Aperio

Diskuse

Porodnice Trutnov

Příspěvků: 11


Trutnov - spokojenostTamara Nováková 01.10.2014 00:58

Ač jsem měla v plánu jinou porodnici, osud tomu chtěl jinak a rodila jsem v Trutnově a vůbec toho nelituju. Nejvíc jsem ocenila komunikativnost lékařského personálu a respekt k porodním přáním. Samozřejmě vždy je to o tom, na koho konkrétně narazíte, ať už se to týká lékařů (porodníků, neonatologů..) a sester ze šestinedělí a neonatologie. Já narážela v principu na samé vstřícné profesionály, takže Trutnov - doporučuji. Atmosféra na šestinedělí byla vstřícná a prostředí pokojů bylo fajn. Jídlo slabé, ale šlo to, jen chyběla wifi...

Odpovědět


Trutnov a nikdy nic jinéhoKateřina 23.06.2014 07:52

Chtěla bych poděkovat Trutnovské porodnici za parádní pobyt a porod.Mé veliké díky patří Dr.Mesnerové a porodní asistentce paní Špringerové.Opravdu skvělá dvojka.Samozřejmě bych chtěla poděkovat týmu novorozeneckého a šestinedělí.Byli opravdu úžasní.Mám z této porodnice úžasný pocit a vřele doporučuji ;)

Odpovědět


Obrovské díkyyy !!!Alena 13.09.2013 08:39

Touto cestou bych chtěla poděkovat celému personálu za skvělý přístup a péči před a po narození dcery Terezky Imriškové ( 26.8.2013) a samozřejmě také p.primáři Dlouhému.Trutnovskou porodnici mohu jen doporučit !!!!!!!!

Odpovědět


O porodnici TrutnovKarel 29.02.2012 11:28

Dobrý den, měl jsem možnost být u porodu mého prvního dítěte v Trutnovské porodnici. Vše proběhlo bez komplikací, za což sestřičkám a lékařům děkuji. Sestřičky v Trutnovské porodnici se k nám vždy chovaly hezky, mile, se vším nám pomáhaly a vše nám důkladně vysvětlily. Jediná věc, která mi nebyla umožněna, byly návštěvy na pokoji a museli jsme se se ženou a naším dítětem mačkat v přeplněné návštěvní místnosti bez trošky soukromí.
Nedávno jsem měl možnost být u porodu mého druhého dítěte, ale z výše popsaného důvodu jsme zvolili porodnici, kde je možnost návštěv na pokoji s trochou soukromí. Manželka byla velice ráda, že se mohu účastnit koupání a přebalování syna, získal jsem tím trochu zkušeností, a pak mohl doma pomáhat.
Moc nechápu, proč v jedné porodnici to je umožněno a v jiné ne. Manželku mrzelo, že i když chodila do těhotenské poradny v Trutnovské nemocnici, nakonec se rozhodla rodit jinde.
Asi lékař nemají takový zájem na tom, aby jejich pacientky rodily na pracovišti, kde oni sami pracují.
Z pohledu tatínka to moc nechápu, vždyť dnes jde každé porodnici o přežití.
Pokud má zdravotnický personál zájem na tom, aby porodnice dále fungovala, měli by asi svoje pacientky lépe a více motivovat, a to již při prvním kontaktu v ambulancích, aby k těmto věcem nedocházelo ( že maminky budou rodit v jiných porodnicích ).
Nevím, jak je to v současnosti s platy lékařů, ale po akci"Děkujeme odcházíme" bych očekával jejich větší pracovní nasazení, trpělivost a ochotu ke změnám, které jsem viděl u lékařů v zahraničí.
Do budoucna plánujeme ještě jednoho potomka, tak se uvidí, jak to bude v Trutnově vypadat, zda-li se něco změní k lepšímu, nebo vše zůstane při starém. Myslím si, že by byla škoda, takovou pěknou porodnici zavřít.
Porodnici přeji hodně spokojených maminek a tatínků.

Odpovědět


Re: O porodnici TrutnovKarla 29.02.2012 20:06

Tak tohle vám nespolknu, je to OKATÉ!!!

