Aperio

Diskuse

Porodnice Vsetín

Příspěvků: 14


Za mne NE! Příšrný Dr. SrovnalíkIva 18.07.2015 12:38

Měla jsem naprosto bezproblémové těhotenství a zájem porodit přirozeně. U porodu jsem bohužel narazila na neschopnou Dr. Hrabánkovou a arogantního Dr. Srovnalíka! kteří nerozeznali špatnou rotaci dítěte a tak mne i dítě málem zmrzačili. Dr Srovnalík mi (i přes to že jsem nechtěla nástřih a měla jsem nacvičeno s balónkem Aniball přes 30cm) provedl 3 nástřihy! včetně svěrače!, zakázanou Kristellerovu expresi (tlačení loktem na břicho) a Vexem tahal dítě uplně na opačnou stranu! Neustále mne do něčeho co nechci nutil, nerespektoval nic z mého porodního plánu a choval se velice nezdvořile a arogantně. Doporučuji všem ženám se tomuto lékaři vyhnout!
Jinak nemocnice je hezká,ambulance Dr.Janáče super, vybavení nové, …ale co je vám to platné když vás Dr poškodí do konce života …
Na novorozeneckém sestřičky většinou milé, ale narazila jsem i na dvě vyloženě protivné.

Odpovědět


Re: Za mne NE! Příšrný Dr. SrovnalíkEva 18.09.2015 00:23

Mám podobný příběh jako Iva, vynikající těhotenství bez problémů. Porod začal ráno odtokem plodové vody, odjeli jsme s partnerem do porodnice, kontrakce skoro žádné, takže vidina rychlého porodu nikde. U porodu se mně vystřídaly dvě porodní asistentky (pí Kašparová a pí Baslová) - obě skvělé. Porod byl komplikovaný, celou dobu vyvoláván oxytocinem, a bohužel jsem narazila na Dr. Srovnalíka - nemám zkušenost, že by byl arogantní, ale poslední hodina porodu byla dost šílená, miminko mělo abnormální rotaci hlavičky, Dr. použil Kristellerovu expresi, Vex, malý nedýchal, když ho vytáhli, musel být resuscitován a hned druhý den mě dětské lékařka informovala, že to měl malý dost těžké, ale pravděpodobně bude ok. Rodila jsem v srpnu 2014, dnes je to víc než rok a za tu dobu se projevil následek porodu u malého - má diagnozu "pravostranná hemiparéza" - od jeho 5.měsíce cvičíme Vojtovu metodu a bohužel jednu ručičku nebude mít nikdy tak pohyblivou, jak by měl mít. Myslím, že kdyby ho vytáhli o něco dříve, nemuselo k tomu dojít. Možná kdyby Dr. lépe celou situaci vyhodnotil, mohlo být vše v pořádku. Jinak dětské sestřičky super, Mudr. Janáč a prim.Hlavinka skvělí.

Odpovědět


Předvánoční porodKouřimská Veronika 30.01.2015 14:21

V prosinci 2014 jsem šla na vyvolávaný porod, který bohužel díky špatné poloze miminka skončil chtě nechtě císařským řezem.
Po dobu trvání operace jsem byla umrtvena do půl těla (po celodenních porodních bolestech mi bylo konečně příjemně ). I když v průběhu nastaly komplikace v podobě krvácení, tak měli lékaři vše pod kontrolou. Všichni doktoři i ostatní personál se chovali naprosto profesionálně a měli pro mne pochopení.
Po operaci jsem byla přemístěna na poporodní JIP, kde bohužel opět nastaly komplikace v podobě "sepse" . Tu ihned podchytila paní doktorka Petruželová, které svým způsobem vděčím za svůj život . Je to vynikající, chápavá a lidská lékařka a tímto jí chci velice poděkovat, že se o mě od začátku tak pečlivě starala!
Celkově Vsetínskou porodnici hodnotím na výbornou!!! Velice ochotný personál, sestřičky na šestinedělí jsou naprosto úžasné a i když jsem rodila v předvánočním shonu, tak se o mě Všichni starali s maximální péčí!!!
Rada na závěr: Ať už se rozhodnete rodit v kterékoliv porodnici, vždy mějte na paměti, že může nastat kritická situace, kterou nikdo předem nemohl předvídat. Ale s jistotou vím, že když nastane ve Vsetínské porodnici, tak Všichni udělají první a poslední pro to, aby Vás dali do kupy a Vy si tak mohla užívat příjemné chvíle s rodinou, které jsou k nezaplacení!
Ještě jednou za vše velice děkuji Všem lékařům a sestřičkám na gynekologii.

