Aperio

Diskuse

Porodnice Ústí nad Orlicí

Příspěvků: 12


Ochotný personál a příjemná zkušenostPetra 09.09.2018 19:41

Rodila jsem poprvé a měla jsem celkem rychlý porod - přijeli jsme kolem půl 9 a ve 13:11 se syn narodil.Při porodu byl manžel a sestřičky i doktorka nám vše vysvětlovaly a nic neudělali bez vysvětlení a mého souhlasu.Rodila jsem přirozeně bez epiduralu s menším nastřižením,které se pak dobře hojilo.Po porodu jsem měla syna hned u sebe a společně s manželem jsme si s ním užívali první chvíle.Na oddělení šestinedělí nám pomohli s kojením,které se nedařilo.Personál byl milý a ochotný.Jídlo standartní,ale je k dispozici lednice,takže návštěvy mohly cokoli donést.Příjemné bylo,že byl k dispozici neomezeně kojící čaj.Celkově mohu porodnici jen doporučit.

Odpovědět


nikdy vícesim 10.04.2018 13:27

Do porodnice jsem přijela s kontrakcemi po 3 minutách. Sestry mě přivítaly slovy, že mám jít v úterý na indukci, tak co tam dělám (byl pátek večer). Bavily se přede mnou stylem "no, tak ji přijmeme no, když tak to tady bude připravný". Přístup personálu naprosto neprofesionální, nelidský. Porodní asistentka na mě na sále řvala, poté co do mě prali oxytocin a další chemii, že mám pořádně dýchat, že takhle ohrožuji malé, atd. Díky stresu se u mě zastavil porod a já po 26 hodinách šílených bolestí skončila na císaři, i když jsem nechtěla. O podpoře kojení nemůže být vůbec řeč, nikdo nepřijde, aby ukázal jak správně přiložit dítě a pokud malé neprospívá nikdo se nezabývá tím, jestli je to špatným přiložením nebo je důvod jiný. Prostě nacpou příkrm a pošlou domů. Celkově má OÚ nemocnice vysoký počet akutních císařských řezů (ostatně platí se za ně více než za klasický porod). Ať si každý udělá svůj názor, ale za mě už další porod v Ústí rozhodně ne.

Odpovědět


Nepodpora kojeni jako jindeTevrilka 14.03.2018 14:30

Usti jsem si vybrala na zaklade srovnani od kamaradek, ktere nebyly spokojene ve Svitavach s nepodporou kojeni. Bohuzel s podporou kojeni je to i v Usti na hrane. Chvalim prijemne prostredi porodnich salu, kde je pritmi, hraje hudba a voni vonne svicky. Neprijemne mi bylo, ze neni soucasti salu WC a rodicka tedy musi po aplikaci klystyru beham pres celou chodbu. Pozitivne hodnotim mladou dr.Jakoubkovou, ktera byla velmi mila a vstricna. Negativne hodnotim vybaveni pokoju- nepohodlne a prilis vysoke postele a chybejici skrine na obleceni. Hloupe je tez narizeni, ze na jidlo nesmi maminky sebou vozit miminka a musi je nechat samotne v pokoji. Co se tyka kojeni, je krasne, ze po porodu ma maminka moznost prozit dvouhodinnovy bonding, ale pote se na oddeleni sestinedeli dostane do sparu nevyskolenych sester ohledne kojeni, ktere kazdou druhou maminku nuti vazit pred a po kojeni a davat uz od druheho dne dokrm strikackou. Maminky tak stresuji, misto aby jim kvalitni LP poradila spravnou techniku kojeni a psychicky je podporila. Takto by personal Nemocnice pratelske detem pracovat nemel.

