Hladký porod

víkendový kurz předporodní přípravy

Přihlásit se
Hladký porod příprava na miminko

Základní informace o kurzu

Nejbližší termíny
27. února- online
19. března
9. dubna
21. května

Cena

žena 3290 Kč
pár 4290

Adresa

Aperio Dřevná 2

Praha 2

(Metro: Karlovo náměstí)

Časový plán

10-13:15, 14:45-18 hodin

Mimořádná opatření: Myslíme na vaše bezpečí
Bedlivě sledujeme doporučení odborníků a nařízení vlády. 
Do 28.2. budou kurzy Aperia online. Dál uvidíme dle situace.
V minulé roce jsme se naučily, jak dělat kurzy online naživo stejně inspirativní a nabité informacemi jako v prezenční formě. Těšíme se na shledanou z pohodlí Vašeho oblíbeného křesla.
aktualizace 20.1.2022

Příprava na hladký porod: prakticky a s respektem

Všechno, co potřebujete vědět pro váš hladký porod, se dozvíte během jednoho víkendového dne na oblíbeném kurzu předporodní přípravy.

Jak poznat, že se porod blíží? Jak si ulevit od bolesti? Jak podpořit důvěru ve své schopnosti porodit? Jak být asertivní, pokud to bude potřeba?

Vycházíme z principů kontaktního rodičovství, vývojové a vztahové psychologie a medicíny založené na důkazech. Z vlastní zkušenosti víme, že porod může být i cesta k sebepoznání a seberozvoji.

Nezávislé moderní kurzy předporodní přípravy v Aperiu pořádáme už od roku 2001.

V malé skupince (maximálně 4 párů) bude dost prostoru pro vaše dotazy. Kurz je nabitý informacemi, praktickými tipy, ukázkami ulevujících cvičení a relaxačních technik.

Kurz můžete absolvovat v páru/s doprovodem zdarma. I budoucí otcové kurz chválí.

Účast je vhodná mezi 16. a 34. týdnem těhotenství, ideálně v šestém nebo sedmém měsíci.

Co si z kurzu odnesu/odneseme?

Poradíme, jak rozumět signálům vašeho těla. Pomůžeme vám poznat, kdy je lepší ještě počkat doma a kdy už je čas vyrazit do porodnice. Povíme si, co obnáší první doba porodní, jaké jsou klíčové fáze porodu a jak probíhají. Řekneme vám, jaká můžete absolvovat vyšetření a jak probíhá příprava při příjmu na porodní sál. Přidáme i seznam doporučení, co je dobré si sbalit s sebou a co vše je možné zahrnout do porodního přání. 

Podpoříme vaši důvěru ve vlastní tělo a jeho shopnosti porodit. Poradíme vám také konkrétní techniky, které pomohou vaše tělo na hladký porod připravit. Netvrdíme, že porod nebolí, ale víme, jaké polohy a triky vám uleví. Probereme i možné lékařské zásahy v první a druhé době porodní. Povíme si o ambulantním porodu. Poradíme, jak být asertivní, pokud to bude potřeba. Na prvním místě je pro nás bezpečí vás a vašeho dítěte. Klíčové jsou moderní vědecké poznatky, léta zkušeností a respekt k vašemu rozhodnutí.

Věříme, že žena má mít u porodu blízkou osobu, kterou si vybere. V kurzu váš partner získá sebojistotu a mnoho informací o tom, jak může účinně podpořit hladký průběh porodu. Na našich kurzech partner není jen do počtu. Víte, jak vás porodní zážitek může posílit také jako partnery? I na to se zaměříme. 

Šest týdnů po porodu je čas, kdy se tělo i mysl vrací do „normálu“. Povíme si, jak se na šestinedělí připravit a co si doma nachystat. A co je potřeba vědět pro hladký začátek kojení? Poradíme, jak se vyhnout nejčastějším potížím. Pokud se chcete na první týdny s miminkem připravit ještě důkladněji, doporučujeme navštívit také kurz Šestinedělí a péče o novorozence. Kojení se podrobně věnujeme na kurzu Jak na kojení.

Máme toho pro vás ještě víc: Z kurzu si odnesete stylovou plátěnou tašku s užitečnými informačními materiály. Dostanete přístup k obsáhlé e-knize a audioknize o těhotenství, porodu a šestinedělí a zdarma ke stažení naší užitečnou aplikaci pro těhotné. 

Potřebujete se nás na něco zeptat? Nebo si přejete domluvit individuální konzultaci? Není problém. Pište na: kurzy@aperio.cz

Líbilo by se vám získat na kurz příspěvek od zaměstnavatele? Dejte nám vědět, zeptáme se za vás, jestli by se to dalo zařídit. Pište na: kurzy@aperio.cz

Chci se důkladně připravit na příchod svého miminka

… protože to, jak porodím, ovlivní náš vztah s partnerem i s dítětem.

