem ji pak už u sebe, takže se přisála asi za hodinu po porodu.

ŠESTINEDĚLÍ
Opět spokojenost. Obrovské plus bylo, že jsem mohla být i po SC na oddělení (je vybavené na pooperační stavy) a novorozenecké je přímo tam, takže mi malou vozili, kdykoliv jsem chtěla. Celou dobu v návštěvních hodinách se mnou byla přítelkyně, takže jsme měly mimčo pořád u sebe. Pokoje jsou po 2, skvěle vybavené, každý s vlastní koupelnou. Mohla jsem využít jejich oblečení na mimi, dokonce jsem celou dobu dostávala i porodní vložky.
Snad s menší výjimkou jedné sestry a jedné dětské byl veškerý personál maximálně milý, vstřícný a ochotný vyhovět, kdykoliv to jen šlo + výborná a moc hodná pediatrička. V tomto směru spokojenost. Můj porodní plán dostali předaný ze sálu a respektovali ho, jen na přání aplikovat vitamín K v kapkách (ne injekčně) musela přítelkyně dohlídnout. Podporu kojení bych si možná představovala větší – bez nabízení kloboučků a příkrmů – ale nikdo nic nenutil, jen nabízeli. Pokud víte, co jak chcete, tak vás nepřesvědčují. Pustili nás po císaři domů 4. den po porodu, ale šlo by to už i třetí.

Porod: prosinec 2015

Odpovědět


chtěla bych poděkovat pan mudr. Richardovi Saboluuradka 29.09.2015 22:11

Dobrý den,
26.9.2015 jsem musela jít v 21tt na vyvolavani potratu . Našemu mimunku zjistily rozštěp rtu, patra a čelisti. S manželem jsme se museli rozhodnout jestli si ho nechat a trapit se všemi operacemi co by náš malinkej musel prodělat. Zvažili jsme že to bude pro nás lepší a podstoupit to sice s velkou bolestí a smutku.Potrat vedl gynekolog mudr.Richard Sabol.A tim to bych chtěla moc poděkovat za příjemný přístup,ochotu a trpelivosti.Kdybych mohla přejít od svého gynekologa k němu tak jdu hned.Moc děkuji a take bych chtěla poděkovat všem sestrickam za příjemný pristup

Odpovědět


duben 2015 spokojenostnezarka 21.09.2015 11:02

V porodnici Pribram jsem rodila v dubnu 2015. Prala jsem si prirozeny porod bez zasahu, do nemocnice jsem prijela v cca 8 hod vecer s predvyplnenymi papiry a porodnim planem, aby mi nikdo nevyrusoval . Byl mi natocen monitor, probehlo vysetreni lekarkou a byla jsem i s partnerem umistena na porodni pokoj se sprchou. V porod.planu jsem zadala o asistenci pouze PA, nezasahovani do porodu, moznost volby polohy, dotepani pupecniku( 20 min), bonding..vse mi bylo splneno. Porodila jsem v 6 hodin rano. I presto ze tu noc byl v porodnici naval (5 porodu) nikdo na me nespechal. Rodila jsem za asistence PA Lexove, ktera byla velmi mila, nechala nam vlastni prostor, vysetrovala v co nejdelsich casovych intervalech. Poporodni poraneni mi byla velmi pekne osetrena lekarkou, bohuzel si nepamatuji jmeno. Vyhoveli nasim pranim a miminko po porodu zustalo celou dobu u nas, i pri prejezdu na odd.sestinedeli. Velmi mile mi prekvapilo, ze vzhledem k tomu, ze jsem mela v papirech z porod.salu napsano alternativni rodicka, prisli se zeptat zda si budu prat miminko vykoupat a zda maji podat vit.K peroralne ci pichnout do svalu. Treti den po porodu jsme byli propusteni domu. S porodnici jsem byla velmi spokojena a vrele doporucuji. Ale upozornuji ze napriklad dotepani pupecniku neni standard, je nutne si napsat porodni plan.

