Hladký porod

víkendový kurz předporodní přípravy

Přihlásit se
Hladký porod příprava na miminko

Základní informace o kurzu

Nejbližší termíny

11.-12. července

29.-30. srpna

19.-20. září

Cena

3700 Kč + partner zdarma

Adresa

Aperio Dřevná 2

Praha 2

Časový plán

So 10-18 hod

Ne 10-14 hod

Příprava na hladký porod: prakticky a s respektem

Všechno, co potřebujete vědět pro váš hladký porod, se dozvíte během jednoho víkendu na tomto kurzu předporodní přípravy.

Jak poznat, že se porod blíží? Jak si ulevit od bolesti? Jak podpořit důvěru ve své schopnosti porodit? Jak být asertivní, pokud to bude potřeba?

Vycházíme z principů kontaktního rodičovství, vývojové a vztahové psychologie a medicíny založené na důkazech. Z vlastní zkušenosti víme, že porod může být i cesta k sebepoznání a seberozvoji.

Nezávislé moderní kurzy předporodní přípravy v Aperiu pořádáme už od roku 2001.

V malé skupince (maximálně 7 párů) bude dost prostoru pro vaše dotazy. Kurz je nabitý informacemi, praktickými tipy, ukázkami ulevujících cvičení a relaxačních technik.

Kurz můžete absolvovat v páru/s doprovodem zdarma.

Účast je vhodná mezi 16. a 34. týdnem těhotenství, ideálně v šestém nebo sedmém měsíci.

Co si z kurzu odnesu/odneseme?

Poradíme, jak rozumět signálům vašeho těla. Pomůžeme vám poznat, kdy je lepší ještě počkat doma a kdy už je čas vyrazit do porodnice. Povíme si, co obnáší první doba porodní, jaké jsou klíčové fáze porodu a jak probíhají. Řekneme vám, jaká můžete absolvovat vyšetření a jak probíhá příprava při příjmu na porodní sál. Přidáme i seznam doporučení, co je dobré si sbalit s sebou a co vše je možné zahrnout do porodního přání. 

Podpoříme vaši důvěru ve vlastní tělo a jeho shopnosti porodit. Poradíme vám také konkrétní techniky, které pomohou vaše tělo na hladký porod připravit. Netvrdíme, že porod nebolí, ale víme, jaké polohy a triky vám uleví. Probereme i možné lékařské zásahy v první a druhé době porodní. Povíme si o ambulantním porodu. Poradíme, jak být asertivní, pokud to bude potřeba. Na prvním místě je pro nás bezpečí vás a vašeho dítěte. Klíčové jsou moderní vědecké poznatky, léta zkušeností a respekt k vašemu rozhodnutí.

Věříme, že žena má mít u porodu blízkou osobu, kterou si vybere. V kurzu váš partner získá informace a sebojistotu, jak ze své role účinně podpořit hladký průběh porodu. Na našich kurzech partner není jen do počtu. Zaměřujeme se také na to, jak vás porodní zážitek může posílit také jako partnery.

Šest týdnů po porodu je čas, kdy se tělo i mysl vrací do „normálu“. Povíme si, jak se na šestinedělí připravit a co si doma nachystat. A co je potřeba vědět pro hladký začátek kojení? Poradíme, jak se vyhnout nejčastějším potížím. Pokud se chcete na první týdny s miminkem připravit ještě důkladněji, doporučujeme navštívit také kurz Šestinedělí a péče o novorozence. Kojení se podrobně věnujeme na kurzu Jak na kojení.

Máme toho pro vás ještě víc: Z kurzu si odnesete stylovou plátěnou tašku s užitečnými informačními materiály. Dostanete přístup k obsáhlé e-knize a audioknize o těhotenství, porodu a šestinedělí a zdarma ke stažení naší užitečnou aplikaci pro těhotné. 

Potřebujete se nás na něco zeptat? Nebo si přejete domluvit individuální konzultaci? Není problém. Pište na kurzy@aperio.cz

Chci se důkladně připravit na příchod svého miminka

… protože to, jak porodím, ovlivní náš vztah s partnerem i s dítětem.

PŘIHLÁSIT SE

Lektorky

Petra Davidová

Doprovází ženy a páry k porodu do pražských a středočeských porodnic od roku 2006. Certifikovaná dula (Česká asociace dul 2006) a laktační poradkyně, praktička metody Access Bars, Energetic Facelift a tělesných procesů Access Consciousness. Původně tanečnice, taneční pedagožka, lektorka vývojových pohybů a jógy pro miminka. Má osmnáctiletou praxi pohybových kurzů s dětmi v různých pražských mateřských centrech a je sama matkou tří dětí. 

Více o Petře na www.dulapraha.cz 

Lenka Trešlová

Je absolventka akademie předporodní přípravy Aperio a certifikovaná dula České asociace dul. Má mnoho zkušeností s doprovody v českých porodnicích, sama má tři děti. Původně je dětská zdravotní sestra. „Na porodech mě fascinuje úžasná ženská síla, kterou má žena možnost v sobě najít a použít ji. Při porodu se nerodí jen miminko, ale také jeho máma. Skrze vlastní porod a soužití s dětmi dostáváme šanci pochopit hlubší souvislosti života. Věřím, že se věci dějí tak, jak mají, že každý má svou cestu. Ráda pomůžu ženě najít její vlastní zdroje síly.“

Více o Lence se dozvíte na www.dulalenka.cz

Co řekli o kurzu rodiče

Předporodní kurz Aperio je užitečný, praktický a přirozeně vedený. Oceňuji, že byl prostor i pro naše osobní otázky.

Jana

Kurz předporodní přípravy ocení hlavně prvorodičky, ale doporučuji ho i pro vícerodičky, které chtějí mít aktuální informace. 

Alena

Dozvěděli jsme se na kurzu mnoho šikovných informací – i takových, co běžně na internetu nenajdete.

Lucie a Robert

Líbilo se nám, že to, co jsme se v kurzu učili, se opírá o reálné zkušenosti.

Táňa

Termíny kurzu

Termín

11.-12. července 

29.-30. srpna

19.-20. září

24.-25. října

Lektorka

Petra Davidová

Lenka Trešlová

Petra Davidová

Lenka Trešlová

Kapacita

7 párů

6 párů

7 párů

6 párů

Kde se kurz koná:

Jak získat příspěvek na kurz od zdravotní pojišťovny?

Zjistit detaily

Možnost platby kartou BENEFITY

To mě zajímá. Kdy můžu přijít?

Stačí kliknout na „přihlásit se“ a vybrat si z dostupných termínů.

PŘIHLÁSIT SE

Chci se dozvedět ještě víc!

Chcete se dozvědět více o šestinedělí, přípravě na kojení a dalších tématech? Podívejte se naše další kurzy. 

Budeme v kontaktu! Přihlaste se k odběru novinek, aby vám neunikly speciální akce a zajímavosti o rodičovství.

Srovnejte si v Průvodci porodnicemi Aperio zkušenosti rodiček s informacemi poskytnutými porodnicemi.

Stáhněte si zdarma náš e-book nebo audioknihu Těhotenství

Aperio
Neziskovka roku 2018
CHCI PODPOŘIT KRIZOVOU POMOC PRO RODIČE
Podpořte nás