Odpovědět


naprostá spokojenostRadka 10.02.2012 13:53

Ahoj nastávající maminky,
29.1.2012 jsem v Trutnově porodila dceru Zuzanku a musím jen chválit a chválit přístup sestřiček a lékařů. S takovou ochotou a přístupem jsem se u porodu ještě nesetkala. Také musím pochválit dětské sestřičky, které pomohly s prvním přebalením, koupáním a hlavně měly trpělivost s kojením které nám ze začátku moc nešlo. Tímto všem moc a moc děkuji. Radka

Odpovědět


PoděkováníAdél 13.01.2012 10:06

Zdravím, jelikož jsem také rodila v Trutnovské porodnici chtěla bych se také podělit o zážitky a třeba někomu pomoci se rozhodnout. Měla jsem tu možnost ležet už na gynekologii, v 33. týdnu těhotenství mě bylo zjištěno že naše malá nepřibírá jak by měla a navíc hrozil předčasný porod. Nastoupila jsem tedy do porodnice na oddělení gynekologie. Všichni se o nás vzorně starali, byla jsem na kapačkách aby malá přibrala, stačilo zazvonit na sestřičku a téměř hned nějaká přišla a pomohla. Doktoři byli také naprosto v pohodě, byla jsem trochu v šoku že jsem musela do nemocnice na deset dní a oni mi vysvětlili že je to pro naše dobro aby se malá donosila. Jmenovitě bych chtěla poděkovat p.primáři Dlouhému a p.dr. Hrůzové ale i ostatním lékařům, sestřičkám a uklízečkám. Poté jsem byla v porodnici, příjem byl rychlý, přijala nás milá porodní asistentka v půl páté ráno, vyšetřila a ukázala kde co je, poté mě vyšetřil p. primář a šla jsem s manželem na čekanky, zase jen milý přístup, porod byl rychlý akorát jsem byla potrhaná tak mě museli šít, to nebylo moc příjemné ale dalo se to přežít, mimčo za to stálo. Manžel mohl přestřihnout pupeční šnůru a fotit, zatímco mě odešla placenta a šili mě tak byl se setřičkou vedle a mohl si fotit malou. Poté mě odvezli na pokoj a dokud jsem nebyla schopná se postarat, měli dětské sestry malou u sebe a vozili mě ji na přiložení abych se rozkojila. Měla jsem s tím problém ale sestřičky byly trpělivé a pořád mi radily a ukazovaly co a jak. Po porodu jsem pořád byla slabá a omdlévala, ale opět stačilo zazvonit a někdo hned přišel a pomohl na záchod nebo do sprchy. Nepamatuju si už jména ale taktéž děkuji všem lékařům, sestřičkám a uklizečkám za jejich péči kterou nám věnovali. Hlavně p.dr. Balážovi, který nás odrodil.A také děkuji p. doktorce Kokrhounové, která se o nás se svýma sestřičkama po celé těhotenství starala a dál stará. Pokud budeme mít další dítě určitě budu rodit zase v Trutnově.

Odpovědět


Jedině TrutnovEma 12.10.2011 11:47

V srpnu jsem rodila v trutnovské porodnici a byla jsem velmi spokojená.I jako nezkušená prvorodička jsem měla dostatek informací o průběhu porodu od sestřiček i lékaře. Už první kontakt s porodnicí na mě působil velmi dobrým dojmem.Kdo čeká nemocniční chlad je na velkém omylu.Uvítala mě usměvavá porodní asistenka a neméně vstřícný lékař Růžička.I když porod byl velmi dlouhý a náročný,oni neztratili trpělivost a celou dobu mi byli oporou.Pochválit musím i personál na oddělení šestinedělí a novorozenecké sestřičky,které i přes moji hormonální bouři nezanevřely na své poslání a byly výborné.Trutnovská porodnice na mě zapůsobila svou rodinnou atmosférou a vysokou profesionalitou a touto cestou jim všem velmi děkuji.

Odpovědět


TRUTNOVSKÁ PORODNICE 2011Petra 21.04.2011 13:58

Dobrý den,připojuji se s kladným hodnocením porodnice v Trutnově ke Kateřině. Porodila jsem 30.3.2011 a z porodnice odcházela 3.4.Byla jsem tam velmi spokojená. Jako prvorodička jsem měla určité obavy, jak vše zvládnu, ale díky výborným porodním asistentkám a úžasným sestřičkám na šestinedělí to nebyl žádný problém.Sestřičky byly moc hodné a ochotné, vždy pomohly a poradily. Ukázaly mi, jak se správně mimčo koupe, techniku kojení, prostě cokoliv, co jsem zrovna potřebovala vědět. Souhlasím s tím, že záleží na přístupu matek-rodiček. Pokud se chovají slušně a příjemně, personál se zachová stejně. Já osobně mohu tuto porodnici chválit a doporučuju ji i ostatním rodičkám. Příště chci rodit opět tam. Touto cestou ještě jednou děkuji celému personálu porodnice za profesionální přístup.

