Aperio

Diskuse

Porodnice Boskovice

Příspěvků: 10


Spokojenost a velké poděkováníMíla 10.09.2018 14:36

Boskovice jako porodnici mohu jen doporučit.
Porod proběhl zcela přirozeně, na prvorodičku i rychle (za 4 hodiny od příjezdu už jsem měla malou v náručí). Ze strany porodní asistentky i lékařky moc vlídný a profesionální přístup, žádně zbytečné urychlování, neustále pomáhaly vymýšlet různé úlevové pozice podle toho, jak já sem měla potřebu, nabízely pomůcky pro snazší polohování, vše se mnou předem probraly, na všem se šlo domluvit. Celkově na sále panovala optimistická atmosféra, i manželovi se v rámci možností věnovaly, vysvětlovaly, co se bude dít a proč. Byl velice příjemně překvapen, čekal, že tam bude navíc, a přitom ho aktivně zapojily, do čeho šlo. Porod se i díky jejich péči stal pro nás nejsilnějším a nejkrásnějším zážitkem vůbec.
Na šestinedělí velmi příjemný personál. Sestřičky na novorozeneckém byly velmi vesele naladěné, trošku svéraznější, ale myšleno v dobrém. Dost se nám věnovaly, ve všem zaučily, pomáhaly s kojením a i utěšovaly, když na nás padl splín.
Strava dobrá, sociální zázemí čisté, oblečení pro maminku i miminko k dispozici, stejně tak kosmetika pro miminko.
Za sebe i manžela děkujeme za skvělou péči o naši dceru i o mě samotnou, pro brášku či sestřičku si časem pojedeme zase rádi do Boskovic.

Odpovědět


spokojenostlx 14.02.2016 19:45

V Boskovicích jsem rodila 9.2.2016 a byla jsem velmi spokojená.
Popíšu vše podrobně, protože takové příběhy mě před porodem nejvíc zajímaly.
Do porodnice jsem přijela po 8 hodinách doma a to už ve stadiu, kdy byla zašlá branka a mohla jsem tlačit. Přijala mě asistentka velmi vlídně, pomohla mně vysvléct šaty a přešly jsme na porodní box.

Tam mi opět velmi hezky asistentka doporučila lehnout si na bok, že se mi bude dobře tlačit. To mi úplně nevyhovovalo, tak poradila tlačit ve stoje, to mi taky nebylo příjemné a nakonec mi byla nejpříjemnější klasicky poloha na "koze" s pokrčenýma nohama.
Chtěla jsem přirozený porod bez medikace. Tu mi ani nenabízeli.
Až byla hlavička těsně před vytlačením, naznala asistentka, že mám hodně tuhou hráz, hlavička ne a
ne vyklouznout.
Nástřih jsem nechtěla, asistentka to respektovala s tím, že bych se ale mohla poranit natržením a že ona sama by mi radila malý nástřih. Tak jsme to zkusili vytlačit ještě asi 3x při kontrakci, ale hlavička stále nebyla venku, takže jsem svolila, že při další kontrakci nastřihne a pichne nejnižší dávku oxytocinu, což se taky stalo, nástřih byl malý a lehce štípnul, a následovala kontrakce, která byla díky injekci opravdu účinná a hlavička a hned za ní celá moje dceruška vyklouzla lehounce ven.
Měla omotaný pupečník, možná i proto se hůř dostávala ven.
Malou mi položili na břicho a nechali dotepat pupečník asi 10 min?
Pak se zeptali (opět velmi citlivě a ohleduplně), jestli můžou malou odnést změřit a zvážit, vůbec mi to nevadilo, svolila jsem (tatínek šel se sestrou).
Na placentu se nemuselo čekat, vyklouzla ven lehce brzo A DOKONCE MI BYLO NABÍDNUTO, ŽE SI MŮŽU PLACENTU VZÍT DOMŮ!!!
Malá vycházela hlavičkou a jednou ručkou, takže mě škrábla uvnitř, paní doktorka tak musela udělat pár stehů uvnitř a taky jeden steh na hrázi. To bylo nepříjemné, ale opíchla místa injekcí na umrtvení. Přístup asistentky i lékařky si jednoznačně chválím, cítila jsem respekt ke mně i miminku.

