Aperio

Diskuse

Porodnice Strakonice

Příspěvků: 15


SpokojenostDanča 14.01.2015 19:21

Přidávám své zkušenosti z porodu 4/2014. Byl to můj první porod, klasická vystrašená prvorodička. Hospitalizovaná jsem byla již 4 dny před porodem (planý poplach den po termínu), čekali jestli se nerozrodím sama, až pátý den po mém souhlasu začali vyvolávat. Měla jsem plán, bohužel nebylo pro komplikace možné ho dodržet, ale na vše se mě ptali jestli s postupem souhlasím. Pokoj pro 1.dobu pěkně vybavený, sprcha, míč, soukromí, porodní křeslo polohovatelné pro všechny možné polohy - na zádech, dřep, klek... Sestřičky moc laskavé, byla jsem bolestí fakt protivná a ony na mě stále milé. Vzhledem ke slabým kontrakcím mi pomáhala PA, rozhodně bych to ale nepopsala jako "skákání po břiše", jemně rukama stlačovala břicho a pomáhala mi miminko vytlačit. Paní doktorka (jméno si bohužel nepamatuji) velice šikovná, nástřih jsem vůbec necítila, neslyšet cvaknutí nůžek nevím o něm. Na odd. šestinedělí pěkné nové pokoje, jen když je vybavovali, mohli udělat vaničky pro miminka z něčeho teplejšího, ne smaltované kde voda moc rychle chladne. Ale asi je to tak nutné kvůli desinfekci... Sestry sice rázné, ale když jsem potřebovala, vždy mi pomohly. Péči o miminko - koupání, přebalování, kojení... mi ukázali hned druhý den po porodu (rodila jsem večer a přes noc měli malého u sebe abych si odpočinula, tak proto až druhý den). Jen jedna negativní zkušenost (navíc v rozporu s uvedenými 10 body) - kojení doporučovali po 2h, a když mi malý plakal v noci už po 1,5h, dala mi pro něj sestra dudlík, že tak brzy ještě kojit nemám. Že jsem dudlík vůbec používat nechtěla, jí bylo jedno:-( Jídlo co si tu nějaká mamka stěžovala, mi zas nepřišlo tak zlé, je to nemocnice, ne hotel. Ke snídani pečivo místo nadýmavého chleba, ovoce, jogurt, obědy i večeře velké porce že se ani dojíst nedaly... Vizity každý den gynekologická i pediatrická, každé ráno vážení miminek, plus několikrát denně na pokoji sestra.
Ještě v den porodu ráno jsem počítala s tím, že vše zvládnu sama a lékařka tam bude stát s rukama v kapsách:-D Ale nyní jsem jim za všechnu pomoc i nutné zásahy moc vděčná, díky jejich rozhodnutí i když bylo v rozporu s mým plánem, se zdravá mohu radovat z krásného zdravého dítěte! Nebýt jich, možná bych tu už nebyla...

Odpovědět


na sestinedelihana 19.02.2014 14:33

muj zazitek ve strakonicich take nic moc.rodila jsem poprve cisarem.musim tedy chvalit sestricky z gyndy z luzkoveho ty jsou super ochotny.ale na sestinedeli katastrofa.po cisari me i malou prevezli druhy den na sestinedeli.tam sem ji videla poprve a me prvni dite.dali nas na pokoj a 4hod nikdo neprisel.ja ani nevedela jak ji vzit.o vsem me informovala spolubydlici ktera rikala ze ji vse rekla pani predemnou co uz pustily.a ochota sestricek po zbytek pobytu des.dokud clovek po nich nic nechtel tak se usmivali ale pokad byl nejaky problem tak to bylo protaceni oci ze byli na par facek.a uceni kojeni take nic moc co jina smena to jiny nazor.my kazdy den krmily jinak.udelali akorat pekny bordel a me znervozneli.prisly sme domu a pekne sme si na vse prisly sami v klidu

