Aperio > Kurzy > Pro rodiče (i budoucí)

Chovejte mě! – péče o děti 0-12 měsíců

Připravujete se na příchod miminka a nejste si jistí, jak o něj pečovat? Rádi byste miminko nosili v šátku nebo klokance a nevíte co si vybrat? Líbí se Vám principy kontaktního rodičovství, ale bojíte se, abyste své dítě nerozmazlili? Nejste v tom sami!

Obsah

Pro miminka je úzký kontakt jednou ze základních potřeb, je podmínkou zdravého vývoje. Silná emocionální vazba a pocit bezpečí v prvním roce vytváří základ pro celý život.

Jádrem přednášky je psychomotorický vývoj dítěte a jeho potřeby důležitost kontaktu a vliv nošení a chování na jeho psychiku. Dozvíte se nejen, jak se miminko v prvním roce vyvíjí a jak se jeho potřeby mění, ale budeme se věnovat mnoha dalším oblastem, které souvisí s vývojem miminka a péčí, kterou potřebuje.

V závěrečné části přednášky se zaměříme konkrétně na různé způsoby držení dětí a jejich vliv na pohybovou strukturu a hlavně vývoj páteře. Ukážeme si, jak správně manipulovat s miminky – čili tak, aby to bylo pro děti co nejšetrnější, zdravě stimulující – a pro nás pohodlné. 

Kurz je vhodný pro těhotné i pro rodiče ještě nelezoucích dětí. 

Lektorka

Milena Jeřábková

Milena Jeřábková – je zkušenou instruktorkou plavání miminek. Od roku 2001 se věnuje zejména plavání doma ve vaně s dětmi od narození do 9 měsíců a přednáší o psychomotorickém vývoji dětí. Působí také jako poporodní dula (absolvovala první běh kurzu ČAD pro duly), je poradkyně v oblasti kojení a péče o malá miminka, učí vázat a prodává šátky Vatanai. www.mimivevane.cz

Kurz byl velmi milý. Teď už lépe chápu, co miminka potřebují.
Lucie

31. října od 16 hod 
5. prosince od 16 hod

délka 3 hod
kurz pořádáme cca každé 2 měsíce

max 12 osob

APERIO, V Luhu 6, Praha 4 – Nusle

690 Kč, partner 300 Kč

Koordinátorka kurzů
Milena Jeřábková
tel.: 773 644 569
e-mail: kurzy@aperio.cz

PŘIHLÁŠKA

Aperio
Neziskovka roku 2018
CHCI PODPOŘIT KRIZOVOU POMOC PRO RODIČE
Podpořte nás