Odpovědět


Veliká spokojenostAnna 04.03.2018 00:32

Po první nedobré zkušenosti jinde jsem byla v Ústí dvakrát a moc spokojená. Při porodu velmi ochotné sestřičky i doktoři, nabízeli možnosti, ale záleželo na mě. Stejně tak po porodu. Na všechno jsem se mohla zeptat, nikdo mě neodbýval.
Super jsou pokoje po dvou s vlastní koupelnou. Podruhé nebylo plno tak jsem měla celý pokoj pro sebe.
Další super věc - přednáška dětské lékařky o první pomoci s nácvikem - týden po propuštění jsem totiž svoje nedýchající miminko oživovala a díky té přednášce jsem nezpanikařila a dobře to dopadlo. Mimochodem moc doporučuji zapůjčení monitoru dechu.
Jo a taky moc dobré jídlo a krásné, zřejmě nové oblečky a peřinky pro miminka:-)

Odpovědět


dotazdenulinka 21.07.2015 15:53

Dobrý Den chtěla bych se zeptat na otazků??? chtěla bych aby můj partner byl semnou u porodu co to stoji ,,,

Odpovědět


poplatekSvětlana 21.10.2011 14:57

Dobrý den chtěla bych se zeptat zdali je pravda když by jsme chodili na předporodní kurz tak potom u porodu nemusíme platit poplatek 500kč? Jestli je to možné tak ještě jedna otázka a to jestli je předporodní kurz zpoplatněný?Děkuji

Odpovědět


Re: poplatekRomana 06.12.2011 10:54

Dobrý den, zrovna minulý týden jsme předporodní kurz absolvovali a ano, je pravda, že po absolvování předporodního kurzu se již za přítomnost otce u porodu neplatí. Předporodní kurz (3denní) totiž stojí 850 Kč, v ceně je tak právě i přítomnost otce u porodu.

Odpovědět


screeningLeona 29.09.2011 10:45

Dobrý den chtěla jsem se vás zeptatjestli se u vás dělá sreening vrozených vad v těhotenství a kolik to stojí jsem v 9+0tt a o tomto sreeningu přemýšlím.Děkuji vám moc za odpověď Leona

Odpovědět


Re: Porodní plánIva 17.03.2011 15:41

Dobrý den, co to znamená do extrému? Jaké náležitosti jsou považovány za extrémní a personál je nerespektuje?

Odpovědět


nejsou uplně super v kojeníSilva 02.01.2011 14:06

V této porodnici jsem rodila podruhé. Poprvé bylo vše v pořádku, ale podruhé jsem měla tak hroznou zkušenost, že znova už bych tam nešla. Sestřičky z novorozenců nejsou vůbec vztřícné. Miminko se mi narodilo s malou bradičkou a na první pohled to vypadalo, že se krásně přisál a když se mlíčko spustilo, tak i pije. Ale chlapeček nejen, že se nepřisál, ale místo spuštěného mlíčka polykal jen vzduch. Sestrám jsem říkala, že se mi to nezdá, ale ubezpečovaly mě, že pije. Měl žloutenku a byl 18 hodin pod světlem. Sestry ho vždy zvážily, donesly mi ho na krmení a zase odnesly. To, že ho po každém kojení dokrmovali mlékem, protože jsem nic nenakojila jsem se dozvěděla až o pár týdnů později, když jsem se musela s miminkem vrátit do nemocnice, protože nepřibýval. Jaké bylo mé rozčarování, když mi staniční sestra z novorozenců oznámila, že si myslela už před těmi několika týdny, že bude problém právě kvůli té malé bradičce. Ale neřešila to. Nakonec ani po několikeré návštěvě v jejich laktační poradně se chlapeček nepodařil rozkojit. Když jsem svůj případ probírala s jinou laktační poradkyní, kterou jsem po několika měsících poznala, řekla mi, že se i tento případ dá rozkojit, ale musí být intenzivnější péče sester a musí pomáhat u každého přiložení. Takže porod ano, v pořádku, ale kojení je pro ně španělská vesnice. Nebo se jim prostě jen nechce pomáhat. V okolí jsou i jiné porodnice, které budou určitě lepší než tahle. Třeba Rychnov.

Odpovědět


Re: nejsou uplně super v kojeníIva 17.03.2011 15:32

Rychnov bych zas tak nechválila..

Odpovědět


pofekovaniiveta 17.01.2010 00:28

Chci podekovat vsem doktorum,sestrickam za jejich tezkou ale krasnou praci a taky za meho syna!!

Odpovědět


Zpět na stránku Porodnice Ústí nad Orlicí

Váš názor, Vaše zkušenost

Antispamový test, opište prosím text:

raptcha.png