Aperio > Kurzy > Pro rodiče (i budoucí)

Živý ONLINE kurz předporodní přípravy

Oblíbený předporodní kurz v online verzi. Příprava na porod se zkušenou lektorkou interaktivně a v pohodlí domova.

Intenzivní předporodní příprava, kterou můžete ale nemusíte absolvovat v páru. Celkem šest hodin času s laskavou a zkušenou lektorkou online, která vás pomocí video hovoru pomůže připravit se na to, co vás čeká.

Online a naživo. Lektorka přednáší v konkrétním čase a může reagovat na Vaše potřeby a dotazy. Připojte se odkudkoliv a zůstaňte v bezpečí svého domova.

Na vaše dotazy k technice i obsahu vám odpoví Milena. Pište na kurzy@aperio.cz

Prakticky a s respektem. Nejste na to sami.

Vedle praktických a užitečných informací vám také ukážeme, že těhotenství může být i cesta k sebepoznání.

Ve skupině vás bude málo (maximálně 9 žen), a tak bude dost prostoru pro individuální přístup a samozřejmě i vaše dotazy. V každém kurzu se kromě přednášek a diskuzi věnujeme i relaxaci či masážím. Video hovor vám navíc umožní vyzkoušet si vše v soukromí s vypnutou kamerou.

Pro online kurzy používáme video hovory Zoom, které mají stabilní kvalitu zvuku i obrazu a velice snadné použití. Připojíte se na pár kliknutí. S připojením vám pomůžeme, vše si předem v klidu vyzkoušíme.

Kurz můžete snadno a pohodlně absolvovat v páru.

Výuka online formou byla prostě skvělá! Připojit se z pohodlí domova, kde máme k dispozici všechno, co potřebujeme, bylo velmi příjemné.

Jana N.

Co vás na předporodním kurzu čeká

Jak poznám, že budu rodit?

Poradíme vám,  jak rozumět signálům svého těla. Co obnáší první doba porodní, vyšetření a připrava při příjmu na porodní sál? Kdo je připravený, není překvapený.

Kdy vyrazit do porodnice?

Pomůžeme vám poznat, jak se nejlépe rozhodnout, kdy je lepší ještě počkat doma a kdy už je čas vyrazit do porodnice. Samozřejmě poradíme i co je dobré si sbalit s sebou.

Jaká je role partnera u porodu?

Partner u porodu může být ohromným přínosem. I on potřebuje získat sebejistotu v tom, jaká je jeho role a informace, jak co nejefektivněji pomáhat. Také na to se zaměříme.

Musí to bolet?

Netvrdíme, že porod nebolí, ale víme, že existují možnosti jak si ulevit. Ukážeme si, jaké polohy vám pomůžou prožít bolest tak, aby byla snesitelná. Probereme i možné lékařské zásahy v první době porodní.

Dokážu to sama?

Porod je proces a v jeho průběhu bude vaše psychika hrát klíčovou roli. Podpoříme vaši důvěru ve své schopnosti porodit. Poradíme, jak být asertivní, pokud to bude potřeba. Jsme na vaší straně a na prvním místě je pro nás bezpečí vás a vašeho dítěte.

Jak prožiju šestinedělí?

Šest týdnů po porodu je čas návratu těla i mysli do „normálu“. Psychické prožívání šestinedělí je kapitola, která neodmyslitelně patří k porodu. Nezapomeneme na cvičení dna pánevního ani na přínos masáží.

Jak pečovat o miminko v šestinedělí?

Povíme si něco i o péči o novorozence. Té nejranější péči se věnuje i celý samostatný kurz. Doporučujeme!

Jak na kojení?

Kojení je dokonalý vynález přírody. Poradíme, jak dobře začít, jaké jsou základní polohy a jak se vyhnout nejčastějším potížím. Podrobněji se kojení věnujeme na kurzu Jak na kojení.

Jak nás porod změní?

Rodina je systém. Po narození dítěte čekají vaši rodinu velké změny. Je vůbec možné se na ně připravit? Pokusíme se o to.

Co když budu potřebovat pomoc?

Rodičovství je veliká výzva. A realita se od našich očekávání může někdy lišit. Naštěstí na to nejste sami. Máme tipy, kde hledat pomoc a podporu. I rodiče ji někdy potřebují, aby mohli být oporou svým dětem.

Kurz je vhodný pro páry i pro samotné ženy.

Potřebujete vědět ještě víc? Podívejte se i na termíny našich kurzů Jak na kojení, Šestinedělí a péče o novorozence nebo Masáže miminek. Těšíme se na vás!