PŘIHLÁSIT SE

Lektorky

ivana_weissova

Ivana Weissová

Certifikovaná dula (Česká asociace dul) s dvanáctiletou zkušeností s doprovázením v těhotenství, u porodu a v šestinedělí a certifikovaná poradkyně při kojení. Působí v Praze a Středočeském kraji. Pracuje v České asociaci dul jako členka výboru, konzultantka a lektorka. Je poradkyní na informační lince k perinatální ztrátě. Ivana je matkou tří dětí, jejich narození jí změnilo život a přivedlo ji k tématu zrození, které je pro ni nekonečným zdrojem inspirace. Jejím záměrem je, aby každá žena a její rodina zažila porod jako posilující zkušenost.

Více o Ivaně na www.dulaivana.cz 

Lenka Trešlová

Je absolventka akademie pro lektorky předporodní přípravy Aperio a certifikovaná dula České asociace dul. Má mnoho zkušeností s doprovody v českých porodnicích, sama má tři děti. Původně je dětská zdravotní sestra. „Na porodech mě fascinuje úžasná ženská síla, kterou má žena možnost v sobě najít a použít ji. Při porodu se nerodí jen miminko, ale také jeho máma. Skrze vlastní porod a soužití s dětmi dostáváme šanci pochopit hlubší souvislosti života. Věřím, že se věci dějí tak, jak mají, že každý má svou cestu. Ráda pomůžu ženě najít její vlastní zdroje síly.“

Více o Lence se dozvíte na www.dulalenka.cz

rebeka_svecova

Rebeka Švecová

Je vystudovaná porodní asistentka, absolventka akademie pro lektorky  předporodní přípravy Aperio a laktační poradkyně. Je matkou 3 malých dětí a má tedy v relativně nedávné paměti své vlastní prožitky. „Toto období života mě vždy fascinovalo, ale až skrze vlastní děti jsem si uvědomila, jak hluboké to jsou změny a zároveň jaké maličkosti mohou cestu ztížit či naopak ulehčit. Ráda bych tato osobní i profesionální zkušenosti předávala i dalším ženám, které o to mají zájem.

Marie Vnoučková

Marie Vnoučková

Zkušená porodní asistentka a lektorka. Byla u zrodu H.A.M. (Hnutí za aktivní mateřství) a České asociace dul. Téměř 20 let se věnuje vzdělávání odborné veřejnosti i rodičů v oblasti přirozených porodů. Má poradnu pro ženy v těhotenství a doprovází u porodů.

Řadu let byla viceprezidentkou Unie porodních asistentek.

Co řekli o kurzu rodiče

Předporodní kurz Aperio je užitečný, praktický a přirozeně vedený. Oceňuji, že byl prostor i pro naše osobní otázky.

Jana

Kurz předporodní přípravy ocení hlavně prvorodičky, ale doporučuji ho i pro vícerodičky, které chtějí mít aktuální informace. 

Alena

Dozvěděli jsme se na kurzu mnoho šikovných informací – i takových, co běžně na internetu nenajdete.

Lucie a Robert

Líbilo se nám, že to, co jsme se v kurzu učili, se opírá o reálné zkušenosti.

Táňa

Předporodní kurz Aperio je užitečný, praktický a přirozeně vedený. Oceňuji, že byl prostor i pro naše osobní otázky.

Jana

Kurz předporodní přípravy ocení hlavně prvorodičky, ale doporučuji ho i pro vícerodičky, které chtějí mít aktuální informace. 

Alena

Dozvěděli jsme se na kurzu mnoho šikovných informací – i takových, co běžně na internetu nenajdete.

Lucie a Robert

Líbilo se nám, že to, co jsme se v kurzu učili, se opírá o reálné zkušenosti.

Táňa

Termíny kurzu

Termín

27. února
19. března
9. dubna
21. května

Lektor

Rebeka Švecová
Lenka Trešlová
Marie Vnoučková
Lenka Trešlová

Kapacita

6 párů
5 párů
6 párů
5 párů

Termíny kurzu

29.-30. Srpna – Petra Davidová (7 párů)

19.-20. Září – Lenka Trešlová (6 párů)

24.-25. Září – Petra Davidová (7 párů)

Kde se kurz koná:

Jak získat příspěvek na kurz od zdravotní pojišťovny?

Víte, že zdravotní pojišťovny proplácejí také kurzy a cvičení pro těhotné? Zjistěte víc a požádejte si o příspěvek na předporodní kurz Aperio. 

Zjistit detaily

Možnost platby kartou BENEFITY

Karta benefity
Benefit Plus

Máte v práci jiný systém benefitů, ve kterém byste naše kurzy chtěli najít? Dejte nám vědět na kurzy@aperio.cz

To mě zajímá. Kdy můžu přijít?

Stačí kliknout na „přihlásit se“ a vybrat si z dostupných termínů.

PŘIHLÁSIT SE

Chci se dozvedět ještě víc!

Chcete se dozvědět více o šestinedělí, přípravě na kojení a dalších tématech? Podívejte se naše další kurzy. 

Budeme v kontaktu! Přihlaste se k odběru novinek, aby vám neunikly speciální akce a zajímavosti o rodičovství.

Srovnejte si v Průvodci porodnicemi zkušenosti rodiček s informacemi poskytnutými porodnicemi.

Stáhněte si zdarma náš e-book nebo audioknihu Těhotenství