Čas pro rodinu: slaďování práce a rodiny – online kurz pro rodiče

Vítejte v programu osobního rozvoje, který vznikl v projektu mezinárodní spolupráce „Silnější rodiče, silnější rodiny“ podpořeném programem Erasmus+. Průvodce pro sólo rodiče, který vám poradí, jak po návratu do práce sladit práci s rodinou. Nabízí užitečné informace, videa, odkazy a kvízy, které vám pomohou řešit otázky ohledně hlídání dětí, financí, pracovního uspořádání, komunikace, právních nároků a mnohé další.

Průvodce sólo rodiče slaďováním osobního a pracovního života při návratu do práce

Pro sólo rodiče může být sladění osobního a pracovního života výzvou. Zahrnuje v sobě množství dovedností a rozhodování o tom, jak zvládnout hodiny věnované potřebám dětí, a přitom naplňovat své vlastní životní a pracovní cíle a budoucí záměry.

Sladění osobního a pracovního života může pro každého znamenat různé věci. Tento program nabízí přístup k užitečným radám, informacím a zdrojům, které vám pomohou v mnoha oblastech, jako například:

  • při hledání kvalitního a vhodného zařízení péče o děti
  • efektivní komunikace s nadřízeným
  • vytváření podpůrných sítí
  • … a mnohem více

Pro koho je program určen?

Tento program je online zdrojem informací pro sólo rodiče, kteří se chystají vrátit, nebo se nedávno vrátili do zaměstnání .

Co očekávat

Většina lekcí nabízí rady „jak na to“ a odkazy na užitečné zdroje. Program obsahuje rovněž příklady situací, které mohou nastat a jejich řešení včetně pozitivních příkladů z praxe. Najdete zde také řadu doplňujících materiálů, jako jsou videa, obrázky, infografiky a odkazy na další webové stránky. Některá videa a odkazy jsou ze zahraničí – najdete je tedy většinou v anglickém originále. Oddíly jsou rozděleny do menších lekcí, které nezaberou více než 20 minut. Projít celý program vám bude trvat cca 5 hodin, včetně všech odkazů na další stránky.  Je pouze na vás, do jaké míry se chcete programu věnovat – můžete se k němu vracet, kdykoli se vám to bude hodit.

E-learning

Celý tento program je dostupný online. Navrhli jsme ho tak, aby byl pohodlný a časově efektivní- tak, abyste měli přístup k tomu, co potřebujete, odkudkoli a kdykoli. Program je interaktivní – umožňuje vám sledovat vaše pokroky a obsahuje kvízy pro zpestření a rekapitulaci toho, co jste se naučili.

Doufáme, že vám tento program poskytne potřebné informace, které vám pomohou sladit práci a osobní život tak, aby to vyhovovalo vám i vaší rodině.

Dodatečná podpora

Pokud potřebujete další informace, či pomoc, kontaktujte prosím naši organizaci:

Aperio – Společnost pro zdravé rodičovství – www.aperio.cz , která poskytuje informace, poradenství (právní a psychologické) a vzdělávání v otázkách rodičovství a mateřství.

Jak vstoupit do kurzu

Jste již zaregistrováni a přihlášeni?

Pak můžete s kurzem rovnou začít.

MŮŽETE ZAČÍT

Nejste přihlášeni?

Přihlaste se pomocí jména a hesla, které jste použili při registraci.

PŘIHLÁŠENÍ
Nejste zaregistrováni?

Zaregistrujte se, je to bezplatné. Do kurzu můžete vstupovat opakovaně, stačí se vždy jen přihlásit.

REGISTRACE
Aperio
Neziskovka roku 2018
CHCI PODPOŘIT KRIZOVOU POMOC PRO RODIČE
Podpořte nás