Předporodní kurz je rozhodně investice, která se vyplatí. Vypadá to, že i zdravotní pojišťovny si to uvědomují, a tak příspěvek na předporodní kurz hojně poskytují. Ale leckdy to má háček.

V bonusových programech má předporodní kurz Oborová zdravotní pojišťovnaVšeobecná zdravotní pojišťovnaČeská průmyslováVojenská zdravotní pojišťovnaRevírní bratrská pokladna i Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra.

Připravili jsme pro vás přehled příspěvků jednotlivých pojišťoven. Podrobnosti a aktuální informace o podmínkách čerpání najdete na jejich webových stránkách.

Vaše pojišťovna
Na co přispívá?
Kolik přispívá?
Oborová zdravotní pojišťovna předporodní kurz,

cvičení a další

až 1300
(kredity v těhotenství připisuje pojišťovna individuálně)
Všeobecná zdravotní pojišťovna vhodná pohybová aktivita,

předporodní kurz jen pořádaný porodnicí

celkem až 3000
Česká průmyslová kurzy pro těhotné,

masáže, plavání a další

až 2000
Vojenská zdravotní pojišťovna předporodní kurz,

cvičení pro těhotné

1500
Revírní bratrská pokladna předporodní kurz,

cvičení pro těhotné

1000
Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra cvičení pro těhotné,
kurz předporodní přípravy jen vedený odborným zdravotnickým personálem (tzn. zdravotní sestrou nebo porodní asistentkou)
až 2000
Zaměstnanecká pojišťovna Škoda předporodní kurzy,

pohybové aktivity

500

Získejte příspěvek i mimo porodnici

VZP sice proplácí ovšem pouze příspěvek na předporodní kurz, který je pořádaný porodnicí. Ale díky tomu, že VZP přispívá i na vhodnou pohybovou aktivitu v těhotenství a nezanedbatelnou součástí předporodního kurzu Hladký porod v Aperio je i cvičení pro těhotné, dá se získat příspěvek i když dáváte přednost nezávislému předporodnímu kurzu, který posílí vaši důvěru ve schopnosti vašeho těla rodit přirozeně.

Oborová zdravotní pojišťovna rozvíjí svůj systém kreditů, které můžete čerpat na různé benefity.
Jakmile pojišťovna zjistí, že vám gynekolog vydal těhotenskou průkazku, připíší vám automaticky body do vaší Vitakarty. Čerpání bodů je pak u každého individuální. Kromě předporodního kurzu, podpoří příspěvkem i cvičení a další péči.

Je dokázáno, že ženy které jsou na porod dobře připravené, mají snazší porod. A ze zkušenosti víme, že pomůže být v dobré kondici. Najděte si v těhotenství čas nejen na přípravu výbavy pro miminko, ale hlavně pro sebe.

Kromě kurzu Hladký porod, kde se dozvíte vše, co potřebujete pro svůj hladký porod, během jednoho víkendu, doporučujeme také kurzy Jak na kojeníŠestinedělí a péče o novorozence.

Mohlo by vás také zajímat: 3 tipy: Jak vybrat předporodní kurz

Aktualizováno: 13. 1. 2021