Aperio > Sólo rodiče > Program Nové šance

Program NOVÉ ŠANCE 

Dodáváme rodičům sílu, aby mohli být dětem oporou

Kurz Nové šance pomáhá rodičům v obtížné životní situaci najít cestu ke spokojenějšímu životu, a tím zajistit i bezpečnější a šťastnější zázemí pro jejich děti.

Práce – rodina – vztahy

Na posílení těchto tří pilířů spokojeného života se soustředí dlouhodobý program Nové šance.
„Aby si člověk dokázal najít a udržet zajímavé a slušně placené místo, musí pro to mít zázemí i vnitřní klid. Z naší zkušenosti lidem, kteří se nachází ve složité osobní situaci, nestačí poskytovat pouze kariérní poradenství. To funguje jen na krátkou dobu,“ říká Eliška Kodyšová, psycholožka a ředitelka společnosti APERIO.

Mít rodinu je krásné. Pokud však hledáte práci, jste na všechno sami, bojujete o každou korunu a minutu volného času nebo řešíte táhnoucí se konflikty s bývalým partnerem/kou, může to být také velice náročné.
„Nejde nám o jednorázovou podporu. Učíme rodiče nacházet skryté zdroje energie, používat efektivní  komunikační strategie, osvojovat si způsoby pozitivní sebeprezentace, udržet si finance pod kontrolou a především dívat se na svět zase s důvěrou v něj i v sebe,“  vysvětluje E. Kodyšová. „To jsou důležité kompetence, které pak rodiče předávají svým dětem.“

Náš program myslí na všechno – řízení času i financí, výchovu dětí i vedení pracovního pohovoru. Kombinace individuální a skupinové práce účastníkům pomáhá jednotlivá témata si skutečně prožít a snadněji pak nové postupy přijmout za své. Právníci, psychologové, personalisté a další odborníci jim pak pomohou zvládnout výzvy, se kterými se při hledání své cesty potýkají.

V čem pomohl program Nové šance absolventům kurzů?

Kurz mi pomohl zorientovat se v nové situaci a zcela pragmaticky si zvolit, jak a kam dál.

Pavel, sólo táta, dcera Martina (3 roky)

APERIO mi ukázalo, že na své těžkosti nejsem sama.

Eva, máma Emy (1,5 roku)

Setkání s ženami, které jsou ve stejné situaci jako já a řeší podobné problémy, bylo pro mě ohromně přínosné. Zbavila jsem se pocitu méněcennosti, který jako matka samoživitelka cítím.

Kateřina, máma Lukáše (9 let) a Zuzanky (3 roky)

Naprosto mimořádná nabídka. Skvělí lektoři, užitečné informace, osobní rozvoj, báječná koordinátorka Halka, navíc zdarma, prostě radost!!! Děkuji mnohokráte!

Mirka, máma dvou školáků 10 a 8 let

Potkat jiné ženy, které jsou ve stejné situaci jako já a řeší podobné problémy bylo pro mne velmi důležité. Pomohlo mi to zbavit se z velké části mého pocitu méněcennosti, který jako matka samoživitelka cítím. Aperio mi ukázalo, že jsou zde lidé, díky kterým nejsou sólo rodiče na své těžkosti sami.

Alena, máma Evelínky (3 roky) a Samuela (5 let)

Kurz byl velmi přínosný, doporučila bych ho všem, kteří potřebují poodstoupit od svých problémů.

Ivana, máma Péti a Honzíka (5 let)

Stojí to za to, posune tě to dál. Řeším teď nepříjemné situace jinak.

Simona, máma Hanky (10 let) a Robina (5 let)

Věřím, že člověk když bojuje a nevzdává se, musí dojít k úspěchu, byť je ta cesta někdy velice krkolomná. Organizace jako je APERIO tomuto snu pomáhají a i mně pomohli. Má to smysl a moc bych všem přála, aby neztráceli naději a bojovali a svoje místo si vybojovali i když jsou třeba sami.

Alžběta, máma Kristiána (6 let)

Poslechněte si, co o nás vysílal Český rozhlas a Česká televize

Rozhovor o projektu s ředitelkou APERIO Eliškou Kodyšovou  (Dopolední host  Českého rozhlasu)

Příspěvěk o Nových šancích na stanici Český rozhlas Sever 

APERIO v Sama Doma: Co chystáme pro rodiče v obtížné situaci?