Odpovědět


Stoprocentně doporučujiJana K. 24.07.2014 14:27

Včera jsme se vrátili z této porodnice, kam jsem byla odeslána pro stop stav v Hořovicích a mohu říct, že nic lepšího se mi stát nemohlo. Neskutečně příjemný personál od porodních asistentek po sestřičky na šestinedělí a hlavně skvělý pan doktor Holba. Přesto, že měli vyloženě "narváno", opravdu se člověku věnovali a zajímali se. Podpora kojení, ale nikdo nedělal tragédii z toho, když to šlo pomaleji a musel být příkrm (super bylo, že byl ve stříkačkách, v Hořovicích jsem vyfasovala vždy lahvičku), žádné pedantské lpění na vyplňování tabulek s váhou a teplotou a počtem pomočených plínek. Já jsem skoro nechtěla jít domů :D

Odpovědět


Vrele doporuceniMichaela Kopalová 12.06.2014 13:29

Porodnici v Příbrami můžu bez obav doporučit všem ženám, které mají stejný postoj k porodu jako já: to znamená, že chtějí porod prožít v co nejpříjemnějším prostředí a věří, že tím zajistí maximální bezpečí i svému dítěti.
V oblasti porodnictví mám zkušenosti dvojího druhu: (1) jako právnička, která se v minulosti věnovala právě případům z oblasti porodní péče a (2) jako trojnásobná matka. Na základě zkušeností profesních i osobních jsem nabyla dojmu, že porodnice, jakou bych si představovala pro své klientky i pro sebe prostě ještě v ČR neexistuje a dožijí se jí možná až moje dcery. Porodnice Příbram mě však přesvědčila, že ideální porodnice existuje už nyní, jen není tak známá a je třeba se o ní zavčas dozvědět. Jeli jsme do ní 80 km, ale stálo to za to. Důvody jsou následující: vlídné a podporující zacházení ze strany PA i lékařek, neustálá pozitivní zpětná vazba a povzbuzování, téměř výhradně ženský personál na porodním i poporodním oddělení, vysoká míra otevřenosti vůči specifickým požadavkům, osobní přístup, klid a absence stresu na poporodním, respektování vůle rodiček (např. ohledně dřívějšího propouštění), laskavost a péče namísto mentorování a kritiky a v neposlední řadě nádherné poporodní pokoje, některé s úžasným výhledem na místní pamětihodnost. Jediné, co bych snad mohla vytknout byla strava, která nebyla vždycky tak hodnotná, jak by šestinedělka potřebovala, ale nevymykala se rozhodně běžnému standardu v českých nemocnicích.

Odpovědět


Ďakujeme za pekný zážitok 5.6.2011Aďa+Laco+Tamarka 24.11.2011 20:41

Ubehla už sice dlhšia doba,ale spomienka na porod je vďaka příbramskému porodnému sálu krajšia a krajšia.Je pravda,že veľká spokojnosť bola ihneď po porodu a hlavne bol človek zaplavený tak nádherným pocitom.Malú sme mali u seba celú dobu od narodenia a samozrejme je to neopakovateľný zážitok keď matka a dieťa sa dotýkajú úplne v prvých sekundách a Tamarka sa i krásne prisála a moc si to na maminke užívala.Taťka komentuje porod so slovami,že mal dojem ako keby sme rodili sami doma.To sú asi tak tie prvé a následné dojmy.....

Personál bol od prvej chvíle moc fajn a vlastne sme si to overili i predporodnou návštevou nemocnice a kurzov.Mala som i vysnených doktorov a i to sa mi splnilo.Rodil ma MUDr.Richard Sabol a veľmi veľká spokojnosť.Samozrejme bol úplne bezva celý tým a rada spomeniem as.Soňu Vedličkovú a Martinu Branšovskú(verím,že som tie mená nepoplietla).Bola tam ešte jedna tmavovlasá as.na nočnej službe,ale bohužiaľ neviem meno.

Mala som porodný plán,ktorý sa snažili v rámci možností splniť.Tamarka mala totiž vysoké ozvy na monitoru tak sa musela píchnuť voda.No vyšli nám v ústrety a skúšali sme monitor v iných polohách a na dvoch prístrojoch.Našťastie doporučenie doktora píchnuť vodu zabralo a ozvy boli už celý porod normálne.Tým sme sa vyhli možnému císarskému rezu.Volba polohy u porodu bez výhrad splnená a rodila som na boku.Všetko s nami konzultovali a netlačili na nás,mali sme i čas na rozmyslenie a to tam zvonček drnčal celý porod.Našťastie bol voľný pokoj pre samostatný porod a my sme si ho ako rodinka plne užili.