Méně příjemná je byrokracie, přesto, že jsem měla papíry vyplněné už předem, když jsem chodila na monitory, na hodně věcí se ptal znovu a taky dali příteli vyplňovat dotazníky když já jsem rodila, což se nehodilo.

Co se oddělení po porodu týče, opět personál - alespoň většina super, pár sester na novorozeneckém odd. je tak trochu ostřejších, ale bráno optikou přecitlivělé ženy po porodu, která potřebuje opatrné zacházení a rozbrečí se z kde čeho (a to jsem jinak v životě tvrďák) ...

Ráda jsem využila nadstandard. Strava byla každý den jiná, někdy děs, někdy super. Rozhodně dobré nechat si přivézt jídlo, na nadstandardu je i lednice, což se hodí.

Ohledně toho, co porodnice poskytne - jeden balík vložek, košile (kdykoli k dispozici další na převlečení), oblečení pro miminko, zavinovačka, základní kosmetika pro mimi buď na půjčení a taky dostanete reklamní balíček různých produktů domů.

Odpovědět


Moje negativní zkušenostAngie 05.01.2015 21:46

Narazila jsem na tento článek a nestačím se divit - doufám, že se tedy v této porodnici věci pohnuly k lepšímu. Rodila jsem tu před 2 a půl roky. Bez mého vědomí mi udělali při vyšetření Hamiltonův hmat (nesmí se dělat bez souhlasu rodičky). V článku se píše, že není omezen počet osob doprovázecích ženu k porodu-když jsem rodila já, bylo nám řečeno, že smí pouze jedna osoba a že si pan primář nepřeje přítomnost duly!!! Takže pokud chce žena rodit se s dulou, nemůže být porodu přítomen partner a dula musí být u porodu na tajno! Spontální porod placenty? Zase lež! Mně byl podán oxytocin a placenta násilím vytažena! Dítě mi po porodu přiložili na malou chvíli na tělo, poté bez mého souhlasu!!! odnesli na ošetření (před porodem jsme byli upozorněni, že není možné ošetřit dítě na těle matky), dále mi bylo dítě přoloženo na chvíli k prsu a poté odneseno na novorozenecké oddělení, o tom čemu se říká bonding zdejší porodnice nemá ani zdaleka tušení!!! Bohužel jsem byla po porodu natolik vyčerpaná, že jsem neměla sílu bojovat za svoje práva. Porodnice rozhodně nemá dostatek nadstandartních pokojů-jeden je zoufale málo. Podpora kojení = naučte se kojit z brožurky na pokoji a výhrůžky, že když dítě nebude přibírat, nepůjdete domů! Když jsem po porodu chtěla nějaké info o tom, jak se o dítě starat, bylo mi řečeno "Je to vaše dítě, dělejte si s ním co chcete". Přístup dětských sester katastrofální, nejvíc mě šokovaly jejich dlouhé gelové nehty, které jedna z nich strkala mému synovi do pusinky, když mi asi třetí den po porodu konečně ukazovala jak vytáhnout bradavku po kojení. Ráno budíček kolem 5 hod není také nic příjemného pro matky, které se celou noc starají o děti a ještě když vás uprostřed noci přijde vzbudit sestra, jestli náhodou nemáte drobné do automatu na kafe, to je fakt síla. Je toho mnoho, co by se o této porodnici dalo napsat, pozitivního jsem však nenašla skoro nic-snad jen úžasná sanitární sestra :-) a to je na porodnici sakra málo :-(

Odpovědět


mohu doporucit,jen pozor....sara 16.11.2014 21:40

Porodní odděleni super personál,odděleni šestinedělí také,ale personál na novorozeneckem,no to je sila! S par výjimkami,jako sestra Svobodova,to je zlaticko!!!! Takové kdyby tam byly všechny,tak to nemá chybu,ale například sestra Iveta ,taková starší,ta dovede urazit jednou větou ,chová se k vám jak k neschopným,urazí a je neochotně a to je jich vic,.
Pan primář by si to mel trochu probrat. Jestli půjdu rodit do třetice,a bude to porad stejný,tak už některé možná poslu někam...... A mela jsem to udělat už ted podruhé,škoda. Takže se nedejte a nevěstě hlavy,az tam na vas něco vybafne ,jako ta Iveta,ona ma asi minerály ,chudera.

