Čas pro rodinu: slaďování práce a rodiny – online kurz pro rodiče

Vítejte v programu osobního rozvoje, který vznikl v projektu mezinárodní spolupráce „Silnější rodiče, silnější rodiny“ podpořeném programem Erasmus+. Průvodce pro sólo rodiče, který vám poradí, jak po návratu do práce sladit práci s rodinou. Nabízí užitečné informace, videa, odkazy a kvízy, které vám pomohou řešit otázky ohledně hlídání dětí, financí, pracovního uspořádání, komunikace, právních nároků a mnohé další.

Průvodce sólo rodiče slaďováním osobního a pracovního života při návratu do práce

Pro sólo rodiče může být sladění osobního a pracovního života výzvou. Zahrnuje v sobě množství dovedností a rozhodování o tom, jak zvládnout hodiny věnované potřebám dětí, a přitom naplňovat své vlastní životní a pracovní cíle a budoucí záměry.

Sladění osobního a pracovního života může pro každého znamenat různé věci. Tento program nabízí přístup k užitečným radám, informacím a zdrojům, které vám pomohou v mnoha oblastech, jako například:

  • při hledání kvalitního a vhodného zařízení péče o děti
  • efektivní komunikace s nadřízeným
  • vytváření podpůrných sítí
  • … a mnohem více

Pro koho je program určen?

Tento program je online zdrojem informací pro sólo rodiče, kteří se chystají vrátit, nebo se nedávno vrátili do zaměstnání .

Co očekávat

Většina lekcí nabízí rady „jak na to“ a odkazy na užitečné zdroje. Program obsahuje rovněž příklady situací, které mohou nastat a jejich řešení včetně pozitivních příkladů z praxe. Najdete zde také řadu doplňujících materiálů, jako jsou videa, obrázky, infografiky a odkazy na další webové stránky. Některá videa a odkazy jsou ze zahraničí – najdete je tedy většinou v anglickém originále. Oddíly jsou rozděleny do menších lekcí, které nezaberou více než 20 minut. Projít celý program vám bude trvat cca 5 hodin, včetně všech odkazů na další stránky.  Je pouze na vás, do jaké míry se chcete programu věnovat – můžete se k němu vracet, kdykoli se vám to bude hodit.

E-learning

Celý tento program je dostupný online. Navrhli jsme ho tak, aby byl pohodlný a časově efektivní- tak, abyste měli přístup k tomu, co potřebujete, odkudkoli a kdykoli. Program je interaktivní – umožňuje vám sledovat vaše pokroky a obsahuje kvízy pro zpestření a rekapitulaci toho, co jste se naučili.

Doufáme, že vám tento program poskytne potřebné informace, které vám pomohou sladit práci a osobní život tak, aby to vyhovovalo vám i vaší rodině.

Dodatečná podpora

Pokud potřebujete další informace, či pomoc, kontaktujte prosím naši organizaci:

Aperio – Společnost pro zdravé rodičovství – www.aperio.cz , která poskytuje informace, poradenství (právní a psychologické) a vzdělávání v otázkách rodičovství a mateřství.

Jak vstoupit do kurzu

Jste již zaregistrováni a přihlášeni?

Pak můžete s kurzem rovnou začít.

MŮŽETE ZAČÍT

Nejste přihlášeni?

Přihlaste se pomocí jména a hesla, které jste použili při registraci.

PŘIHLÁŠENÍ
Nejste zaregistrováni?

Zaregistrujte se, je to bezplatné. Do kurzu můžete vstupovat opakovaně, stačí se vždy jen přihlásit.

REGISTRACE