Bohužiaľ body,ktoré získáva porodný sál tak odd.šestinedelia stráca.Je pravdou,že sme vedeli do čoho ideme a tým mám na mysli pokoje bez možností návštev.Pred porodom sme si moc nepripúšťali,že nedostaneme nadštandard.So spolubývajúcimi na izbe sme sa aj dohodli,že by sme chceli prítomnosť otcov(však o celej famílii nikto nehovorí),ale pravidlá boli neoblomné a basta fidli!Pravdepodobne sa boja nákazy,ale väčšie riziko nákazy podľa mňa hrozí na chodbe a v jedálni kde sa počas návštev premelie omnoho viac ľudí a personálu a i pomocného.Takže ja osobne nevidím zmysel týchto opatrení.Tlak na to,aby miminko priberalo je veľký a vo finále som zistila(teda až doma s čistou hlavou),že im nejde o rozkojenie ako také,ale o zápis v tabuľkách a rýchle prepustenie.Nerada by som niekomu krivdila,ale ja mám z toho takýto pocit.
Skore vylepšujú moc príjemné sestričky,ktoré vždy radi poradili a utešili.

Na záver by som rada napísala,že ďalší porod v Příbrami by sme brali(zvažujeme voľbu doktora-MUDr.Sabol),ale uprednostnila by som asi porod ambulantný.

Prajeme šťastnú ruku pri výbere porodnice.
Aďa+Laco+Tamarka

Odpovědět


porod spokojenost / 6 nedelí nic mocana 12.10.2011 21:14

My jsme si Příbram vybrali, protože jsem hledala menší porodnici s "lidskejším" přístupem jak jsou ty pražské. V den porodu jsme kvuli komplikacím jeli nejdříve do Thomayerové nemocnice (máme blíž), kde jsme se pak s dr. domluvili, že to jeste do te Pribrami stihneme. Takze mohu srovnat atmosferu a pristup u prijmu u obou nemocnic.Byl to opravdu velký rozdíl!Když jsme prijeli do Príbrami, ujala se nás porodni asistentka p. Nováčková, která byla nesmírne příjemna a empatická..všechny úkony, které byli nutné udělat mi předem vysvětlila a dělal je šetrně. Vyšetril mě dr.Rapsa, který si do me trochu štouchnul kvuli požadavkum v mém porodním plánu, ale nebylo to nic hroznýho co by me rozhodilo a nakonec jsem doktora již celý porod neviděla, protože jsem rodila jen s PA, tak jak jsem si to napsala do plánu. Rodila jsem na stoličce, neměli s tím problém, malého nikdo nikam nebral, byli jsme spolu celou dobu až než nás prevezli na oddelení 6nedelí.
Takže s porodom velká velká velká spokojenost, ale podotýkam, že jsem měla nekomplikovaný porod, který krásně postupoval a jasný porodní plán, který všichni respektovali. Nevím jak by to probíhalo, kdyby byli komplikace.
Horší bylo 6nedelí - stresujíci vážení detiček a tlak na to aby honem pribírali, to je asi v každé porodnici. Malý mel žloutenku, tak mi ho vzali na fototerapii, což bylo hodne stresujíci, protoze jsem ho mohla mít u sebe každé 3 hodiny, jenom na pul hodiny. A zkuste se nakojit, prebalit a pomazlit za tak krátky čas :( Dokrmovali ho takže z toho byl jenom stres a pozdejsi problémy s kojením. Pak jsem zistila že svitici boxy jsou mobilní a malý mohl být v klidu u mne na pokoji a kojit jsme se mohli jak jsme chteli. Co se personálu týce tak to byl takový standart, některé sestričky zlatička, jiné neprijemné, s kojením radili spíš když se človek ptal, než žeby chodili samé, ale je fakt že tam zrovna bylo narváno, tak asi meli co delat.
Sečteno potrženo, až budu příšte rodit, pojedu znovu do Pribrami, ale asi ambulantní porod.

Odpovědět


Re: porod spokojenost / 6 nedelí nic mocVrtina 14.01.2012 17:15

Ambulantní porod asi těžko, protože ho neumožňují. Všude to píšou a dneska mi to při prohlídce porodnice i řekli. Díky za předání zkušeností!