Odpovědět


velká nespokojenostVerča 11.10.2013 10:27

Ve Strakonické nemocnici jsem rodila dvakrát a byla to hrůza, Mám rodit po3, ale zvažuji jinou porodnici.Při příchodu do porodnice mě přivítaly: to snad není možné kolik vás ještě přijde najednou, sedněte si tu, máme císaře.Pak mě jedna sestřička nechala svléknout do jejich bílé košile, napojila mě na monitor a jak jsem byla pod košilí nahatá,košile vrhnutá na monitor, dveře na chodbu otevřené do kořán! Velice nepříjemné, když jsem si košilku trochu stáhla, přiběhla sestra o pět mě ji vykasala! Porodní sestry velice nepříjemné, odsekávaly, vše jim vadilo i to že naříkám pro křížové bolesti, prý mě to nemůže bolet.Epidurál zásadně odmítají!!Myslím, že nepostupující porod a křížové bolesti k tomu, by si epidurál zasloužily?Sestra sama říkala, že mi musí něco dát na ty bolesti, že bych byla do porodu vyčerpaná, když porod nepostupuje, ale lékař šel spát a nic jsem nedostala.Po třiceti hodinách a neskutečných bolestech a komplikacích se ranní směna rozhodla, že musí být císař!Druhý porod, to samé, neochota, odsekávání, sestry naštvané, že v noci otravuju, chtěly si poklábosit při skládání materiálu..Opět křížové bolesti, nepostupující porod!!Neochota podat analgezii, celou noc mě nekontrolovaly až ráno zjistily, že najednou budu rodit.Podotýkám měla jsem nakázáno ležet a nehnout se z postele, když mě ale ráno posadily, že půjdu na rodící box, řekla jsem, že se mě točí hlava a nic nevidím, odpověděly: Tak koukejte a bezvládnou mě vlekly po chodbě!! Už nikdy více!! Co to je za chování? Hnus! Hanba!Vyjímka byla sestřička Jurášová,ta je moc příjemná.Na šestinedělí, celkem příjemné.

Odpovědět


názor na porodniciRenata 17.07.2012 14:06

rodila jsem květen2012 císařským řezem. Byla jsem naprosto spokojená, hlavně bych chtěla vyzvednout ochotu sestřiček na JIP gynekologie, hotoví andělé. Pouze bych přestěhovala ty super polohovací a nízké postele z šestinedělí na gynekologii a hlavně na Jip po operací, kde by byly mnohem užitečnější, když člověk nemůže bolestí vytáhnout nohy na ty staré a vysoké. Díky

Odpovědět


Re: názor na porodnicikatka 13.05.2013 12:50

mam presne ten stejny nazor..rodila jsem tam listopad 2012 akutnim cisarem..sestry andele a ty postele presne bych taky presunula ty nove na jip.

Odpovědět


Re: názor na porodnicikatka 13.05.2013 12:51

mam presne ten stejny nazor..rodila jsem tam listopad 2011 akutnim cisarem..sestry andele a ty postele presne bych taky presunula ty nove na jip.

Odpovědět


zachránili mě životsrdíčko 22.06.2012 00:44

Ve Strakonicích jsem rodila po 3.Měl se nám narodit syn Daniel ale dopadlo to špatně. Porodila jsem ve 33tt mrtvé miminko, ale mě zachránili život. Kdyby se na to přišlo dýl, zemřela by.CHci taky moc od srdce poděkovat mému manželovi který tam celou dobu byl a držel mě za ruku. Miluji tě... moc děkuji

Odpovědět


porod 2011jitula 18.01.2012 03:03

Ahoj, tak snad někomu také přispěju, když jsem tu před porodem hledala aktuální recenze nebyly tu. Píšu co tak zajímalo mne tak omluvte rozsah:). Takže porod 2011.ČERVEN.první. přítel u porodu i během dob porodních (po vstupu už nesměl jít pryč).