Odpovědět


Porod super! ale šestinedělí nic mocmrkováá 18.06.2014 16:41

Porod uplně bez chyby - Lada Portlová. Byli jsme nadmíru spokojení. Porodu jsem se docela bála, ale v tomhle jsou boskovice uplně bez problému. Na šestinedělí je to ale horší. Řekla bych, že kdybych neměla problém, tak je to v pohodě. Ale... prvorodička a strašně moc mlíka. Schytala jsem sestřičky nic moc... akorát chodili s papírem a chtěli abych podepisovala, že mi vše podrobně ukázali. Teď už vím, že bych jim to nepodepsala. Kojení mi řekli že dobrý, že mám mlíka hodně. Koupání už teď vím, že měli hodně horkou vodu, malá mi pak díky tomu řvala hodně dlouho. navíc předtím větrali, takže se pak klepala. chodila jsem za nima s papírkem s dotazama a pokaždý obrátily sestřičky oči v sloup a já si připadala jak blbec. Malou jsem překrmovala - měla bolení. Poslední den přišla záchrana - paní Jimramovská. Ta mi během posledních 5 hodin, co jsem byla v porodnici řekla a poradila vše z čeho žiju už 3 měsíce. Nebýt paní Jimramovské, tak řeknu, nejezděte do Boskovic, ale jen díky ní, doporučuju!!! Určitě se tam najde i mezi sestřičkama někdo další skvělý, ale já narazila během 5ti dní jen na paní Jimramovskou. Sice sestřičky byly ochotný a odpovídaly mi na dotazy, ale jakým stylem?! a s konečnou nepoužitelností.. Při prvních kojení jsem si nebyla jistá, tak jsem se šla zeptat, jestli by se na mě nemohly podívat, tak mi hned dali klobouček, pak jsem se dozvěděla, že uplně zbytečně, bylo to prostě jen pro ně pohodlnější... Nevím no, ... s druhým už to bude jiný, už vím co a jak... ale s prvním je to těžší když máte nějaký problém a nenarazíte na ty správný lidi... A to mi moje mamka říkala, že mi zaplatí nadstandart, aby se mi tam třeba víc věnovali :D Třeba jsem byla moc zvědavá a chtěla jsem moc vědět, třeba je štvalo, že za něma chodím moc často a ptám se, třeba jsem jim nebyla sympatická... nevím. Ale.. jo a ještě po porodu jsem se chodila sestřiček ptat, kdy mi jí dají na pokoj a furt mi říkali ať si odpočnu, já tam chodila co půl hodiny, kdy mi jí dají a furt mleli, ať si odpočnu. dali mi jí až po třech hodinách...

Odpovědět


Jako doma :)Katka Jansová 10.05.2014 21:14

V porodnici Boskovice jsem rodila dvakrát, poprvé v roce 2011, podruhé v roce 2014. Tuto porodnici mohu jen doporučit. Pokaždé jsem se setkala jenom s milým, ochotným a profesionálním jednáním.
Během obou porodů jsem se nikdy necítila do ničeho nucena ani nechána bez zájmu na pospas osudu. Porodní asistentka mi byla opravdovou oporou ve chvílích kdy to bylo potřeba.
Partner u porodu je vítaný, je mu nabídnuto přestřižení pupeční šňůry a je ponechán celou dobu na porodním sále (do přesunu rodičky na šestinedělí). Může přihlížet vyšetření a vážení novorozence, které se obvykle odehrává ve vedlejší místnosti, která je k tomu vybavená.
Miminko na mne pokaždé položili ihned po porodu. Na přiložení k prsu přichází pomoc a pak i zkontrolovat sestřička.
Ačkoliv je většina vybavení nemocnice na první pohled starší, vše funguje a vzdušné a světlé prostory působí příjemně. Na šestinedělních pokojích pro dva i pro čtyři mají maminky s mimčama dostatek pohodlí i prostoru.
Na šestinedělí nikdo neprudí se zbytečným vážení před a po kojení. Všichni jsou velmi ochotní s čímkoliv pomoc a poradit. Po domluvě jsou možné i návštěvy mimo návštěvní hodiny (pokud nějak nenarušují vizity nebo podávání stravy). V jídelně je možno pustit si televizi.
Snad jenom na stravě by se asi dalo co zlepšovat.