Odpovědět


PochvalaMikulka 14.07.2011 16:55

Příbramskou porodnici jsem si vybrala po dlouhém vybírání a návštěvě několika nemocnic. Nesmějte se prostě jsem nedůvěřivá :-) . Manžel měl se mnou svatou trpělivost. No nic, takže jsme přijeli k porodu, už na příjmu byly setřičky moc milé ( celkem se nás staraly dvě, protože se střídaly směny, ale obě byly výborné, jedna byla Martina, druhá nevím se jmenovala ). Porodní pokoje celkem normální, slušné, máte soukromí, WC a sprchu jen pro sebe. Porodní asistentky milé, vstřícné, měly tam jenom mě , takže se mi opravdu mohly věnovat. Porod běžel celkem normálně, bolesti jsem nemohla vydržet, takže jsem si řekla o epidurál ( za ten se nepříplácí ), samotný porod jsme, myslím, zvládly v pohodě. Během první a druhé doby porodní u mě byli celkem jedna lékařka, mladá, milá, šetrně vyšetřovala ( jenom si nepamatuji jméno ) a jeden lékař a toho si pamatuji, protože měl atypické jméno, Dr.Inkov a ten byl výborný, hodný a strašně mě u porodu uklidnil. Oddělení šestinedělí je, co se týká pokojů průměrné, ale sestřičky dětské i gynekologické byly v pohodě, poradily. Takže celkově má ode mě Příbram pochvalu a poděkování.

Odpovědět


HonzikSoňa Moravcová 14.02.2011 15:12

Ráda bych poděkovala celému týmu porodnice Příbram,od MUDr.Sabola po pana primáře,malému Honzikovi už je 14měs.,hezky roste,už pomalu i sám chodí,díky za ochotu a péči o nás oba,také na oddělení rizik.těhotenství kde jsem 2krát ležela než se malý narodil,díky,ať se daří i u ostatních,hodně úspěchů i do budoucna.

Odpovědět


Doporučuji :-)Ivuška 19.07.2010 12:28

V dubnu jsem v příbramské porodnici porodila krásného a zdravého chlapečka - Filipa. Do porodnice jsme přijeli okolo 6 h.ráno a v 10:15 h.už byl na světě. Celou dobu od příjmu do porodu se o mě starala porodní asistentka, které patří velký dík :-) Když to dospělo k samotnému porodu, přišla paní doktorka se sestřičkou, a i když porod nebyl zrovna jednoduchý, pořád mě povzbuzovali a byli moc příjemné.
Na oddělení pro 6nedělky mám také jen dobré vzpomínky - všichni ochotní, milí...rozhodně doporučuji !!!

Odpovědět


Lednový zážitek z porodnice PříbramJulie Konášová 02.02.2010 17:00

Mám negativní zkušenost z porodnice Příbram. Vybrala jsem si jí na doporučení kamarádek a ohlasy na internetu, ale já jsem spokojená nebyla. Při porodu zcela chyběla komunikace s lékaři, porodní asistentky se chovaly výborně. Lékaři však prováděli zákroky bez mého informovaného souhlasu a poté, co se můj manžel několikrát ohradil, s ním dokonce jednali velmi nevybíravě. Porod kvůli neústupnosti lékařů skončil císařským řezem, ač nemusel. Nevím, jestli snad trestem pro nás za naše výhrady a požadavky mělo být, že manžel nemohl na operační sál a navíc musel doslova bojovat o možnost být se synem po porodu ("my vám ho odneseme na prohřátí, tatínku" - nebyl důvod, syn byl v pořádku). Negativní zkušenost mám i z oddělení šestinedělí, kde jsem necítila podporu kojení. Byl na mě vyvíjen tlak, abych podala synovi příkrm, ač nebyl důvod. Lékařka postupovala podle tabulek. Nakonec jsem podlehla jen proto, aby syn přibral a mohli jsme odejít domů (bez reversu se to stejně neobešlo). Pobyt v porodnici byl pro mě prostě od A do Z negativní zážitek.

Odpovědět


Zpět na stránku Porodnice Příbram

Váš názor, Vaše zkušenost

Antispamový test, opište prosím text:

raptcha.png