Aperio > Kurzy > Pro rodiče (i budoucí)

Chovejte mě! – péče o děti 0-12 měsíců

Připravujete se na příchod miminka a nejste si jistí, jak o něj pečovat? Rádi byste miminko nosili v šátku nebo klokance a nevíte jestli je to vlastně dobře? Líbí se Vám principy kontaktního rodičovství, ale bojíte se, abyste „si ho nerozmazlili“? Nejste v tom sami!

Mimořádná opatření: Myslíme na vaše bezpečí

Můžeme se domluvit na individuální konzultaci online nebo zkuste náš on-line kurz.

Potřebujete se na něco zeptat? Pište na kurzy@aperio.cz

Obsah

Pro miminka je úzký kontakt jednou ze základních potřeb, je podmínkou zdravého vývoje. Silná emocionální vazba a pocit bezpečí v prvním roce vytváří základ pro celý život.

Jádrem přednášky je hledání skutečných potřeb miminek a způsobů, jak je uspokojit. Vysvětlíme si specifika chování a potřeb novorozenců, miminek, batolat a větších dětí. Budeme hovořit o síle vývoje dětí a jejich touze „být už velký“ a cestě k samostatnosti.

Mojí snahou je posilovat sebedůvěru rodičů v péči o malé miminko. Ráda učím, jak lépe rozpoznat, co jsou skutečné instinkty (které nás bezpečně provází rodičovstvím) a co nevědomky naučené předsudky.

Během přednášky se ale nebudeme věnovat jen principům a základům péče o miminko. Přednáška je plná užitečných tipů a triků. Mimo jiné budeme mluvit o nošení, společném spaní o odříhávání a mnoha dalších tématech.

V programu je prostor na otázky a podněty účastníků.

Kurz je vhodný pro těhotné i pro rodiče ještě nelezoucích dětí.

Lektorka

Milena Jeřábková

Milena Jeřábková – je zkušenou instruktorkou plavání miminek. Od roku 2001 se věnuje zejména plavání doma ve vaně s dětmi od narození do 9 měsíců a přednáší o psychomotorickém vývoji dětí. Působí také jako poporodní dula (absolvovala první běh kurzu ČAD pro duly), je poradkyně v oblasti kojení a péče o malá miminka, učí vázat a prodává šátky Vatanai. www.mimivevane.cz

Kurz byl velmi milý. Teď už lépe chápu, co miminka potřebují.
Lucie

26. října od 16.hod

délka 3 hod
kurz pořádáme cca každé 2 měsíce

max 10 osob

POZOR ZMĚNA MÍSTA:

APERIO, Dřevná 2, Praha 2

690 Kč, partner 300 Kč

Koordinátorka kurzů
Milena Jeřábková
tel.: 773 644 569
e-mail: kurzy@aperio.cz

PŘIHLÁŠKA