Ve workshopu v rámci festivalu Světový týden respektu k porodu prozkoumáme dvě z klíčových témat pro ženy, porodní asistentky a další: potermínové těhotenství a postup porodu.

Nejprve se zaměříme na výzkumy v oblasti potermínového těhotenství. Podrobně vás provedu argumenty, které se používají při obhajobě indukcí porodu, a podpořím vaši sebedůvěru ve věcné diskusi o nich. Představím vám nástroje a náměty, ale i jednostranné způsoby, jak můžete vy samy zasadit semínka změny v práci porodních asistentek. V druhé části workshopu se budeme zabývat otázkou postupu porodu. Na chvíli odložíme porodnický model a zamyslíme se nad tím, co skutečně víme o postupu porodu – jak z výzkumných dat, tak z dalších zdrojů, jakými jsou zkušenosti žen a porodních asistentek. Celý workshop zakončíme pozitivně zaměřenou diskusí o tom, jak můžeme uvádět změny do praxe.

Dr Sara Wickham PhD, RM, MA, PGCert, BA je britská porodní asistentka, autorka 15 knih, lektorka a vědkyně. Přednášela už ve více než 25 zemích a do České republiky přijíždí poprvé. Zabývá se zejména tím, jak podpořit porodní asistentky v jejich práci. Více na webu www.sarawickham.com.

Kdy: úterý 14. května 2019
čas: cca 10 – 14:00
cena: 500 Kč

přihlášky: ZDE

Další přednášky Aperia v rámci festivalu Světový týden respektu k porodu

Porod OK  – Pozitivní pohled na porod se Sarou Wickham

Pokud jeden z problémů porodnictví je přílišné zaměření na riziko, pak tato přednáška nabídne možnosti řešení. Podíváme se společně na řadu praktických postupů, které můžete – ať už jste zdravotnice, aktivistka či rodič – využít v reakci na přehnaný důraz na riziko tak, abyste dosáhli pozitivních změn v tom, jak ženy a rodiny zažívají porod.

Dr Sara Wickham PhD, RM, MA, PGCert, BA je britská porodní asistentka, autorka 15 knih, lektorka a vědkyně. Přednášela už ve více než 25 zemích a do České republiky přijíždí poprvé. Zabývá se zejména tím, jak podpořit porodní asistentky v jejich práci. Více na webu www.sarawickham.com.

Těhotenství OK – křest Aperio aplikace pro těhotné ženy a jejich partnery

Představení Aperio kurzů a nového Průvodce porodnicemi, který pomáhá s výběrem porodnice

– kurzy předporodní přípravy a kurzy pro lektorky předporodní přípravy

– e-book pro těhotné ženy a jejich partnery

– Aperio Průvodce porodnicemi

Kdy: úterý 14. května 2019
Čas: 16 – 18
vstup – v rámci STRP

přihlášky: aperio@aperio.cz

 

Jak si vybrat porodnici aneb Na čem opravdu záleží

Workshop vám pomůže zorientovat se v tom, jak si vybrat porodnici, která nejlépe odpovídá vašim potřebám a představám. Zamyslíme se nad tím, která kritéria jsou právě pro vás těmi hlavními vodítky při výběru, a ze kterých můžete slevit.

Během workshopu projdeme tyto i další témata:

Jaké otázky je dobré si předem položit? Jak pro vás a vaše dítě dítě vypadá dobrá porodní zkušenost? Jaká porodní péče napomáhá nekomplikované poporodní adaptaci děťátka a kojení?

Co řešit v porodnici s předstihem a co při přijetí do porodnice?

Co očekávat od pobytu na oddělení šestinedělí?

Co vzít v potaz, rozhodujete-li se mezi velkou fakultní nemocnicí a porodnickým oddělením v menší regionální nemocnici?

Zajímá vás, v čem vám může být užitečný Aperio Průvodce porodnicemi?

Termín: sobota 18. 5. 2019 od 18h
Vstup: v rámci STRP

Workshop vede Míla Kramná (projektová manažerka Aperio Průvodce porodnicemi, členka pracovní skupiny pro porodnictví při České ženské lobby, spoluzakladatelka České asociace dul, laktační konzultantka a matka dvou dcer)