Odpovědět


Hodina mého narozeníalilali 12.01.2015 19:45

Dobry den. Jmenuji se Alena Lalíková, rozená Tichá a narodila jsem se ve Vasi nemocnici 30.10.1960. Rodice si ale nepamatuji presnou hodinu meho narozeni, tak mne napadlo, se obratit prave na Vas. Prosim Vas prave touto cestou, pokud mate jeste nejake zaznamy, o zaslani casu meho narozeni, pripadne kde bych se mohla s touto zadosti obratit.
Mooc Vam predem dekuji a jsem rada ze jsem se narodila prave ve Vasi porodnici, v srdci Valašska.
Od narození jsem zila spolu s mymi rodici v Ostrave a poslednich 8let ziji ve Velké Polomi- predmesti Ostravy - ulice Slunečna 520, 74764.
S pozdravem Alena Lalíkova-roz. Tichá.

Odpovědět


Re: Hodina mého narozeníalilali 10.06.2015 22:53

Jeste jednou Vas moc prosim o odpoveď.
Dekuji.

Odpovědět


Re: Re: Hodina mého narozeníR.K. 13.08.2015 10:33

http://www.kr-zlinsky.cz/zjisteni-presne-hodiny-narozeni-cl-1923.html

Odpovědět


Hodina mého narozeníalilali 12.01.2015 19:45

Dobry den. Jmenuji se Alena Lalíková, rozená Tichá a narodila jsem se ve Vasi nemocnici 30.10.1960. Rodice si ale nepamatuji presnou hodinu meho narozeni, tak mne napadlo, se obratit prave na Vas. Prosim Vas prave touto cestou, pokud mate jeste nejake zaznamy, o zaslani casu meho narozeni, pripadne kde bych se mohla s touto zadosti obratit.
Mooc Vam predem dekuji a jsem rada ze jsem se narodila prave ve Vasi porodnici, v srdci Valašska.
Od narození jsem zila spolu s mymi rodici v Ostrave a poslednich 8let ziji ve Velké Polomi- predmesti Ostravy - ulice Slunečna 520, 74764.
S pozdravem Alena Lalíkova-roz. Tichá.

Odpovědět


Re: Zdenek JanáčekZuzka 06.08.2014 13:01

Náhodou jsem narazila na tuto postarší diskuzi, a chci se jenom připojit k této negativní zkušenosti. V roce 2009 jsem byla nucena navštívit pohotovost, zvracela jsem asi 3 týdny v kuse a moje gynekoložka, tenkrát Mudr. Zajíčková, mne nechala tak, že mi nic není, že plod mi jen tlačí na žaludek, protoež je koncem pánevním...přitom výsledky testů ( moč, krev, tlak) byly špatné, dokonce i sestřička paní doktorky Zajíčkvé mne už připravovala na to, že mám preeklamsii a že půjdu do nemocnice...bohužel, opět mne moje gynekoložka poslala domů a doporučila tabletky Renie. A protože jsem asi den poté v noci začala krvácet, jela jsem do Vsetínské porodnice, kde byl pan doktor Hlavinka - úžasný pan primář, opravdu, ten by tam měl být asi pořád a všude...ALe pak to začalo, sestričky měly neustálé narážky, jak to, že jsem nepřišla dříve, že si za to můžu sama, apod..copak já za to můžu, že mne gynekoložka posílala pořád domů? Bylo mi opravdu hrozně zle, sotva jsem chodila, nespala jsem několik nocí, natož abych přemýšlela o tom, že jsem tam měla být už dávno...Navíc jsem byla prvorodička. A když přišel pan doktor Janáček, to byla teprve tečka za vším. Byl to takový hulvát, že do vsetínské porodnice už nikdy nevkročím. Neustále po mě řval a byl opravdu sprostý, až jsem si říkala, jestli opravdu jsem v nemocnici...Poslední slova, že mne teda jako "vypakuje" do Zlína do porodnice, byly pro mne útěchou....porod nastal ve Zlíně, akutně, císařský řez v 34 týdnu...naštěstí kluk zdravý....
Takže pokud není problém, tak věřím, že všechno probíhá dobře...ale jak problém nastane, děj se vůle boží....

Odpovědět


Zdenek JanáčekSabina 24.09.2011 21:26

Já jsem byla ve Vsetínské porodnici jen na pohotovosti, měla jsem průjem a zvracela jsem, bylo mi hrozně špatně, měla jsem hrozné bolesti břicha. Takže ve kolem 2hodiny ráno mi nezbylo nic jiného než se vydat na pohotovost, měla jsem na výběr buď to porodnice nebo interna. Jelikož jsem v 12t těhotenství, rozhodla jsem se pro porodnici. Ale narazila jsem na p. Janáčka, napře jsem čekala asi půl hodiny než ho vzbudili a když konečně přišel byl na mě velmi nepříjemný a hrubý. Já jsem sotva stála na nohou, bylo mi opravdu zle, celá jsem se klepala zimou, a pan doktor tam po mě řval: "Že se na mě vyse*e, že s tím nic dělat nebude. Co jsem to uvařila za srač*u, když mi s toho je zle. Že jsem měla zůstat doma že se mnou stejně nic neudělá, že jsem měla pít(byla jsem celkem dehydratovaná protože opravdu jsem v žaludku nic neudržela) a jíst černé uhlí." Nestačilo mu vysvětlit že opravdu úplně vše jde se mě ven. Jediné za co jsem mu byla vděčná byla injekce proti zvracení, která mi celkem brzy zabrala. Druhý den jsem volala sestřičce p. Ratajové (má gynekoložka)a ptala jsem se na nějáké věci zmínila jsem se že jsem byla na pohotovosti v noci,samozřejmě se zajímala o to co mi je s velmi se divila když zjistila že mě v klidu pustil domů doktor. Ale rodit u něj nechci, poradím se s p. Ratajovou co s tím dělat.

