Předporodní kurz je rozhodně investice, která se vyplatí. Vypadá to, že i zdravotní pojišťovny si to uvědomují, a tak příspěvek na předporodní kurz hojně poskytují. Ale leckdy to má háček.

V bonusových programech má předporodní kurz Oborová zdravotní pojišťovnaVšeobecná zdravotní pojišťovnaČeská průmyslováVojenská zdravotní pojišťovnaRevírní bratrská pokladna i Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra.

Získejte příspěvek i mimo porodnici

VZP v roce 2019 navýšila příspěvek na péči v těhotenství na 2000 Kč, který můžete čerpat v rámci jednoho těhotenství. Proplácí ovšem pouze příspěvek na předporodní kurz, který je pořádaný porodnicí. Ale díky tomu, že VZP přispívá i na vhodnou pohybovou aktivitu v těhotenství a nezanedbatelnou součástí předporodního kurzu Aperio je i cvičení pro těhotné, dá se teoreticky získat příspěvek i když dáváte přednost nezávislému předporodnímu kurzu, který posílí vaši důvěru ve schopnosti vašeho těla rodit přirozeně.

Až 1000 Kč vám na kurz předporodní přípravy přispěje ZP ministerstva vnitra, ale pozor – musí být vedený odborným zdravotnickým personálem, tzn. zdravotní sestrou nebo porodní asistentkou. Před objednáním kurzu se proto raději informujte, kdo kurz vede, a jaké mají zkušenosti s čerpáním příspěvku.

Oborová zdravotní pojišťovna rozvíjí svůj systém kreditů, které můžete čerpat na různé benefity.
Jakmile pojišťovna zjistí, že vám gynekolog vydal těhotenskou průkazku, připíší vám automaticky body do vaší Vitakarty. Čerpání bodů je pak u každého individuální. Kromě předporodního kurzu, podpoří příspěvkem i cvičení a další péči.

Je dokázáno, že ženy které jsou na porod dobře připravené, mají snazší porod. A ze zkušenosti víme, že pomůže být v dobré kondici. Najděte si v těhotenství čas nejen na přípravu výbavy pro miminko, ale hlavně pro sebe.

Mohlo by vás také zajímat: 3 tipy: Jak vybrat předporodní kurz