Příběh, ze kterého máme radost

Udělejte první krok a uvedete celý vesmír do pohybu

„Dana má za sebou složitou životní cestu, během kurzu se odstěhovala s dcerou od rodičů, našla si novou práci i přítele. Co dodat?“, usmívá se spokojeně vedoucí kurzu Nové šance v Olomouci, Petra Tenglerová.

Milé APERIO,

už několikrát jsem měla chuť napsat své pocity, ale rozhodla jsem se pro dopis na závěr, kde chci vyjádřit svůj vděk a radost, kterou mi kurz přinesl.

POČÁTEČNÍ OBAVY

Nejdříve jsem nevěděla, co od kurzu s názvem Nová šance očekávat. Ale již po prvních odprezentovaných hodinách jsem byla moc mile překvapena a celkově kurz předčil má očekávání.

Praktický program, zajímavý účastníci a skvělá Petra Tenglerová – „organizátorka roku“, která ochotně řešila všechny naše požadavky, se kterými jsme se na ni obraceli.

VRÁTIT SE KE KOŘENŮM

Často jsem se při některých cvičeních vracela do dětských let, kdy byl člověk bezstarostný a bezprostřední. Ráda vzpomínám na úkol, při kterém jsme měli na papírek napsat povolání, o kterém jsme snili jako děti. Dlouhou dobu jsem se nemohla rozpomenout, ale jakmile jsme si s ostatními začali povídat a rozebírat zadaný úkol, vzpomněla jsem si. Dávno zapomenuté přání mě velice překvapilo. Dostali jsme prostor, abychom se podělili o naše dětské sny. Při této aktivitě jsem si všimla, jak všichni dokázali citlivě i vtipně povídat o druhém účastníkovi a jak to pozitivně působilo. Uvědomila jsem si spoustu věcí, především nepodceňovat sama sebe a snažím se tím teď řídit.

PRAKTICKÉ INFORMACE, PŘÁTELSKÁ ATMOSFÉRA, ČAS PRO SEBE

Z kurzu jsem si odnesla nejenom spousty zajímavých informací ze setkání s lektorkami, lektory, odbornicemi a odborníky, kteří měli profesionální i lidský přístup, ale i velmi praktické publikace v podobě průvodce legislativou pro rodiče nebo skvělých skript ke kurzu.

Také jsem se seznámila s novými lidmi, na které jsem se každý měsíc těšila a rychle jsem si všechny oblíbila.
Výslužka v podobě svatebních koláčků se sní a nic z ní nezůstane. Možná jen prázdná krabička, ale na kurzu to bylo jiné. Odnáším si z něj krabičku plnou milých vzkazů od lidí, které jsem měla možnost poznat. Kolikrát, když mi nebylo zrovna do zpěvu, přemýšlela, co udělat, aby mi bylo lépe. Teď vím přesně, jak na to: Vytáhnu z krabičky vzkaz, který mi vykouzlí na tváři úsměv, tak jako poprvé, když jsem si je četla na závěr kurzu

STOJÍ TO I ÚSILÍ Z VAŠÍ STRANY, ALE STOJÍ TO ZA TO

Často jsem přijela na začátek dalšího setkání unavená a bez energie. Po prvních společných minutách jsem ale načerpala chybějící sílu a především veselou náladu.

Díky projektu jsem mohla využít individuální poradenství. Jsem ráda, že nyní vím, kam se obrátím s důvěrou kdykoli, když budu cítit, že má duše potřebuje více péče.

Pokud ještě někdo váhá, zda se zúčastní příštího běhu Nové šance, ráda bych mu řekla, že tamní atmosféra je neopakovatelná a určitě stojí za to se do toho pustit.

Chci poděkovat VŠEM, kteří se jakýmkoli způsobem podíleli na realizaci tohoto VELKÉHO projektu, za to, že jsem mohla být díky vám jeho součástí a dostat novou šanci stát se silnější, být více bezprostřední, méně se bát a také poznat nové přátele.

Absolvování tohoto kurzu, bylo to pro mě nejen smysluplně, ale i velice radostně strávený čas

S úctou

Dana P. z Brna

Aperio
Neziskovka roku 2018
CHCI PODPOŘIT KRIZOVOU POMOC PRO RODIČE
Podpořte nás