Odpovědět


Velká spokojenostMarke 12.04.2011 14:21

děkuji porodním asistentkám i lékařům vsetínské porodnice za vstřícný a příjemný přístup, kvalitní a profesionální péči a rovněž děkuji ženským a dětským sestrám na JIP i na oddělení šestinedělí za jejich ochotu a péči, tuto porodnici mohu jen doporučit

Odpovědět


porodnice skvělá, ale...Miroslava 27.08.2010 14:54

Rodila jsem v roce 2008 právě s doktorem Janáčkem a dodnes se chvěji, když o tom mám mluvit. Jeho přístup příšerný a nakonec to málem odnesl náš malý, kterého museli oživovat. Pan doktor pronesl, že dokud neslyší můj řev, tak se tady nerodí a stále měl na všechno času dost a potom už bylo málem pozdě. Malý si z porodu odnesl do života jizvu na čele a bojím se, co to zanechalo na jeho psychice. Jak jsem byla doslova dořáděná já, to už tady ani nechci rozepisovat. Také jsem na pana doktora slyšela jen samé stížnosti. Po mé zkušenosti se příště(pokud bude druhé dítě) vyhnu této porodnici raději obloukem.

Odpovědět


2x dobrá zkušenost!Eva 04.08.2010 18:21

Ve vstínské porodnici jsem rodila v roce 2008 a 2010.První porod skončil kvůli komplikacím císařským řezem. Druhý byl přirozený.V obou případech jsem byla s přístupem lékařů i sestřiček spokojená. Byli vstřícní a milí a vyhověli mým požadavkům.Získali si mou důvěru a sympatie. Také na oddělení šestinedělí a novorozeneckém jsou velmi milé a ochotné sestřičky, které poradí, s čím potřebujete. Letos mě navíc mile překvapilo nové vybavení na oddělení. Nové a velmi pohodlné porodní křeslo, které umožňuje rodit v různých polohách, polohovací a pojízdné postýlky pro miminka, jídelní stolky a nově zrekonstruovaná koupelna a bidet na WC.Moc děkuji všem, kteří se o nás starali,ráda vzpomínám a pokud bude nějaké příště, tak jedině ve vsetínské porodnici!!!!

Odpovědět


Přirozený porod ve VsetíněMA 15.04.2010 10:15

Neplánovaně jsem rodila v březnu 2010 ve Vsetíně. Měla jsem velmi "alternativní" porodní plán a musím říct, že vše bylo respektováno. I když nakonec některá má přání nemohla být splněna vzhledem k tomu, jak se porod vyvíjel, všichni přítomní se mi snažili ve všem do poslední chvíle vyjít vstříc. Takže pokud projevíte zájem a vyslovíte svoje přání, myslím, že není problém rodit v jakékoli poloze (stolička, žebřiny, v kleče, ve dřepu, ve vaně, na žíněnce na zemi..., nebudou Vás stříhat pokud nebudete souhlasit, nechají dotepat pupečník, dítě se přikládá opravdu záhy po porodu. Navíc respektovali moji dulu a celou dobu jsme měli soukromí. Následná péče je také skvělá a ochotná. Především sestry na oddělení šestinedělí jsou velmi milé a bez ptaní poradí zejména s kojením. Řekla bych, že je zd cítit zájem o zlepšení péče a opravdová snaha. Navíc mne mile překvapilo, že se ve Vsetíně neočkuje proti tbc. Takže shrnuto podtrženo - Vsetín doporučuji všem ženám bez rozdílu a bez ohledu na to, jakou mají představu o svém porodu. Po své zkušenosti věřím, že je v rámci aktuální situace možné všechno:)

Odpovědět


porodnice vsetínJitka 18.01.2010 13:23

V roce 2008 se nám narodil ve Vsetínské nemocnici krásný, zdravý chlapeček. Tímto chci moc poděkovat všem sestřičkám, za velice milé chování a za to, že byly vždy ochotné pomoct, poradit. Pak taky velice milému panu doktorovi Andrýsovi, který byl u porodu. Vsetínskou nemocnici můžu opravdu jen doporučit. jediné co se mi moc nelíbilo bylo zastaralé vybavení, ale přístup personálu opravdu moc milý.

Odpovědět


Zpět na stránku Porodnice Vsetín

Váš názor, Vaše zkušenost

Antispamový test, opište prosím text:

raptcha.png