PERSONAL: Porodní asistentky (mladé) a asi i zácviku VELICE příjemné a milé. Dozor nad nimi měla vrchní sestra (ta už tak milá nebyla spíš ostrá až rázná,což nemyslím zle, viz její poznámka když mi přítel podpíral do koupelny "Nemůžete jí pořád nosit, ještě má před sebou porod!" )

/PORODNí pokoje: jsou sice zvlášť, ale jsou průchozí :) takže se pořád někdo šmrdolil skrz sem a tam protože skrz ně vede ulička dozadu kde jsou porodní sály. Na "pokoji" je k dispozici TV, WC i sprcha - bez dveří(aspoň já si jich nevšimla)to je nic moc, ale asi se to dobře uklízí. Sprcha rozhodně pomáhá, k dispozici i Míč(jiné úlevové pomůcky jsem nezaznamenala).
neholí pokud nechcete, dostanete klystýr (já i kolegyně rodící jsme se z něj i pozvracely)....
jídlo ani pití nedoporučují, já jsem měla aspon nápoj, ale po klystýru stejně vše vylítlo ven.

PORODNí Sál: dvě kovové kozy (tzn rodíte na pryčně trochu zešikené a nohy uvážou do třmenu na kovové konstrukci). kontroly ozev malého asi i moje, nástřih proveden, nedokážu posoudit zda byl nutný. Tlačení na břicho provozovala ta rázná sestra (80kG) (já tak 55), ale když jsem řekla, že je mi z toho na zvracení na chvíli toho nechala.
S posledni kontrakci mi pichli na odloučení placenty. Nečekejte tedy nějaké přirozené vyčkávání na průběh atd....ja rodila vaginálně ale jen tak tak - už se volalo o kleště.

POPORODU: malého odnesly, umít obléct, zabalit. Nevím kdy přesně jsem ho dostala k prsu, ale bylo to včas abysme se rozkojili. Chtěla jsem sice malého kůže na kůži , ale už byl přnesen zabalený i s čepičkou v kovové postýlce vedle mě....já ho chtěla k sobě na tu zkosenou plochu, to nešlo. Ale i tak za to Maji plus dle jinych nemocnic!
K jídlu po porodu špenát maso a brambory ? hrozně těžké jídlo, lepší by byla nějaká zelenina , ovoce a hlavně pití....

ODDělení šestinedělí: paradoxně je v jiné budově, takže jsme museli asi za hodinku po porodu čekat na sanitku. Nově udělané pokoje SUPER. košíček s minivýbavkou(pár plen, urousků atd.) DOPORUČUJI SI PŘIVEZT NECHAT DONÉST VLASTNÍ PLENY, UBROUSKY, NA PRDELKU... vzorky dojdou docela rychle.
personál různý: Některé sestry vypadaly otráveně, že po nich něco chcete, jiné přišly i samy ptát se jestli něco nepotřebujeme, takže podle člověka.
Sestry byly k dispozici celých 24hodin.
POdpora kojení :)
Jídlo:
dost hrozné :), vzhledem k tomu, že kojení podporují, měla by být alespoň strava lehká a zdravá, a ne taková co dělá prdíky a bolení bříška....nebo výživná pro matky. Bylo to jako ze školní jídelny, hrách, zelí, kaše, tlusté maso, a játra.....vždycky se našla nějaká naprostá nechutnost. Prostě NECHAPU. ještěže byly i mini polevky jinak nevim nevim.
/itny režim, džbány mají omezené množství, take je lépe nakoupit vody/. čaj nebo káva dostupné ve školních železných kýblech .

DR chodili na ranní vizity, dívali se na jizvu a ptali se jestli krvacime, kojime a měřili jsme si teplotu.... komentář , že TO přece už nemůže bolet. (BOLELO, a až doma jsem si všimla, že mam obrovskou ČERNOU MODŘINU na zadku pod jizvou odkud ji DR neviděl i ptěch 4dnech).Děti byli vyšetřeny na ledviny, každé ráno měření přírustku...
Když byla žlotenka dostala jsem na pokoj UV zářič a do toho jsem maleho mohla dat, neodváželi ho.

