Aperio

Diskuse

Porodnice Stod

Příspěvků: 9


Nespokoje ostLenka 09.10.2018 22:17

Porod 2016
Boding trval temer 5minut, nehlede ze se necekalo na porod placenty ale doslova vytazeni... dale tlaceni na bricho pri kontrakcich.. pri boku mi to slo krasne ale musela jsem se otocit a tim se maly furt vracel.. nastrih neprobehl-roztrhla jsem se sama a vubec jsem to necitila.
Dale na oddeleni sestinedeli mi hned nabizeli dudlik, kojeni se melo dodrzovat po 3hod,kdyz syn nevypil tolik mel ihned se podavalo flaskou umele mleko.

Odpovědět


Velká nespokojenostTotoro 07.11.2015 09:04

Rodila jsem v této porodnici na konci roku 2014. Při příjmu milá sestra, ale doktorka, která mě vyšetřovala, se ani neobtěžovala sdělit mi výsledek, zvedla se, otočila a začala něco povídat sestře. Bylo to docela frustrující po více než 24h kontrakcích doma.

U porodu jsem měla výbornou porodní asistentku, o to horšího ale doktora. Když přišel, ani nepozdravil, ani se nepředstavil. Když jsem se zeptala porodní asistentky, kdo to je, urazil se a na chvíli odešel. Potom byl protivný, říkal, že tedy nebudeme asi ani vyšetřovat, když s tím mám problém…

Absolutně nechtěl respektovat mojí volbu porodní polohy – nechtěla jsem ležet, ale sedět (dřepět) – hádal se se mnou když jsem měla kontrakce a tvrdil, že se mi roztrhají střeva. Dokonce přišel i primář mi polohu rozmlouvat. Ve Stodě tedy není možné rodit jinak než na porodním křesle. Také mi tvrdil že cvičení s Epinem nemá žádný efekt (já prvorodička poctivě cvičila, syn skoro 4 kg, bez nástřihu, 2 ministehy).

Porodní sál: absolutní nedostatek soukromí, musíte jít přes 2 další pokoje, když si chcete dát sprchu, manžel tam s vámi nesmí. Sprcha je ve vyšetřovací místnosti, takže tam sedí sestra a jiná rodící žena. Porodní sály jsou oddělené jenom závěsem, takže slyšíte, kde, kdo a jak rodí vedle vás. Občas procházejí nějací lidé a vy nevíte proč ani kdo to je.

Samotný porod proběhl dobře, porodní asistenka byla opravdu skvělá, podporovala mě a dodávala mi odvahu. Co se týče dotepání pupečníku, nějak jsme vykoktali tohle přání, ale doktor řekl, že už dotepal (několik vteřin po porodu, to těžko) a pupeční šňůru přestřihl.

Malého mi sice hned přiložili, ale po několika minutách vzali na vyšetření. Potom ho přinesli už zabaleného, to byl pro mě šok, myslela jsem, že ho budu zahřívat já u sebe na těle, aby proběhl bonding jak má být, měli jsme připravené i deky atd. Za chvíli mi řekli, že modrá, že by bylo lepší, kdyby šel na vyhřívané lůžko a já jsem byla tak unavená a nejistá, že jsem bohužel svolila. Manžel potom slyšel vrchní sestru, která si stěžovala, že jsem se asi zbláznila, že chci mít malého u sebe, prý zase další „alternativní matka“.

Malého mi přinesli až po 3 (!) hodinách na pokoj, akorát jsem vstávala a chtěla jsem pro něj jít, už jsem to nemohla vydržet. Sice se omluvili, že mají honičku, ale nám ty 3 hodiny navždy budou chybět. :/

Odd. šestinedělí – všichni moc milí kromě vrchní sestry, která mi při kojení rvala bradavku a tahala jí malému do pusy. Velký hluk, nedostatek soukromí, vůbec nešlo odpočívat.

Porodní plán jsem měla, ale bylo to ve stylu: Já: „Mám porodní plán.“ Doktor: „Tak povídejte,“ čehož jsem nebyla při kontrakcích každé tři minuty schopná. Přečíst si ho nikdo nechtěl.

Odpovědět


100% hodnoceníK. 09.07.2015 08:16

S porodnicí jsem byla velmi spokojená. Porodní asistentky, lékaři i sestry na gynekologii a novorozeneckém oddělení byli velmi milí a ochotní. Gynekologicko-porodnické oddělení vede primář Mach, který je doopravdy profesionál, zodpoví každou otázku, ochotně vše vysvětlí a přidá i vlastní názor, umožní i soukromé konzultace, je to pozitivní člověk, to mě osobně hodně pomohlo. Svého rozhodnutí rodit v této nemocnici rozhodně nelituji, za mě 100% hodnocení.

