Aperio

Diskuse

ZRUŠENO - Porodnice Rokycany

Příspěvků: 8


DoporučeníJSK 02.09.2014 22:47

V porodnici jsem porodila v neděli 24.8. své druhé dítě. Po prvním porodu ve FN Plzeň jsem se rozhodla pro porod v této porodnici po té, co jsme ji cca 14 dní před termínem porodu navštívli. Velice nás s manželem oslovilo klidné a rodinné prostředí a velmi milý přístup PA, se kterou se nakonec i naše dcera (po vystřídání předchozích dvou asistentek) narodila. Protože první porod skončil sekcí, velice jsem toužila prožít druhý porod přirozeně a celou dobu pobytu v porodnici jsem byla personálem v tomto úmyslu podporována. Porod začal v sobotu ráno odtokem plodové vody, kontrakce začaly až večer, přesto všichni trpělivě vyčkávali a nic se nesnažili urychlovat. Dokonce jsem ještě dostala i večeři. Po celou dobu jsem mohla pít (což ve FN nelze) a užívat různé doplňky, které jsem si k porodu přinesla. Všichni se maximálně snažili dodržovat porodní plán, který jsem si přinesla a o věcech, které dodržet nešly, jsem byla vždy předem informovaná a mohla se sama rozhodnout, zda na nich trvám. Po porodu, který se nakonec trochu zkomplikoval, ale díky MUDr. Říhovy a PA Butulové dobře dopadl, byla malá ihned přiložena na břicho a počkalo se na dotepání pupeční šňůry před jejím přestřižením. Po porodu mohla zůstat nahá v kontaktu kůže na kůži celou dobu pobytu na porodním sále (až na krátké ošetření), takže se krásně přisála a po přeložení na šestinedělí byla rovnou se mnou na pokoji (podmínkou byl nadstandard a přítomnost otce nebo jiné doprovodné osoby), kde ji také sestřička před námi poprvé vykoupala. Po zbytek pobytu byli všichni velice milí a příjemní.
Pokud mě bude čekat ještě další porod, tak rozhodně v této porodnici, protože v případě FN by určitě i tento skončil sekcí. Na porod ale doporučuji mít porodní plán, kterému vyjdou vstříc, ne vše se ale děje automaticky.
Od 1.9. 2014 je přítomnost otce u porodu bez poplatku.

Odpovědět


Spontalni porod KP v RokycanechJHD 17.06.2014 22:27

V rokycanské porodnici jsem 28.9.2013 porodila svoji prvorozenou dcerku. Pro porod zde jsem se rozhodla, přestože jsem Plzeňačka. Důvodem byla poloha mé dcery koncem pánevním (KP). Od začátku jsem si přála přirozený porod a pouze v Rokycanech mě od této myšlenky nezrazovali, nýbrž podporovali, a to od chvíle, kdy jsem si v 35 tt přišla prohlédnout porodní sál (díky PA Maříkové).

Do porodnice jsem nastoupila v 40 tt, pan primář Vileta zkontroloval ultrazvukem polohu a velikost dcerky, aby se ubezpečil, že přirozený porod je možný. Poté mi byl zaveden čípek na přípravu porodních cest (porod mi byl vyvoláván, jelikož KP se nepřenáší). K večeru se porod sám rozběhl a druhý den ráno jsem v 6:50 porodila za pomoci MUDr. Lajtnerové a pod dohledem MUDr. Říhy krásnou zdravou dcerku.

Pro mě i manžela to byl velký zážitek. Personál splnil všechna má přání, se kterými jsem seznámila porodní asistentku při příjmu. Takže manžel přestřihl pupečník a dcerku jsem měla na břiše hned po porodu. Poté, co ji lékař vyšetřil za přihlížení manžela a sestřička očistila a zabalila, přiložila ji okamžitě k prsu a pak strávila dcerka zbytek času s námi na porodním sála. Pouze jednou ji sestřička s mým svolením odnesla zahřát.

Po přechodu na pokoj jsem dostala snídani a čas k odpočinku, kdy mi sestřička dcerku pravidelně nosila. Po pár hodinách mi dcerku přinesli a měla jsem ji u sebe až do propuštění.

Musím říct, že jsem byla velmi spokojená. Vše se vždy řídilo mým přaním. Sestřičky se o nás velmi hezky staraly. Vždy byly připravené pomoct a poradit, ale zároveň se snažily dopřát nám dostatek soukromí. Lékaři byli profesionální a vstřícní.