Celkově jako prvorodička hodnotím šestinedělí kladně, porodni saly vicemene take jen by je mohli též modernizovat a podporovat i jine polohy nez vleže.
a změnit to jidlo.

JINAk postřeh až moc rodiček tam odchazelo s porodem kleštěma nebo císařem - vedl je předchozi primář (mě naštěstí rodil muj DR).

Odpovědět


Re: porod 2011Evka 07.02.2012 11:55

Děkuji, děkuji a ještě jednou děkuji!!! Vše jsem chtěla vědět! A žádná z mých kamarádek mi nechce nic vyprávět:(. Já budu rodit květen 2012 (poprvé) a mám z toho hroznou hrůzu (právě z důvodu, že nevím, co mě čeká). Teď jsem si už udělala alespoň nějakou představu. Takže díky :)

Odpovědět


Re: porod 2011Katka 04.03.2012 19:11

Díky moc za info, tohle přesně jsem chtěla vědět, a vypsala jsi vše detailně. Rodit mám každým dnem, tak jsem nervózní, jak vše bude probíhat.

Odpovědět


Jen chvála!Eva 03.08.2011 15:51

Musím je jen a jen chválit - jak doktory, tak sestry. Ochota, profesionalita, ......atd. Jinak kontroly od doktorů byly každý den a to jak malého, tak mě. Moc děkuji.
PS: Letos tam budu rodit zase.

Odpovědět


Re: Jen chvála!Lucka 06.02.2013 15:11

Strakonickou porodnici moc doporučuji,doktoři a sestřičky ochotný,milý,vlídný a příjemný,prostě spokojenost největší. Pokoje krásně vybavené. Děkujeme. Jinak šestinedělí nově udělané a opravdu krásné (košíky s minivýbavičkou skvělí). Přístup dobrý,až na ty starší sestry,který moc ochotný nebyli.

Odpovědět


Pochvalajanka 17.06.2010 21:51

První porod ve 32tt-musím jen chválit lékaře i sestry na sále,ale i po porodu, i když jsem nebyla na novorozeneckém.Katastrofa z Budějovic-sanitku pro dcerku měla být ve Strakonicích v 6hod,přijela až v 9hod!!!Druhý porod 2009 super nálada na sále,opět vynikající práce lékařk a sester,novorozenci-vše sestry vysvětlí,ukážou,i když nejste prvorodička.Denně kontrola lékařů.Sestry vyjdou mamčám vstříc.Mohu jen chválit.

Odpovědět


Na sálech ochotajitka 02.03.2010 15:37

Mám zkušenost z července 09.Na sálech ochotné sestry, lékařka byla externí,s tou velká spokojenost.Zato na oddělení-setkala jsem se i s arogancí sester,leckdy mluví za lékaře,a neobtěžují se je k dotazům zavolat či kontaktovat.Sestra to ví přece nejlíp.Dokonce i pomlouvaly nadřazené českobudějovické pracoviště před námi-pacientkami.Lékaři milí,ale de facto nedělají vizity u rodiček.Lékař se ke mně přiblížil až 3.den po porodu s dotazem:Tak co,všechno dobré?Po kladné odpovědi odešel.Primářskou vizitu jsem nezažila.Dříve se lékaři zajímali více.Hlavně,že v anamnéze mám popis celého těla včetně prsů.Celkově si myslím,že krom chování sester na šestinedělí šla odbornost ženských lékařů ve strakonicích dolů.

Odpovědět


Na sálech ochotaLenka 14.03.2010 22:08

S tímto názorem nemohu souhlasit... Každý den chodila vizita všech právě přítomných lékařů a primář se snažil seč mohl. Obcházel celé oddělení včetně všech rozběhnutých porodů.

Odpovědět


Zpět na stránku Porodnice Strakonice

Váš názor, Vaše zkušenost

Antispamový test, opište prosím text:

raptcha.png