Odpovědět


Mohu jen doporučitHelena 01.09.2012 11:34

Byla jsem moc příjemně překvapena péčí v boskovické nemocnici.
U porodu se mnou všechno probrali, do ničeho mě nenutili, byli velmi příjemní a vstřícní.
Na šestinedělí opět všichni příjemní, nic nebyl problém, všechno se dalo domluvit, zařídit. Žádné buzerace. Když sestra zjistila, že spím, tak se na měření tlaku vrátila později a nebudila mě. Pokud jsem kojila, tak nikoho (ani vizitu) nenapadlo mě nutit přestat a dělat něco jiného.
Dokonce jídlo bylo vhodné pro kojící (narozdíl od Brna - Bohunic, kde nám dali zelný salát a kyselý jabko, hrachovou polívku,...) a dobré.
Dětské sestry a lékaři také super - opět pomohli, když bylo potřeba, poradili, ale nic nenutili. Nebylo třeba vážení před a po krmení, žádné buzení miminek na povel a tak.
Dávám 1*.

Odpovědět


Re: Mohu jen doporučitMartina 28.05.2015 16:42

Souhlas s výše uvedeným! Budu podruhé rodit opět v Boskovicích

Odpovědět


Skvělé BoskoviceJana 2 12.10.2011 15:17

Připojuji se také k maminkám, které vyjádřily svoji spokojenost s porodem v Boskovicích. Přístup všech lidí na porodním oddělení byl skvělý- od pana primaře MUDr. Machače, přes všechny lékaře a většinu sestřiček. Vše přirozené, skvělá péče vč. úžasné trpělivosti sestřiček při podpoře kojení. Mohu doporučit.

Odpovědět


krásný porod a skvělý přístup porodniceJana 24.06.2010 10:51

Rodila jsem tu už své druhé dítě (před 6-ti týdny) a mohu personál i vybavení porodnice jenom pochválit. V obou případech jsem měla porodní "plán" - svoji představu o porodu a jeho přirozeném průběhu. Vzhledem k tomu, že vše probíhalo bez komplikací, vyšel mi personál ve všem vstříc. Nezasahování do porodu, volnost pohybu i v případě monitorování, volba porodní polohy (na stoličce), položení miminka ihned po porodu na břicho, přestřižení pupečníku až po dotepání, samovolný porod placenty. Trochu jsem musela "zabojovat", aby mi miminko neodnášeli na vyšetření a ošetřili ho na mě - po počáteční nechuti mi vyhověli i v této záležitosti. Od miminka jsem se už neodloučila, bylo se mnou od začátku na pokoji a bylo mi umožněno, abych ho doprovázela i na všechna vyšetření. Před jakýmkoli vyšetřením (při porodu i na šestinedělí) jsem byla informována o tom, co bude následovat a případně proč. Na mou žádost miminku nechali pupečníkový pahýl (odpadl doma za cca 8 dní) a propustili nás o den dřív, než je standardní. A všichni byli moc milí a vstřícní.
Možná by měl být takový přístup v porodnici standardní, ale z od různých maminek vím, že není. Takže díky za porodnici v Boskovicích a její personál!

Odpovědět


Zpět na stránku Porodnice Boskovice

Váš názor, Vaše zkušenost

Antispamový test, opište prosím text:

raptcha.png