Aperio

Diskuse

Porodnice Cheb

Příspěvků: 10


Nejlepší volbaMartina 16.10.2018 14:44

Rodili jsme letos (2018), pouze s porodni asistentkou Katou a musime moc podekovat, byl to narocny a nadherny zazitek. Od zacatku bez komplikaci, ve svem vlastnim tempu se nam po 4 hodinach od prasknuti vody narodila dcera, do porodniho bazenku, v naprostem tichu a pritmi, nikdo nas nerusil, vysetrena byla primo ma me a uz se ode mne nehnula, mela sem ji stale na sobe. Sestinedelk bylo slabsi svym zarizenim a jednou detskou sestrou, jinak vsichni moc prijemni a skvely! Mohu jen doporucit.

Odpovědět


Re: klasika českého porodnictvísestřička 27.01.2016 10:48

Jsem zdravotní sestra. Rodila jsem v Chebu před 16 lety..a nikdo mě nenutil ležet...k dispozici byl míč na sezení...sprchování..i s infuzí jsem stála ve sprše a mohu za sebe říci,že teplá voda na podbřišek při kontrakci byla supr..manžel sice u porodu nebyl ,ale i s tím se dá žít,přesto jsme byli oba nadšeni z narození miminka a byl se mnou pak na porodním sále po porodu ..holila jsem se doma sama a sestřička byla překvapená,řekla mi,že to nebylo nutné. V druhé době porodní mi sestřička také "hupsla! na břicho neboť jsem po 20 hodinách byla opravdu vyčerpaná a dítě mělo pupečník omotaný kolem krčku a to někdy prostě pak špatně"leze"ven.Možná to někde chodí jinak,ale pořád je to porod..a porod bolí..a můžete mít perfektní personál a jedna protivná sestra nebo lékař to může všechno pokazit.Nicméně máme kde rodit,je o nás postaráno a ne všechno, co se chválí je doopravdy tak skvělé.Myslím,že postoj laiků k naší profesi se rapidně změnil,bohužel k horšímu,přesto věřím,že spousta z nás "zdravoťáků" se svojí práci snaží dělat poctivě.

Odpovědět


Re: Hrůzasestřička 27.01.2016 09:58

Radši nesmyslně čistě nastřihnout než aby se to při porodu roztrhalo

Odpovědět


porodnice ChebJarda 19.01.2016 20:25

Dobrý den známa rodila v Chebu a katastrofa doktor na H. Sestry na H. Akorát 2 sestry jsou suprove . Kde mají maminky brát rady když u nich ne. Neochota pomoct a jednání jak s tatarem. No nikdy už sem.

Odpovědět


HrůzaOdpůrce 31.01.2015 00:42

Chebskou nemocnici bych nedoporučila ani svému nejhoršímu nepříteli . Je to naprostá hrůza. Zdravotníci nepříjemní s naprosto hrozným přístupem ,dětské sestry neochotné, nepomůžou. Rodila jsem tam letos 2015. Dr. mě nesmyslně nastřihla ( na tom zůstal rozum stát i mému gynekologovi). Jediné pozitivům které tam je jsou milé porodní asistentky, ale bohužel jsou zastíněny vším zbylím špatným.

Odpovědět


Aktuální informaceMUDr. Silvia Šuba 04.04.2012 10:53

Dobry den, chtela bych Vas upozornit, ze uvadite neaktualni informace o porodnici v Chebu. Dovolim si Vam nabidnout aktualni informace na www.porodnicecheb.cz. S pozdravem MUDr. Silvia Suba, nemocnice Cheb.