Odpovědět


Můžu jen doporučitVlaďka 10.10.2013 09:40

Zdravím, v Rokycanech jsem rodila letos v září. Neměla jsem žádné komplikace, takže nemůžu posoudit, jaké to je, když jsou, ale byla jsem nadmíru spokojená. Nejvíc hodnotím respekt personálu k mým přáním a potřebám. Hned po příjezdu, jsem řekla, že nechci žádné léky, pokud to nebude nevyhnutelně nutné a bylo to tak, i během celého pobytu mi pak měřili jen tlak a teplotu.
Při porodu mě především podporovali a spíše vyčkávali a kontrolovali, zda je vše v pořádku. Nikdo mě nenutil tlačit, když jsem sama necítila, že mám, což se třeba na klinice v Plzni často stává. Stejně tak mi spíše doporučovali, jak mám sedět/ležet, kde se zapřít, ale mohla jsem si vybrat. Nástřih jsem měla, ale bez toho by se malý ven nedostal, i tak čekali na svolení. Jinak proběhl porod zcela bez zásahu lékaře i porodní asistentky. Miminko mi dali na břicho hned, pak ho ošetřili za přítomnosti tatínka a během pár minut mi ho dali zpět. Na asi dvě hodiny si ho pak vzali na novorozenecké, ale to nebylo na škodu, měla jsem v tu chvíli dost práce sama se sebou.
Měla jsem zaplacený nadstandard, takže jsem byla na pokoji sama a manžel s námi trávil celé odpoledne.
Se sestřičkami i doktory z dětského i gynekologie jsem byla taky spokojená, v Rokycanech není narváno jako v Plzni, takže měli čas a vše dobře vysvětlovaly, měli zájem. Když slyšely že dítě delší dobu pláče ihned přišly a hledaly příčinu i řešení.
Celkově jsme se měli s malým v porodnici dobře a odjeli jsme domů připravení a odpočatí.
Doporučuji, zvlášť pro prvorodičky, předporodní kurz, který vedou porodní asistentky, se kterými se maminka pak setká na sále...

Odpovědět


Vřele doporučujiMariÁnka 01.11.2012 16:12

Také já mám na Rokycanskou porodnici krásné vzpomínky. Přivedla jsem tu na svět své druhé dítě, chlapečka, a byl to pro mne v tom dobrém smyslu slova zážitek opravu nezapomenutelný. První porod v Hořovické porodnici mi navzdory příjemnému přístupu většiny personálu zkazila porodní asistentka, která mne porodem provázela ke konci a o které jsme si s mužem říkali, proč takovou práci vůbec dělá. Ale o tom teď psát nechci. Zážitek z rokycanské porodnice pro mne byl tak nádherný, že docela vyhladil bolestné vzpomínky na porod první. Chlapečka jsme spatřili po třech hodinách plných radostného očekávání a ze strany porodní asistentky i MUDr. Majerové plných povzbuzování, naslouchání, respektu, zájmu a lidskosti. Možná si říkáte, že to je přece samozřejmé, ale myslím si, že ve většině porodnic tomu, žel, tak není. Porod byl provázen tiše a nenápadně, s velkým respektem k jeho přirozenému postupu i k mým přáním a potřebám. Měla jsem připravený porodní plán, v němž pro mne bylo asi nejdůležitější žádný epidurál a bonding tělo na tělo po celé dvě hodiny bezprostředně po porodu. Paní doktorka přislíbila, že to probere s neonatology a ti mi vyšli plně vstříc. Porod tady pro mne byl tak snad tím nejkrásnějším zážitkem na světě. poklidný, plynulý, plný důvěry z mé strany a úžasného přístupu ze strany personálu. Maličkého mi ihned po narození položili na bříško, nechali dotepat pupečník, pak na mém těle jen lehce otřeli a přikryli a celé dvě hodiny jsem měla miminko položené na hrudníku, kůže na kůži. Seznamovali jsme se, těšili ze vzájemné blízkosti, na malém bylo vidět, jak je spokojený a klidný a já byla šťastná tak, že to nedokáži ani popsat.Byl to opravdu silný a láskyplný zážitek, pro který bych v jiné nemocnici musela bojovat a leckde by mi byl jistě odepřen s neprůstřelnými argumenty. Tady nikoli a jsem za to opravdu vděčná. Něco tak krásného bych přála zažít každé mamince. V hořovicích mají sice krásné nové prostředí a pokoje opravdu luxusní, s přístupem rokycanských se to ale nedá srovnat a právě laskavý, přijímající a respektující přístup je jistě to, co je pro tak důležitý životní okamžik to podstatné. Opravdu nezapomenu a příště bych se ráda vrátila opět sem.

Odpovědět


Porodnice RokycanyLucie 10.04.2010 09:09

Super porodnice,můžu říct jen samou chválu,neni jediná věc co bych vytkla.Od příjmu,porod,od šestineděli po všech stránkách můžu všem maminkám jen doporučit.Klidná atmosféra,personál super.Příště opět do Rokycan.Tímto děkuji lékařům,porodnním asistentkám,sestřičkám a gratuluji panu primáři,že vede tak skvělou porodnici.

Odpovědět


porod v Rokycanechjiřka 25.12.2009 18:59

zdravím budte v klidu rodila jsem v rok.4x a z toho jednou jsem tam byla spokojená takže naprosto chápu rozhořčení,sestry umí dát najevo nechut ale někdy mají i dobrou náladu.Každopádně máte pravdu všechny jednou tak a jednou zas jinak

Odpovědět


Re: porod v RokycanechRonja 31.10.2011 22:32

Sestry nemají co dávat najevo nechuť...
Jsem "jenom" pečovatelka se střední školou, ale nikdy bych si nedovolila ventilovat vůči pacientovi vlastní nálady. To je neprofesionální a hotovo.

Odpovědět


Re: Re: porod v RokycanechRonja 26.08.2014 16:26

Samozřejmě. Já taky.
Snad s výjimkou dní, kdy mám náladu nadobyčej dobrou. ;-)

Odpovědět


Zpět na stránku ZRUŠENO - Porodnice Rokycany

Váš názor, Vaše zkušenost

Antispamový test, opište prosím text:

raptcha.png