Odpovědět


POHODAKateřina 02.04.2011 18:43

Milé maminky, po přečtení Vašich zkušeností s Trutnovskou porodnicí, jsem nucena napsat svojí.
V porodnici jsem ležela před porodem několi týdnů, protože jsem měla rizikové těhotenství. Všichni se ke mě chovali přímo vzorně, vše mi bylo vysvětleno, důvod mé hospitalizace.
Porod byl veden císařským řezem, poporodní péče na jedničku s hvězdičkou, péče o miminko, pomoc při koupání, kojení také na jedničku z hvězdičkou. Sestřičky jak na oddělení šestinedělí, tak na novorozeneckém jsou velmi hodné, pomohou se vším co potřebujete, vše Vám vysvětlí. Hodně také záleží na Vás na maminkách, jak se se vším po porodu vyrovnáte, některé to zvládnou hned a jsou spokojené, jiným to trvá trochu déle a pak mají pocit, že je na ně vyvíjen velký tlak a podléhají beznaději, ale tak to není. Nesmíte hned, když se Vám nedaří házet flintu do žita, ale snažit dobré rady sestřiček pochopit, být trpělivé a ono to vše půjde.
Přeji všem maminkám, které se rozhodnou rodit v Trutnovské porodnici, hodně štěstí, zdravé a krásné miminko a pohodový pobyt.
Kateřina

Odpovědět


Trutnov - červenec 2009Dagmar 08.05.2010 03:01

Tato zkušenost s trutnovskou porodnicí není naštěstí moje vlastní (já rodila v úžasném Vrchlabí), ale kamarádky, která zde porodila první dítě. Byly jsme v telefonickém kontaktu ještě v začátku první době porodní a celý průběh mi pak detailně vylíčila. Z jejího poisu a návštěvy na oddělení mám dojem, že v této porodnici, ač krásně zrekonstuované, se zastavil čas někde kolem 80.let minulého století. Kamarádka byla přijata dopoledne pro indukci po termínu, naštěstí ji zafungovala první tbl. prostaglandinů, kontrakce se brzy "rozjely" a porod slušně postupoval. Kromě nekonečného monitoru na začátku porodu se jí personál takřka nevěnoval. Byla přijata na pokoj odd., kde jsou šestinedělky a některé rizikově těhotné, nikoli na porodní sál, po celou dobu byla na běžném pokoji, s těhotnou spolubydlící na "udržování", které sledování rodící ženy jistě na psychické pohodě nepřidalo. jediná možnost soukromí při kontrakcích bylo WC na pokoji, o sprše, vaně nebo míči si mohla nechat jen zdát. Zhruba do 14h odpoledne zdolávala kontrakce sama tímto způsobem,aniž by jí sestry pravidelně kontrolovaly. Když pak měla pocit, že "přituhuje", musela sestry aktivně vyhledat, kdy jí bylo ode dveří sděleno..že tohle ještě k porodu rozhodně neni.. Později se odhodlala znovu sestry požádat o vyšetření a byla odkázána naproti přes chodbu na porodní sál. Tam se nakonec v poměrně silných kontrakcích vypravila, pochopitelně přes mini návštěvní místnost plnou rodiček, otců a návštěv, aby zazvonila a dočkala se velmi rezervovaného přijetí a posléze opět nekonečného monitoru..jaké bylo překvapení všech zúčastněných, když se ukázalo, že je otevřená a bude co nevidět rodit. Následoval chaos a rychlý přesun na sál, kde za pár minut porodila. třešničkou na dortu pak byla epiziotomie + rozsáhlé poranění a naásledné šití v anestezii, ačkoli dítě mělo jen něco málo přes 3.000g a II. doba probíhala ukázkově.
Jako zdravotníka mě "fascinuje" především absolutní absence kontrol rodičky po indukci, umístění na normální pokoj s nemožností zajistit minimální soukromí a neochota a ignorance personálu. Když jsem jí byla druhý den navštívit, logika organizace návštěv mě dorazila. Vstup na oddělení je zakázán, matky s čerstvými novorozeňaty a návštěvami se tísní v malé místnosti, která je vlastně rozšířením průchozí chodby.Z hlediska přenosu infekce je opravdu dobrý nápad zakázat návštěvy na pokoji,protože takhle na vaše pár dní staré dítě může daleko efektivněji "chrchlat" mikroby až 18 naprosto cizích lidí - přesně tolik jsem jich na tom malém prostoru napočítala.

Odpovědět


Zpět na stránku Porodnice Trutnov

Váš názor, Vaše zkušenost

Antispamový test, opište prosím text:

raptcha.png