PŘIHLÁSIT SE NA KURZ

Lektorky

Lenka Trešlová – je certifikovaná lektorka předporodní přípravy a certifikovaná dula České asociace dul. Má mnoho zkušeností s doprovody v českých porodnicích, samá má tři děti. Původně je dětská zdravotní sestra. „Na porodech mě fascinuje úžasná ženská síla, kterou má žena možnost v sobě najít a použít ji. Při porodu se nerodí jen miminko, ale také jeho máma. Skrze vlastní porod a soužití s dětmi dostáváme šanci pochopit hlubší souvislosti života. Věřím, že se věci dějí tak, jak mají, že každý má svou cestu. Ráda pomůžu ženě najít její vlastní zdroje síly.“

Více se dozvíte na www.dulalenka.cz

ivana_weissovaIvana Weissová je certifikovaná dula (Česká asociace dul) s dvanáctiletou zkušeností s doprovázením v těhotenství, u porodu a v šestinedělí a certifikovaná poradkyně při kojení. Působí v Praze a Středočeském kraji. Pracuje v České asociaci dul jako členka výboru, konzultantka a lektorka. Je poradkyní na informační lince k perinatální ztrátě. Ivana je matkou tří dětí, jejich narození jí změnilo život a přivedlo ji k tématu zrození, které je pro ni nekonečným zdrojem inspirace. Jejím záměrem je, aby každá žena a její rodina zažila porod jako posilující zkušenost.

Více o Ivaně na www.dulaivana.cz 

termíny viz stránky kurzu Hladký porod 

 

čas: 10 – 13, 15 – 18  hodin
Max. 8 žen/párů

 

online živý přenos přes aplikaci Zoom v pohodlí vašeho domova

Cena: 3 290 Kč

pro pár 4 290 Kč

Koordinátorka kurzů
Milena Jeřábková
tel.: 773 644 569
e-mail: kurzy@aperio.cz

PŘIHLÁSIT SE

Hodil by se vám jiný termín?  

Domluvíme se! Stačí napsat na kurzy@aperio.cz

Můžete využít také individuální lekce přípravy na porod a rodičovství.
VÍCE ZDE → 

Do you prefer English?

No problem!

Individual lessons in English
READ MORE →

Weekend Group Childbirth education course
READ MORE

Deutsch? 

HIER →

Možnost platby kartou BENEFITY

Benefit Plus

Je vhodný v druhé polovině těhotenství.

Alena K.

Užitečný, praktický, přirozeně vedený, prostor pro osobní otázky.

Veronika N.

Získali jsme zcela jiný pohled na životní situace jako porod a výchova a dozvěděli se spoustu informací o důležitých možnostech prožití těchto situací.

Nora S. a Dominik S.

Přehledný kurz, který se dotkne všech podstatných témat.

Jana B.

Online výuka byla prostě skvělá! Připojit se z pohodlí domova, kde máme k dispozici všechno, co potřebujeme, bylo velmi příjemné. V běžném životě často pracuji vzdáleně a proto mám s online kurzy a schůzkami bohaté zkušenosti. Celý online workshop byl připravený perfektně.

Jana N.

Kurz je velmi přínosný i pro ženu, která už dříve rodila. Projít si kurzem jednoznačně doporučuji jak prvorodičkám tak ženám s porodní zkušeností, která neproběhla úplně podle jejich představ.

Zdenka CH.

Mnoho informací najednou, nemusí se docházet delší dobu.

Lucie K.

Je to jistě dobré pro prvorodičky, ale i pro vícerodičky, co nemají aktuální info.

Natálie K.

Dozvím se tu mnoho informací i ty, které na internetu nenajdu.

Tereza S.

Rozhodně bych to doporučil každému, na popis by nestačila celá A4 natož 2 řádky.

Radek J.

Moc příjemný kurz věnovaný základním oblastem kolem porodu. Profesionální přístup.

Kateřina L.

Je dobré ho absolvovat (pro rodičky) a získat povědomí o průběhu porodu a dítěti.

Jiřina M.

Rozhodně budu doporučovat přirozený přístup k porodu.

Míla Z.

Je přínosem pro každou ženu s miminkem.

Barbora N.

Základní informace pro prvorodičku, dostatek materiálu k nastudování.

Anna O.

Líbilo se nám, že kurz byl doplněn o reálné zkušenosti.

Věra H. a Pavel H.

Kurz nám poskytl praktické a důležité informace ohledně rodičovství.

Lucia B. a Jan Š.

Komplexní informace a možnost doptat se.

Anežka N.