Odpovědět


nemohu si stěžovat :-)Jana 15.02.2011 13:49

Tak, když sem šla rodit do Chebu svého prvního syna, tak mi každej říkal at´tam nechodím, jak je to tam strašný jak se děsně chovaj atpod.... no vzhledem k tomu, že jsem z Aše a Cheb je nejblíž, tak sem to riskla a to nejen kvůli tomu, že třeba do Kadaně by za mnou na návštěvu jen tak někdo nepřijel :-) Jak tak koukám zřejmě jsou ostatní maminy rozmazlené :-), jelikož já si vážně stěžovat nemohu. Do porodnice mne přivezlka samitka, šla jsem hned na monitor a píchli mi vodu . mezitim jsem volala tehdy ještě přítelovi, jkde je (neměli sme auto a chtěla jsem jej mít u porodu) a zda je aspon v Hazlově .. to mi trošičku sestra vynadala, že bych tu něměla běhat ale v poho, když sem mu zavolala stál už za dveřma v táhli ho dovnitř a šla sem rovnou na sál, kde se 27.1.2004 narodil náš Jiříček. Muž všechno zdokumentoval na kameru a jsem si jistá, že zřejmě i díky tomu se ke mě všichni chovali velmi mile až na jednu protivnou ženskou, terá mi vynadala, že u toho porodu moc řvu (já to ale tehdy nevnímala, je to slyšet až na tom videu) . pak sme byli všichni 2 hodiny spolu a malej mi byl přiloženej k prsu do půl hodiny.... (pak sem jel kojila plných 20 měsíců) a celou dobu i na pokoji sem ho měla u sebe .. vařili tam velmi dobře a ani na další přístup od sestřiček i doktorů si nemohu stěžovat. Ted´čekáme druhé dítě v březnu a pudu rodit zase do Chebu a očekávám stejnou péči jako tehdy ... doufám, že se od té doby příliš nezměnilo ;-)

Odpovědět


klasika českého porodnictvíElvíra 03.02.2011 17:00

Rodila jsem v této porodnici víceméně shodou nešťastných náhod. Personál na 6N a dětské sestry jsou, až na výjimky, velmi příjemné, v rámci možností poradí a pomůžou. Jídlo není špatné a je ho dost. Jen by se mělo víc dbát na protikolikovou stravu kojících matek (ne čerstvé pečivo). Tím však výčet pozitiv této porodnice končí. Na porodním sále vládne "porodnický středověk". O Michelu Odentovi zde evidentně nikdo neslyšel. Všechno běží dle absolutní rutiny, výjimky jsou nepřípustné. Zapomeňte na to, co se píše v medailonku. Holení je nutné, vlastně se vás nikdo neptá a šup už jste oholená (toto mi konkrétně udělala PA pí Věra Vlková, která má navíc do příjemného chování dosti daleko). Porodní pozice je možná jen jedna - na zádech - protože jinak se špatně provádí nástřih a v případě potřeby "hupsá" na břicho. Dirupce vaku blan je dalším rutinním zákrokem. Možnost pohybu během první doby porodní jsem nezažila. Cca 35-40 min. než jsem porodila, jsem proležela na monitoru a vyplňovala s PA přijímací papíry (rozhodně by bylo pro rodičky přínosné, pokud by tyto papíry byly ke stažení na webu porodnice). Po porodu žena leží na porodním sále, manžel s ní být nesmí, může za ní až za dvě hodiny na oddělení 6N. Vyšetření novorozence probíhají v částečně odděleném prostoru, do kterého matka nevidí. Nadstandardní pokoj bez WC stojí 500, se sociálkami 700 Kč / den.
Je smutné, že spousta žen rodících v této porodnici si myslí, že takhle porod prostě chodí a nic se s tím nedá dělat. A přitom vím, že porod může být nádherným zážitkem a bolest při porodu obrovskou zkušeností. Pokud chcete něco podobného zažít, radím, rodit jinde než v Chebu.

Odpovědět


Re: klasika českého porodnictvíElvíra 04.11.2011 13:18

Ještě drobnost, kterou by ale všechny maminky měly vědět. Ono pověstné "hupsnutí" na břicho je tzv. Kristellerova exprese. Ta je ovšem od r. 1952 postupem NON lege artis, tzn. že NENÍ v souladu s obvyklými, obecně uznávanými metodami oboru porodnictví! Důvodem je přílišné riziko pro matku - silný tlak na dutinu břišní může způsobit poranění břišních orgánů (slezina, játra, děloha, velké cévy, břišní stěna) nebo i hrudních (žebra, plíce) - i pro dítě - hrozí poškození centrální nervové soustavy až smrt, poškození dutiny břišní a skeletu.

Odpovědět


Re: Re: klasika českého porodnictvísestřička 27.01.2016 11:01

A když už jako rodička nejste schopná tlačit, tak by jste to dítě... si radši nechala: 1,vytlačit..tlačí se když je kontrakce a tak by tedy teoreticky měla tlačit rodička
2,nebo to dítě nechala umřít-to přesně tomu dítěti hrozí-dítě trpí nedostatkem kyslíku může dojít k poškození mozku....tady jde o vteřiny..

Odpovědět


Zpět na stránku Porodnice Cheb

Váš názor, Vaše zkušenost

Antispamový test, opište prosím text:

raptcha.png