Odpovědět


PoděkováníJana 10.01.2015 23:50

Dobrý den,já si nemužu stěžovat rodila jsem v unoru 2011,a byla jsem spokojená s péčí vše vám vysvětlí a pomužou chodila jsem na míč i do sprchy jak jsem potřebovala určitě zvolí tuto porodnici znovu,moc jim děkuji za mou dceru Janičku

Odpovědět


miminkaLenka 01.10.2011 10:54

jak to tu pročítám,je tu chvála i nechvála,já rodila ve stodské nem. 2x a to v roce 2002 a 2010 v obou případech jsem se setkala s ochotným personálem a oba porody proběhly bez potíží . Já rozhodně stodskou nemocnici doporučuji všem.!!!Tímto děkuji lékařům i setřičkám za super péči:-)

Odpovědět


Příště asi raději jinde...Michaela 26.08.2011 23:24

Rodila jsem ve stodské porodnici v listopadu 2007 a nevzpomínám na to ráda. Personál nebyl úplně špatný, ale pět na něj ódy bohužel nemohu. První doba porodní u mě trvala velice dlouho, 28 hodin, a jak se tak střídaly směny, prohrábla se ve mně pěkná řádka mediků a studentek porodní asistence, nejen že dost bolestné, ale pro mě až traumatizující. Celou tu dobu mi zakázali jíst i pít. Na "hekárně" jsme byly dvě, takže žádné soukromí, možnosti jak si ulevit od bolesti žádné, dokonce když jsem požádala sestru, že bych se ráda alespoň prošla po oddělení, mi nebylo vyhověno a celou tu dobu jsem musela ležet na lůžku. Můj porod začal odtokem plodové vody, a sestra mi zakázala nosit kalhotky, které by udržovaly vložku, takže jsem tam musela chodit po pokoji s rukou mezi nohama, aby mi nevypadla. Porod sám o sobě byl snad nejhorší zkušeností v mém životě. Kdyby tam nebyl manžel, byla bych úplně ztracená. Přivázali mě na kozu a nemohla jsem se ani hnout. Porod vedla nechvalně proslulá Dr. Gottwaldová (kdybych tušila, že v této porodnici pracuje, nikdy bych tam nešla rodit). Po každé kontrakci se mi snažila manuálně doslova rozervat děložní hrdlo, křičela jsem nahlas bolestí, nešlo se ovládnout, jak to bylo nesnesitelné, naíc mi připadalo, že se při tom snad ještě baví, s porodní asistentkou si tam povídaly o dovolené, zatímco jsem měla pocit, že už snad opustím tělo. Navíc jsem měla velice silné svalové křeče v celém tělě a hrozné brnění, nedaly mi ale vůbec nic co by mi ulevilo (alespoň trochu vápníku a hořčíku do infúze)...no nakonec jsem to tedy nějak přežila a odměnou mi byla moje nejbáječnější dceruška Kateřinka. Bohužel tu mi dali na pokoj až druhý den po porodu, a jedna sestra na novorozeneckém byla velice nepříjemná a neochotná. Měla jsem problém s kojením, ale nikdo mi nepomohl, raději dali malé do kádinky trochu Sunaru, který jí samozřejmě téměř všechen vytekl koutky pusinky ven, protože novorozenec bohužel opravdu neumí pít "z hrnečku"....no byla by to ještě dlouhá historie...Každopádně nyní čekám své druhé děťátko a nevím, kterou porodnici vybrat, jestli opět Stod, Mulačovu nemocnici či FN Lochotín??? Jedna horší než druha že....? Je velice smutné, jak naše děti musí přicházet na svět...

Odpovědět


Re: Příště asi raději jinde...D-renata 07.09.2011 20:32

Dobrý den, já jsem podruhé rodila na Lochotíně a byla jsem max. spokojená hlavně s porodním sálem. Soukromí, mohla jsem chodit, sprchovat se, no prostě pohoda a žádný stres. S manželem jsme na sále byli sami, asistentka vždy přišla na kontrolu, pro případ nouze tu jsou zvonky... Jen na šestinedělí jsou sestry mírně neochotné, ne tedy každá. Všichni doporučují kojení, ale jak na to, to Vám není nikdo schopen říci. Opravdu by neuškodilo, kdyby tu bylo více sester, které by se začátkem kojení pomáhalo. Toť má zkušenost. Jinak vřele doporučuji. Dvořáková

Odpovědět


poděkováníMartina Kučerová 09.06.2010 13:24

Po přečtení některých starších příspěvků,musím říct, že porodnice ve Stodě je ta nejlepší a přístup sestřiček a lékařů je velice příjemný. Snažili se mi pomoct a poradit jak to jen šlo,nemohu si stěžovat ani na to, když jsem něco potřebovala nebo se na něco chtěla zeptat,vždycky si našli čas si popovídat.V této porodnici jsem byla velmi spokojena a chci jim poděkovat za svého syna Ondráška. Kučerovi

Odpovědět


nespokojenost s dětskými sestramimarcela 17.03.2010 21:32

Rodila jsem v prosinci 2009.Na sále super ale šestinedělí hrůza. Malého mi přinesli až po 6!hodinách.Nechtěl sát a když konečně druhý den začal, dostal 10ml nutrilonu a se sáním zase skončil. 3 den mu dali flašku. Naštěstí jsem šli 4 den domů, rozkojili jsem se a kojíme už 3 měsíce. že jdeme domů nám řekla dětská sestra jen tak mezi řečí,lékař nám nic neřekl

Odpovědět


Zpět na stránku Porodnice Stod

Váš názor, Vaše zkušenost

Antispamový test, opište prosím text:

raptcha.png